reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2021

Bardzo się tego boję że mojej też się coś zmieni

Dzisiaj po tym jak w nocy dwie godziny nie mogłam synka uśpić zrobiłam mleko w butelce. Po nim spał 5 godzin. Nie budził się co chwilę jak ostatnie tygodnie. Wychodziłoby w takim razie, że nie może spać bo jest głodny. Karmię go piersią, na noc o 22 daje butelkę, czy w takim razie powinnam dawać drugą butelkę w nocy, a oprócz tego karmić piersią w dzień? W dzień je praktycznie co chwilę, co godzinę, góra dwie godziny jak jesteśmy na spacerze, ostatnio po godzinie od jedzenia chciałam odciągnąć pokarm to udało mi się tylko łyżeczkę od herbaty, może faktycznie mam go za mało i jest głodny?
 
reklama
Dzisiaj po tym jak w nocy dwie godziny nie mogłam synka uśpić zrobiłam mleko w butelce. Po nim spał 5 godzin. Nie budził się co chwilę jak ostatnie tygodnie. Wychodziłoby w takim razie, że nie może spać bo jest głodny. Karmię go piersią, na noc o 22 daje butelkę, czy w takim razie powinnam dawać drugą butelkę w nocy, a oprócz tego karmić piersią w dzień? W dzień je praktycznie co chwilę, co godzinę, góra dwie godziny jak jesteśmy na spacerze, ostatnio po godzinie od jedzenia chciałam odciągnąć pokarm to udało mi się tylko łyżeczkę od herbaty, może faktycznie mam go za mało i jest głodny?
A ile ma twój mały dokładnie? Ze mnie żaden ekspert ale mogę powiedzieć jak jest u mnie. Moja ma 3 miesiące i tydzień i je tak w ciągu dnia co 2h, jak jest spacer to tak 3,5 nawet. Na wieczór teraz je z 2 piersi, a wcześniej godzinę przed jeszcze przed kąpielą. Więc ma zapas ma noc:) Jak budzi się w nocy to je z jednej tak z 15-20min. Ale ja mam w nocy bardzo dużo pokarmu, aż czasem muszę odciągnąć chwilę zanim dam jej pierś.
 
A ile ma twój mały dokładnie? Ze mnie żaden ekspert ale mogę powiedzieć jak jest u mnie. Moja ma 3 miesiące i tydzień i je tak w ciągu dnia co 2h, jak jest spacer to tak 3,5 nawet. Na wieczór teraz je z 2 piersi, a wcześniej godzinę przed jeszcze przed kąpielą. Więc ma zapas ma noc:) Jak budzi się w nocy to je z jednej tak z 15-20min. Ale ja mam w nocy bardzo dużo pokarmu, aż czasem muszę odciągnąć chwilę zanim dam jej pierś.

U nas 4 miesiące i 3 dni. W nocy je około 6-7minut. W dzień je przed drzemką i po drzemce, a drzemki są co około 2h. Ma 64cm i 5700g, w ciągu miesiąca przybrał 600g, w ciągu poprzedniego tak samo.
 
Takie klasyczne na wieczor: kąpiel, karmienie w zaciemnionym pokoju, odłożenie do łóżeczka, smok, szumienie, i wcześniej jak marudziła kołysania, teraz ja po prostu głaszczemy jak lezy w łóżeczku.
I w nocy też jak się budziła to dawałam jej czas jeśli nie płakała żeby próbowała zasnąć- poza pierwsza pobudka bo ta zawsze na karmienie.
Codziennie kąpiecie?
 
U nas 4 miesiące i 3 dni. W nocy je około 6-7minut. W dzień je przed drzemką i po drzemce, a drzemki są co około 2h. Ma 64cm i 5700g, w ciągu miesiąca przybrał 600g, w ciągu poprzedniego tak samo.
To dość krótko je, a ten bardziej wartosciowy pokarm podobno po kilku minutach jest. Ten początkowy też się szybciej trawi. Ja chyba też tak jak pisze Margola dałabym butelke jeśli to już chwilę trwa. Chyba że to kryzys laktacyjny i może na wieczór spróbować pić coś na pobudzenie laktacji? Ale tak jak pisałam ekspert że mnie żaden więc to takie moje przemyślenia co ja bym próbowała.
 
Ja karmie tylko piersią. Ale czasem po karmieniu jak nie zjadł za duzo to odciągam jeszcze pokarm i dajemu z butelki za jakąś chwilę i wtedy tez jeszcze trochę zje a w ten sposób też pobudzam laktację. O ogólnie to pije dużo wody i pije też herbatke dla karmiących.
 
Ogólnie mam wrażenie, że tego pokarmu mam coraz mniej, mimo że bardzo często przystawiam, nie wiem czemu tak jest, po karmieniu nie mam już co odciągać... Nie chciałabym, ale obawiam się że faktycznie tę drugą butelkę będę musiała wprowadzić, chyba je tak krótko bo po prostu zje co jest w piersi i więcej nie ma, tak samo z butelką, zje zawartość s jak się skończy to idzie spać.
 
reklama
Ja karmię odciąganym mlekiem i mały jak zaśnie około 21/22 to śpi do około 3 a czasem i 5 rano. Też zazwyczaj zasypia sam w łóżeczku a puszczam mu do tego misia z melodyjka którego dostał. Wiem że jest z pepco lubi go 😊
 
Do góry