reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2021

@Jotka_ Ja też właśnie najbardziej mam zmiany na dłoniach ☹️ miałam też gorszą rękę operowaną . Wycinali mi wtedy te wysięki . Tylko przez te ręce widać że mam rzs no i nie ukrywajmy stopy ☹️haluksy jak haluksy ale za ręce długo przeszywał mnie wstyd . Chowałam w rękawach itp ale to za młodu bo nie ukrywajmy ludzie bywają bezlitośni. Później się z tym pogodziłam.
No to naprawdę Ci współczuję Kochana. Jako terapeuta duzo pracuję z osobami wlasnie, którym ciezko jest sie pogodziccz wyglądem w tej chorobie :(
a to nie jest tak że ciężarna muszą przyjąć w ciągu 7 dni? Może chodzi jak ciąża jest potwierdzona przez lekarza wiem ze coś takiego ejst że muszą ciężarną przyjąć
Dokladnie. Ginekolog powinien wystawić skiero. Ale moze to tez zrobic internista i na nfz musza znalezc jak najszybszy termin.
Podobnie zamierzam gdzieś w październiku odpuścić dopiero. Ok 35 tygodnia. Ja tak średnio znoszę psychicznie ciąże (przynajmniej te dwie poprzednie). Prace mam mega intensywna umysłowo wiec czasu na myślenie o czymś innym niewiele. A dla mnie to akurat dobrze :)))
No to doskonale Cie rozumiem.. o 1000000 razy bardziej wolę wstawac po nocach do dziecka gdy płacze niz byc w ciąży.. 🤣😂🙈
 
reklama
Jeby jaksie narobiłam u babci! Pomylam okna.. szafki w kuchni w srodku.. podlogi.. maaaatko... Niby nic nie zrobilam ale tak sie narobilam ze nie mam juz sily myslec nawet:(
 
Mi genetyk tłumaczyła, że mutacja V leiden i protombina to trombofilia, a te 4 pozostałe geny to skłonność do zakrzepów.

Hematolog zalecil heparyne jeśli podróż trwa powyżej 4 godziny (nawet bez ciąży). Więc myślę, że w podróży w ciąży może lekarz by proponował zwiększenie dawki.
Kazał też robić postój co godzinkę i przejść się.
Hmmm no to jestem ciekawa co mi powie lekarz na podroz w 3 trymestrze. Póki co nie chce wybiegac tak mocno w przyszlosc, bo to ryzykowne. Ehh te mutacje to tez jest dla mnie wąpliwy temat..bylam u wielu roznych specjalistow z tysiącem moich wyników badań. Zagadalam do hematologa co sądzi na temat badan test dna pod kątem trombofilii? Uznał, ze to cytuje: ściema. Ma sporo pacjentek i ciagle przychodza kolejne z wynikami tych wlasnie mutacji, kazda ma cos nie halo. Opinie lekarzy roznych specjalności sa tak rozbiezne w wielu kwestiach, ze mozna zwariowac.
 
Cześć dziewczyny! Dołączam do Was w 7+0. 8 marca zobaczyłam upragnione II kreski, tydzień temu kropek miał 0,28cm i widziałam pulsujące serduszko ❤️ Następna wizyta za tydzień. Bardzo się boje o te ciąża, ponieważ w 2 lata temu miałam pozamaciczna, która zakończyła się pękniętym jajnikiem i laparotomia, a we wrześniu 2019 w 6 tygodniu poroniłam 😞
Przykro mi, że masz takie doswiadczenia 😞 jest nas tu spora grupka z przykrymi historiami w przeszlosci, musimy sie wspierac i wierzyc, ze to jest ten czas kiedy wszystko będzie juz dobrze 🙂
 
Sprawdzam najbliższe wizyty u endokrynologow i są na drugi tydzień kwietnia dopiero 😳 a ja już mocno poschizowana ta tarczyca... Może w środę mi gin coś doradzi ☹️
To się umów na nfz. Niech Ci wystawi gin skierowanie i mają Cie obowiązek przyjąć w ciąży do 7 dni ;)
 
reklama
Hmmm no to jestem ciekawa co mi powie lekarz na podroz w 3 trymestrze. Póki co nie chce wybiegac tak mocno w przyszlosc, bo to ryzykowne. Ehh te mutacje to tez jest dla mnie wąpliwy temat..bylam u wielu roznych specjalistow z tysiącem moich wyników badań. Zagadalam do hematologa co sądzi na temat badan test dna pod kątem trombofilii? Uznał, ze to cytuje: ściema. Ma sporo pacjentek i ciagle przychodza kolejne z wynikami tych wlasnie mutacji, kazda ma cos nie halo. Opinie lekarzy roznych specjalności sa tak rozbiezne w wielu kwestiach, ze mozna zwariowac.
No dokładnie. Co lekarz to inna opinia.

Hmm ciekawe o co mu dokładnie chodzi z tą ściemą 🤔 prawda jest taka, że każdemu coś wychodzi jak zrobi to badanie 🤷‍♀️ ale z drugiej strony właśnie na wyniku jest napisane, żeby omówić wynik z genetykiem. A może ludzie w większości tego nie robią i mają mutacje MTHFR, a mówią, że mają trombofilie i ma plagę takich pacjentek dlatego jest zniesmaczony 😂
 
Do góry