reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Listopadowe mamy 2021

Ja czekam na kolejną promke w hm. Obecnie jest stacjonarnie, a mam nadzieję że będzie zaraz też online jak co roku i mam tam wybrany już chyba caly komplet ubranek na 68. Bodziaki z krótkim rękawem zakładam, że uda się znaleźć po synku. Oprócz tego zostały rzeczy kosmetyczne, ale z tym mi się nie spieszy, bo nie mam na to nawet komody i będzie mnie denerwować i się walać po kątach. Mąż mnie uspokaja, że w razie czego tego typu rzeczy ogarnie sam, bo chyba żaden facet nie kupił tyle wkładek lakacyjnych jak on. No i laktator na który zdecydować się nie mogę. Mam ręczny aventu i mi się nie sprawdził.
 
reklama
Zapisywałyście się na trzecie prenatalne? Ja mam na początku września.
Ja mam 3 września. Będę wtedy 28+6, normalnie poszłabym trochę później, ale mojemu lekarzowi na początku września rodzi się dzieciątko i ma być 2 tygodnie na tacierzyńskim, więc ustaliliśmy ten 3 września, później wizyta na początku października, a później to już co 2-3 tygodnie :)

A jeszcze w środę idę na założenie holtera ciśnieniowego, bo zaczęłam mieć częściej skoki w okolicach 140/70, więc lekarz stwierdził, że musimy to sprawdzić.
 
A jak wasze wyprawkowo?
Ja jestem 27tc i mam już spore składowisko
1. Rożek 2. Pościel do gondoli
3. Kocyk 4. Pieluszki tetrowe
5. Pieluszki muślinowe 6. Myjka
7. Pieluchy 1 paczka rozm 1 i 1 paczka rozm 2 8. Chusteczki nawilżane różnych firm
9. Płyn do kąpieli od 1 dnia życia 10. Krem pod pieluszkę
11. Krem do skóry od 1 dnia życia 12. 2 smoczki
13. 3 butelki 14. Kompres żelowy do piersi 15. Lanolina do brodawek 16. Wkładki poporodowe
17. Stanik do karmienia 18. Termofor 19. Elektryczny termometr
Myślę, że do 30tc się wyrobię ze wszystkim tj chciałam. W 32tc spakuje sobie torbę i dokumenty i do porodu będę już tylko prac, prasować i leżeć 👍💙🙂 tego się też trzymajmy
O mamo, ja jeszcze nie mam właściwie niczego ;) W weekend zamówiliśmy wózek, ma być w tym tygodniu. Łóżeczko też już wybraliśmy, ale jeszcze nie zamówiliśmy. W przyszłym tygodniu planujemy jechać po fotelik. W weekend powrzucałam do koszyka w hm internetowym trochę rzeczy dla malutkiej, ale jeszcze nie zamówiłam. Teraz siadam i zaczynam szukać rzeczy dla siebie :)
 
Ja mam 3 września. Będę wtedy 28+6, normalnie poszłabym trochę później, ale mojemu lekarzowi na początku września rodzi się dzieciątko i ma być 2 tygodnie na tacierzyńskim, więc ustaliliśmy ten 3 września, później wizyta na początku października, a później to już co 2-3 tygodnie :)

A jeszcze w środę idę na założenie holtera ciśnieniowego, bo zaczęłam mieć częściej skoki w okolicach 140/70, więc lekarz stwierdził, że musimy to sprawdzić.
Ja mam dzień później, w sobote :) Bedzie 29+6 wtedy.
 
A jak wasze wyprawkowo?
Ja jestem 27tc i mam już spore składowisko
1. Rożek 2. Pościel do gondoli
3. Kocyk 4. Pieluszki tetrowe
5. Pieluszki muślinowe 6. Myjka
7. Pieluchy 1 paczka rozm 1 i 1 paczka rozm 2 8. Chusteczki nawilżane różnych firm
9. Płyn do kąpieli od 1 dnia życia 10. Krem pod pieluszkę
11. Krem do skóry od 1 dnia życia 12. 2 smoczki
13. 3 butelki 14. Kompres żelowy do piersi 15. Lanolina do brodawek 16. Wkładki poporodowe
17. Stanik do karmienia 18. Termofor 19. Elektryczny termometr
Myślę, że do 30tc się wyrobię ze wszystkim tj chciałam. W 32tc spakuje sobie torbę i dokumenty i do porodu będę już tylko prac, prasować i leżeć 👍💙🙂 tego się też trzymajmy
Ja mam podobnie :) Dzisiaj jeszcze zamówiłam przewijak i taki szczelny kosza na zużyte pieluchy. W biedronce kupiłam pieluszki Dada, bo jest promocja za 2 opakowania. Ale kupiłam narazie rozmiar 1, bo nie wiem jak bedzie z ewentualnymi uczuleniami.
 
Ja mam podobnie :) Dzisiaj jeszcze zamówiłam przewijak i taki szczelny kosza na zużyte pieluchy. W biedronce kupiłam pieluszki Dada, bo jest promocja za 2 opakowania. Ale kupiłam narazie rozmiar 1, bo nie wiem jak bedzie z ewentualnymi uczuleniami.
Haha czyli nie jestem jedna, która już zaczęła jakieś zakupy 🙈 uff..
Ja zaczęłam od takich pierdółek w zasadzie bo chce to rozłożyć też finansowo.. Wizyty teraz będę miała co 2 tygodnie, plus to genetyczne , więc jak już coś zaczynam kupować to się tak tego nie odczuje a kupić trzeba czy tak czy siak 😂👍
 
Haha czyli nie jestem jedna, która już zaczęła jakieś zakupy 🙈 uff..
Ja zaczęłam od takich pierdółek w zasadzie bo chce to rozłożyć też finansowo.. Wizyty teraz będę miała co 2 tygodnie, plus to genetyczne , więc jak już coś zaczynam kupować to się tak tego nie odczuje a kupić trzeba czy tak czy siak 😂👍
Mnie jakoś stresowało to bardzo,że tyle trzeba kupić i wolałam jakoś co tydzien cos ogarnąć. To mnie uspokaja, że już większość rzeczy mam. Poza tym z moimi skłonnościami do czarnych scenariuszy to już sobie wyobrażałam , co będzie jak urodze powiedzmy w 6 miesiącu jak moja znajoma a nic nie będę mieć dla dziecka.
 
Mnie jakoś stresowało to bardzo,że tyle trzeba kupić i wolałam jakoś co tydzien cos ogarnąć. To mnie uspokaja, że już większość rzeczy mam. Poza tym z moimi skłonnościami do czarnych scenariuszy to już sobie wyobrażałam , co będzie jak urodze powiedzmy w 6 miesiącu jak moja znajoma a nic nie będę mieć dla dziecka.
Haha piona.. Ja też się stresuje dlatego tj napisałam w październiku to już bym chciała mieć spokojna głowę przynajmniej na tej płaszczyźnie 🙈
 
reklama
Dzis zamówiliśmy wózek 2w1 adaptery i nosidełko mamy czekać 4-5 tygodniu a jutro 29 tydzień, szok dość długo, ale dobrze ze juz zamówione
Mam pytanie odnośnie gondoli ?
Jak ubiorę dziecko w kombinezon to jeszcze dodatkowo ma byc w śpiworku? Czy jak śpiworek to czy pościel tez? Czy jak mam ta osłonę wózka z góry to tylko ubranko i pościel wystarczy? Nie ogarniam tego😅
 
Do góry