reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2021

Mnie dzisiaj kłuje z prawej strony co jakiś czas jakby jajnik albo to chyba się wiązadła rozciągają.. ma ktoś coś podobnego? 29 tydzień zaraz będę zaczynać
Mnie kuje od kilku dni z prawej strony na wysokości jajnika czy gdzieś tam w podbrzuszu, byłam na wizycie, dziecko leży (ułożenie główkowe) wlasnie po tej stronie, dokładnie tam gdzie mnie boli był wypięty plecami i rozciągał mi tam wszystko (u mnie 28 tc).
 
reklama
Mnie kuje od kilku dni z prawej strony na wysokości jajnika czy gdzieś tam w podbrzuszu, byłam na wizycie, dziecko leży (ułożenie główkowe) wlasnie po tej stronie, dokładnie tam gdzie mnie boli był wypięty plecami i rozciągał mi tam wszystko (u mnie 28 tc).
To widzę że mamy wszystkie takie same objawy przy takim ułożeniu dzieciaczków :) więc ja zakładam że tak musi być :)
 
W 3 trymestrze ciągle coś boli i ciągnie. Dziecko jest już na tyle duże, że jego ruchy wpływają na bóle narządów o które się obija. Niektóre kobiety mają aż na brzuchu siniaki taka to siła. Słyszałam też że dzieci potrafiły żebra łamać matce. Wszystko po to by mamusie miały już tak serdecznie dość, by poród już się taki straszny nie wydawał. U mnie dziś pełne 26 tygodni, a czuje się jakbym była już z miesiąc dalej. Wieczorem jak się kładę to czuje taki ból w plecach i w więzadłach, że aż mi słabo. No i dziś obudziłam się z 2 razy większym brzuchem. Wydawało mi się że mam już tak duże piersi, teraz optycznie względem brzucha znów wisienki.
 
Doczekałam się i ja wyników z krzywej.. i o ile dobrze interpretuję wyniki to również wpadłam do worka słodkich mam przez ten pierwszy wynik: 93,6/140/114. Chociaż pobierali mi też z palca przed wypiciem glukozy i wynik był 87 z glukometru.. we wtorek wizyta, więc zobaczę jak do tego podejdzie mój lekarz..
 
Doczekałam się i ja wyników z krzywej.. i o ile dobrze interpretuję wyniki to również wpadłam do worka słodkich mam przez ten pierwszy wynik: 93,6/140/114. Chociaż pobierali mi też z palca przed wypiciem glukozy i wynik był 87 z glukometru.. we wtorek wizyta, więc zobaczę jak do tego podejdzie mój lekarz..
Wynik na czczo za duży. Nie jest mocno podwyższone ale jednak i niestety to cukrzyca ciazowa.
Glukometr nie jest aż tak dokładny jak wynik z krwi więc nie ma co się tym sugerować w 100%.
U mnie czasami różnica w dwóch glukometrach jest ok 10-15 jednostek.
Na pewno insuliny nie dostaniesz przy takiej krzywej ale dietkę na pewno i będziesz musiała mierzyć cukier :)
Daj znać po wizycie jak tam
 
Cześć dziewczyny. Trzeci trymestr czas zacząć :) „ciężki” okres przed nami ale bliżej niż dalej :) pisze trochę mniej ostatnio bo praca mocno mi dała w kość ale teraz mam nadzieje powinno być trochę lżej i jeszcze tydzień urlopu pod koniec miesiąca. Ostatnie wakacje w czwórkę :)

widze ze na forum urodzaj słodkich mam - trzymajcie się ciepło :)

mam pytanie z innego bieguna dolegliwości - są jakieś mamy z niedoczynnością i na euthyrox? Ładnie mi się trzymało tsh w okolicach 1nki i nagle mam 2,7. Umówiłam się na konsultacje i nie wiem czy coś kombinować sama z dawka. Póki co jestem 5x50 i 2x75 od początku ciąży. Wcześniej na 50tce tylko. Na samopoczucie na szczęście fatalnie nie wpływa to i gdyby nie upały to byłoby najprawdopodobniej fajnie. Jak tylko się przegrzeje to kolejne 24 godziny mam ciężkie a noc zwykle z krwawieniem z nosa. Tak już dwa razy w ciągu dwóch tygodni ostatnich.

dzidzius ruchliwy bardzo. Bardziej chyba niż moje wcześniejsze (albo wyparlam z pamięci). Już chętnie bym znalazła sposób na przewinięcie czasu do końca października :)

miłego tygodnia!
 
Cześć dziewczyny. Trzeci trymestr czas zacząć :) „ciężki” okres przed nami ale bliżej niż dalej :) pisze trochę mniej ostatnio bo praca mocno mi dała w kość ale teraz mam nadzieje powinno być trochę lżej i jeszcze tydzień urlopu pod koniec miesiąca. Ostatnie wakacje w czwórkę :)

widze ze na forum urodzaj słodkich mam - trzymajcie się ciepło :)

mam pytanie z innego bieguna dolegliwości - są jakieś mamy z niedoczynnością i na euthyrox? Ładnie mi się trzymało tsh w okolicach 1nki i nagle mam 2,7. Umówiłam się na konsultacje i nie wiem czy coś kombinować sama z dawka. Póki co jestem 5x50 i 2x75 od początku ciąży. Wcześniej na 50tce tylko. Na samopoczucie na szczęście fatalnie nie wpływa to i gdyby nie upały to byłoby najprawdopodobniej fajnie. Jak tylko się przegrzeje to kolejne 24 godziny mam ciężkie a noc zwykle z krwawieniem z nosa. Tak już dwa razy w ciągu dwóch tygodni ostatnich.

dzidzius ruchliwy bardzo. Bardziej chyba niż moje wcześniejsze (albo wyparlam z pamięci). Już chętnie bym znalazła sposób na przewinięcie czasu do końca października :)

miłego tygodnia!
Tak, ja mam niedoczynność tarczycy, przed ciążą też na dawce euthyrox 50. Na początku ciąży wskaźnik tsh miałam powyżej 6, ft4 też poza normą, obecnie wszystko w normie. Raz w miesiącu kontrola u endokrynologa- obecne dawki to euthyrox 137 (wtorek, czwartek, sobota, niedziela) 150 (poniedziałek, środa, piątek).
Cześć dziewczyny. Trzeci trymestr czas zacząć :) „ciężki” okres przed nami ale bliżej niż dalej :) pisze trochę mniej ostatnio bo praca mocno mi dała w kość ale teraz mam nadzieje powinno być trochę lżej i jeszcze tydzień urlopu pod koniec miesiąca. Ostatnie wakacje w czwórkę :)

widze ze na forum urodzaj słodkich mam - trzymajcie się ciepło :)

mam pytanie z innego bieguna dolegliwości - są jakieś mamy z niedoczynnością i na euthyrox? Ładnie mi się trzymało tsh w okolicach 1nki i nagle mam 2,7. Umówiłam się na konsultacje i nie wiem czy coś kombinować sama z dawka. Póki co jestem 5x50 i 2x75 od początku ciąży. Wcześniej na 50tce tylko. Na samopoczucie na szczęście fatalnie nie wpływa to i gdyby nie upały to byłoby najprawdopodobniej fajnie. Jak tylko się przegrzeje to kolejne 24 godziny mam ciężkie a noc zwykle z krwawieniem z nosa. Tak już dwa razy w ciągu dwóch tygodni ostatnich.

dzidzius ruchliwy bardzo. Bardziej chyba niż moje wcześniejsze (albo wyparlam z pamięci). Już chętnie bym znalazła sposób na przewinięcie czasu do końca października :)

miłego tygodnia!
Ja też mam niedoczynność tarczycy, przed ciążą na euthyrox 50, a obecnie 137 (wtorek, czwartek, sobota, niedziela) 150 (poniedziałek, środa, piątek). Na początku ciąży tsh powyżej 6, a od niespełna dwóch miesięcy w normie około 1, wizyty u endokrynologa raz w miesiącu. Na początku jak zobaczyłam tak wysokie tsh to skontaktowałam się z ginekologiem, który sam zwiększył mi dawkę, nie czekał na konsultacje endokrynologiczną. Nie wiem co zrobiłabym na Twoim miejscu, pewnie zależało by to od tego jaki jest czas oczekiwania na tą konsultacje.
Super, że nasze dzieci są już takie ruchliwe, bo mój mały też często daje o sobie znać 😊
 
Cześć dziewczyny. Trzeci trymestr czas zacząć :) „ciężki” okres przed nami ale bliżej niż dalej :) pisze trochę mniej ostatnio bo praca mocno mi dała w kość ale teraz mam nadzieje powinno być trochę lżej i jeszcze tydzień urlopu pod koniec miesiąca. Ostatnie wakacje w czwórkę :)

widze ze na forum urodzaj słodkich mam - trzymajcie się ciepło :)

mam pytanie z innego bieguna dolegliwości - są jakieś mamy z niedoczynnością i na euthyrox? Ładnie mi się trzymało tsh w okolicach 1nki i nagle mam 2,7. Umówiłam się na konsultacje i nie wiem czy coś kombinować sama z dawka. Póki co jestem 5x50 i 2x75 od początku ciąży. Wcześniej na 50tce tylko. Na samopoczucie na szczęście fatalnie nie wpływa to i gdyby nie upały to byłoby najprawdopodobniej fajnie. Jak tylko się przegrzeje to kolejne 24 godziny mam ciężkie a noc zwykle z krwawieniem z nosa. Tak już dwa razy w ciągu dwóch tygodni ostatnich.

dzidzius ruchliwy bardzo. Bardziej chyba niż moje wcześniejsze (albo wyparlam z pamięci). Już chętnie bym znalazła sposób na przewinięcie czasu do końca października :)

miłego tygodnia!
Na kiedy masz termin? :)
 
reklama
Do góry