reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2021

reklama
Ogólnie to magnez w tabletkach słabo się przyswaja. My moczymy stopy, albo bierzemy kąpiel z chlorkiem magnezu, bo przez skórę się lepiej wchłania. Kiedyś w aptece nam tak poleciła jedna farmaceutka i mój mąż dzięki temu przestał się męczyć.
 
Nabiał jest ponoc dobry w późniejszych posiłkach nie na śniadanie tak czytałam. ..i wsumie ja odrazu za serki na śniadanie podziękowałam 😊😊a ty nadal z tym pieczywem masz kłopot?po każdym chlebku masz wysoki cukier??
Jem teraz mniej na raz chleba . Potem sobie dojadam. Dzięki temu lepiej się czuje.
 
Zapisujecie codziennie to co jecie czy macie ułożony jadłospis? I faktycznie przerwy między posiłkami 3 godziny?
Ja nie zapisuje ( jeszcze) ale ja mam bardzo powtarzalne posiłki wsumie sama jak narazie robie sobie "dietke" sprawdzam co mogę a od czego podnosi mi się cukier ...na zasadzie metoda prób i błędów. .. i posiłki nawet teraz co 2.5 godziny zależy jak mi się organizm domaga
 
Jem teraz mniej na raz chleba . Potem sobie dojadam. Dzięki temu lepiej się czuje.
Ja wsumie chleba to widzialam w tych dietach co od położnej dostałam to bardzo dużo możemy jesc aż się zdziwilam ... ja jem na śniadanie i czasem jak mam drugie śniadanie jakieś owoce albo jogurt to tez kawałek zjem nawet suchego i czasem na kolacje ... ale w tych dietach to widzialam ze prawie do każdego posiłku poza obiadem to jest chlebek
 
Ostatnia edycja:
Zapisujecie codziennie to co jecie czy macie ułożony jadłospis? I faktycznie przerwy między posiłkami 3 godziny?
Mi diabetolog powiedział że nie trzeba robić tak dużo posiłków, ale ja czuję że tak mi lepiej i cukier lepszy. Tak czy siak co rusz muszę coś małego zjeść, między większymi posiłkami. No i nie zapisuje co jem. Zdaje sobie sprawę z tego co mi zawyża cukier jak na razie. No i nie jem nic przetworzonego. Staram się jeść tak jak mi lekarz kazał dużo mięsa i surowych warzyw, do tego nabiał bez laktozy, chleb ciemny i owoce z niskim ig lub mało na raz.
 
My wsumie chleba to widzialam w tych dietach co od położnej dostałam to bardzo dużo możemy jest aż się zdziwilam ... ja jem na śniadanie i czasem jak mam drugie śniadanie jakieś owoce albo jogurt to tez kawałek zjem nawet suchego i czasem na kolacje ... ale w tych dietach to widzialam ze prawie do każdego posiłku poza obiadem to jest chlebek
Też tak mam przykładowy jadłospis obejmuje 6 posiłków i w kazdym prawie chleb. Chociażby kromkę, ale wcisną. 😁
 
Też tak mam przykładowy jadłospis obejmuje 6 posiłków i w kazdym prawie chleb. Chociażby kromkę, ale wcisną. 😁
Ja się śmiałam ze wcześniej mniej nawet jadłam jak teraz przy tej diecie cukrzycowej ....tzn. jem podobnie ale teraz wydaje mi się ze jeszcze bardziej jestem najedzona
a ja właśnie dzisiaj miałam iść na dobę do szpitala na powtórzenie krzywej i juz byłam na oddziale i zostałam wypisana bo się niestety przeziebilam i mam dość ostry kaszel ..i krzywa za dwa tygodnie ...miałam szybka wizytę na oddziale hehe
 
reklama
Nabiał jest ponoc dobry w późniejszych posiłkach nie na śniadanie tak czytałam. ..i wsumie ja odrazu za serki na śniadanie podziękowałam 😊😊a ty nadal z tym pieczywem masz kłopot?po każdym chlebku masz wysoki cukier??
Mi dietetyków zabronił owoców i nabiału po 16:00, powiedział ze właśnie rano jest najlepiej.
 
Do góry