reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2021

reklama
Wiem że temat był jakiś czas temu poruszany ale chciałam jeszcze raz dopytać bo jest nas teraz tu więcej. Jakie preparaty / suplementy przyjmujecie w 1 trymestrze ? Ja mam prenatal uno i zastanawiam się czy jest dobry 🤔
Też mam prenatal uno - spełnia najnowsze zalecenia według mojej pani doktor.
Plus kilka dziewczyn pamiętam bieze też DHA i magnez
 
badanie usg wykazuje tylko nieprawidlowosci w temacie Downa i Edwardsa..
Nieprawda. Schorzeń jest wiele, wady serca, wady mózgu, wady trzewi(wady nerek, drożność jelit), rozszczep kręgosłupa, rozszczep podniebienia, wady kończyn, oj dużo by wymieniać. Wady genetyczne można stwierdzić z całą pewnością jedynie po amniopunkcji. A punkcję lub kardocenteze wykonuje się na podstawie przesłanek właśnie z USG.
A badanie wolnego dna płodowego czyli NIPT, Nifty, Sanco również nie dadzą ci pewności że dziecko jest zdrowe. One też sprawdzają określone najczęstsze mutacje.
 
Powiem Ci, że ja nie wyobrażam sobie prowadzić ciąży na NFZ... Bardzo się cieszę, że nas stać na prywatne prowadzenie ciąży chcoiaz wiadomo, że nie jest to tanie.
W Finlandii w ogóle masz inaczej ale dobrze, że masz prywatną wizytę i będziesz spokojniejsza. Ten spokój jest potrzebny.
obie ciąże miałam prowadzone na nfz i nic złego nie mogę zarzucić, wizyty z usg co 3 tygodnie, badania lekarza, spotkania z położną... Jestem mega zadowolona i teraz też ciąże będziemy prowadzić w tej samej przychodni tylko lekarz inny bo nasz już na emeryturze
 
Dziewczyny wracam z wizyty.
usłyszałam serce, wiec bardzo się cieszę bo będą to udane święta 🖤 ciąża młodsza niż z OM, ale wszystko wyglada Ok 🥰
Cudownie .Rośnijcie zdrowo💗💗
6+2. W poniedziałek byłam u lekarza i już było serduszko. Na szczęście się uspokoiło. Chyba już dzisiaj odpoczynek i kanapa.
Oszczędzaj się bo teraz to jest dla Was najwazniejsze 😙


Czy wy też tak macie kochane ze wszystko wam w koło przeszkadza ? Ja odnoszę wrażenie że dookoła mnie wszystko i wszyscy są źli 😬🙄
 
Dziewczyny ja po wizycie szczęśliwa jak nie wiem ❤️❤️ łzy płyną mi strumieniem 😍😍😍 10 tydz 4 dzień. Mam 3. 71cm ❤️❤️❤️
 

Załączniki

  • IMG_20210401_184449.jpg
    IMG_20210401_184449.jpg
    1,1 MB · Wyświetleń: 109
Dziewczyny ja wiem, że powinnyśmy się zdrowo Odżywiać ale od wczoraj tak za mną chodzi kfc (którego nie jadłam od dobrych kilku lat 😯 ), że w końcu zamówiłam... Mam wyzuty sumienia ale wczoraj po makaronie ze szpinakiem wymiotowałam, po dzisjeszy zdrowych pysznych kanapkach było mi źle... A czuje, że po prostu muszę coś zjeść bo przestaje myśleć. Powiedzcie, że Wy też macie zachcianki i sobie na nie pozwalacie.
za mną też kilka dni chodzi kfc i chyba jutro się wkońcu wybiorę 🙈
 
reklama
Wow brzmi groźnie :O mam nadzieję że wszystko sie dobrze skończyło
Miałam dzisiaj mega ciężkie spotkanie w pracy, godzina na pełnej adrenalinę i wkurwie za przeproszeniem. Jedna z managerek mnie trochę "wrzucila pod autobus" I wyszlam przez nią na kretynkę. :/
Generalnie jestem przyzwyczajona do adrenaliny, straszny że mnie nerwus więc jak tylko coś nie idzie po mojej myśli to wkurw na maxa od razu mam- ale też dość szybko mi przechodzi.
Za to dzisiaj nie tylko nie chce przejść ale jeszcze czuje że fizycznie to odreagowuje, brzuch mnie bolał chyba z dwie godziny po spotkaniu, w głowie mi się krecilo, słabo mi się robiło...no masakra. Wszytsko pewnie przez te durne hormony
 
Do góry