reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Listopadowe mamy 2021

To smutne, że tak jest. Przecież czasami od szacowanej wagi dziecka zależy wcześniejsze ukończenie ciąży lub poród zabiegowy. U mnie też w obu poprzednich ciążach były pomyłki. Waga urodzeniowa była sporo zawyżana po badaniu usg.
To wynika z tego że jakotako dzieci się nie waży tylko szacuje wagę na podstawie obwodu brzucha. I z tego co wiem w późniejszej ciąży coraz bardziej szacunkowa jest ta waga. Pół kg +/- jest chyba w standardzie. Ja miałam teraz w tym tygodniu wagę małej z poniedziałku 720g a w czwartek 850g więc trochę duży przyrost jak na niecałe 3 dni. Jak zapytałam o to lekarz powiedział że jemu na usg pokazuje że margines błędu 130g... Dlatego mówił że ważne są kontrolę u tego samego lekarza na tym samym sprzęcie żeby on mógł określić tendecje wzrostu.
 
reklama
To wynika z tego że jakotako dzieci się nie waży tylko szacuje wagę na podstawie obwodu brzucha. I z tego co wiem w późniejszej ciąży coraz bardziej szacunkowa jest ta waga. Pół kg +/- jest chyba w standardzie. Ja miałam teraz w tym tygodniu wagę małej z poniedziałku 720g a w czwartek 850g więc trochę duży przyrost jak na niecałe 3 dni. Jak zapytałam o to lekarz powiedział że jemu na usg pokazuje że margines błędu 130g... Dlatego mówił że ważne są kontrolę u tego samego lekarza na tym samym sprzęcie żeby on mógł określić tendecje wzrostu.
To i tak z doświadczenia nic nie daje. Mi w szpitalu ten sam lekarz 3 stopień referencyjny, najlepszy możliwy aparat usg. Wyszło najpierw, że dziecko w 2 tyg nic nie przybrało, a kilka dni później byl jakiś chory skok wagi. Czytałam chyba na wrzesniowkach ostatnio jak też ten temat przeżywają. Ja mam nadzieje, że córeczka będzie podobnych gabarytów co synek, bo było do przeżycia.
 
Mój synek się urodził długi i mega szeroki w barkach. Ale mega chudziutki i jest taki do teraz. Ale zdrowiutki. Chodzi do żłobka i choruje najmniej lub prawie wcale. W 0-1 nexta (56) nie wszedł wiec od razu nosił 0-3 nexta (62) pajace (to moje ulubione ubranko jak dziecko ma kikut).
 
A jak wasze wyprawkowo?
Ja jestem 27tc i mam już spore składowisko
1. Rożek 2. Pościel do gondoli
3. Kocyk 4. Pieluszki tetrowe
5. Pieluszki muślinowe 6. Myjka
7. Pieluchy 1 paczka rozm 1 i 1 paczka rozm 2 8. Chusteczki nawilżane różnych firm
9. Płyn do kąpieli od 1 dnia życia 10. Krem pod pieluszkę
11. Krem do skóry od 1 dnia życia 12. 2 smoczki
13. 3 butelki 14. Kompres żelowy do piersi 15. Lanolina do brodawek 16. Wkładki poporodowe
17. Stanik do karmienia 18. Termofor 19. Elektryczny termometr
Myślę, że do 30tc się wyrobię ze wszystkim tj chciałam. W 32tc spakuje sobie torbę i dokumenty i do porodu będę już tylko prac, prasować i leżeć 👍💙🙂 tego się też trzymajmy
 
reklama
A jak wasze wyprawkowo?
Ja jestem 27tc i mam już spore składowisko
1. Rożek 2. Pościel do gondoli
3. Kocyk 4. Pieluszki tetrowe
5. Pieluszki muślinowe 6. Myjka
7. Pieluchy 1 paczka rozm 1 i 1 paczka rozm 2 8. Chusteczki nawilżane różnych firm
9. Płyn do kąpieli od 1 dnia życia 10. Krem pod pieluszkę
11. Krem do skóry od 1 dnia życia 12. 2 smoczki
13. 3 butelki 14. Kompres żelowy do piersi 15. Lanolina do brodawek 16. Wkładki poporodowe
17. Stanik do karmienia 18. Termofor 19. Elektryczny termometr
Myślę, że do 30tc się wyrobię ze wszystkim tj chciałam. W 32tc spakuje sobie torbę i dokumenty i do porodu będę już tylko prac, prasować i leżeć 👍💙🙂 tego się też trzymajmy
To u mnie prawie nic nie kupione hehe. Ale nie mogłam wczoraj zasnąć to zamówiłam pierwsze ciuszki :) poza wózkiem, kołyska (taka rodzinna z historią która kupiła moja babcia dla pierwszego wnuka) i jednym rożkiem nie mam zupełnie nic :D ale mam plan ogarniac to od przyszłego tygodnia jak idę na L4.
 
Do góry