reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2021

Kurde wizytę mam za tydzień u mojego ginekologa. Myślałam, że w Medicover uda mi się umówić teleporadę, ale najbliższy termin też dopiero w poniedziałek. Długo czeka się na termin u diabetologa? Bo chyba tej insuliny ginekolog nie przepisuje?
Najważniejsze byś miała z poradni diabetologicznej glukometr, byś mogła kontrolować co Ci szkodzi, a co nie. Insuliny na wszelki wypadek nie zapisują, bo niedocukrzenie też źle wpływa na nasz organizm.
 
reklama
Najważniejsze byś miała z poradni diabetologicznej glukometr, byś mogła kontrolować co Ci szkodzi, a co nie. Insuliny na wszelki wypadek nie zapisują, bo niedocukrzenie też źle wpływa na nasz organizm.
Strasznie się wczoraj przestraszyłam jak zobaczyłam, że mam takie wysokie te wyniki glukozy. U mnie z dietą będzie bardzo ciężko. Po ostatnim poronieniu robiłam badania genetyczne również na celiakie i wyszła mi mutacja genu odpowiedzialnego za celiakie i nie jem glutenu. A teraz doszła jeszcze cukrzyca. Nie wiem co moge już jeść.... Najgorsze to że przy cukrzycy owoców nie można a ja jem codziennie w dużych ilościach. 😥😥😥
 
Strasznie się wczoraj przestraszyłam jak zobaczyłam, że mam takie wysokie te wyniki glukozy. U mnie z dietą będzie bardzo ciężko. Po ostatnim poronieniu robiłam badania genetyczne również na celiakie i wyszła mi mutacja genu odpowiedzialnego za celiakie i nie jem glutenu. A teraz doszła jeszcze cukrzyca. Nie wiem co moge już jeść.... Najgorsze to że przy cukrzycy owoców nie można a ja jem codziennie w dużych ilościach. 😥😥😥
Można jeść owoce a nawet trzeba, ale w mniejszych ilościach na raz. Co szkodzi a co nie z owoców należy sobie wypracować glukometrem. Mi bardziej cukier skacze po pieczywie i nabiale niż po owocach. No i teraz jem dużo orzechów, zastępują mi słodycze.
 
Strasznie się wczoraj przestraszyłam jak zobaczyłam, że mam takie wysokie te wyniki glukozy. U mnie z dietą będzie bardzo ciężko. Po ostatnim poronieniu robiłam badania genetyczne również na celiakie i wyszła mi mutacja genu odpowiedzialnego za celiakie i nie jem glutenu. A teraz doszła jeszcze cukrzyca. Nie wiem co moge już jeść.... Najgorsze to że przy cukrzycy owoców nie można a ja jem codziennie w dużych ilościach. 😥😥😥
Mi po owocach w ogóle cukier nie skacze, ale można je jeść tylko do 16:00
Wiec godzinę po śniadaniu już wcinam jabłka, nektarynki, arbuza, czereśnie itp.
oczywiscie w umiarkowanych ilościach :)
 
A długo czekałyście na wizytę do tego diabetologa? Skierowanie wystawia ginekolog czy lekarz rodzinny?
Ja zadzwoniłam do swojego poz do internisty za radą dziewczyn tutaj i poprosiłam o skierowanie. Tak jest najszybciej, bo prywatnie były straszne kolejki, a tak to dostajesz skierowanie pilne i muszą Ci dać wizytę w ciągu 7 dni. Ja miałam już po 3. No i wizyty prywatne za 150 zł ustawiają co 5 minut, a mi lekarz na nfz z pielęgniarka zajęli po 20 minut u każdego.
 
Strasznie się wczoraj przestraszyłam jak zobaczyłam, że mam takie wysokie te wyniki glukozy. U mnie z dietą będzie bardzo ciężko. Po ostatnim poronieniu robiłam badania genetyczne również na celiakie i wyszła mi mutacja genu odpowiedzialnego za celiakie i nie jem glutenu. A teraz doszła jeszcze cukrzyca. Nie wiem co moge już jeść.... Najgorsze to że przy cukrzycy owoców nie można a ja jem codziennie w dużych ilościach. 😥😥😥
Można owoce ale odpowiednie o niskim indeksie glikemicznym .... nie martw się będzie dobrze orgraniem się "oswoi" z tematem ....
Bardzo nas dużo z cukrzyca ciazowa aż w szoku jestem
 
Można jeść owoce a nawet trzeba, ale w mniejszych ilościach na raz. Co szkodzi a co nie z owoców należy sobie wypracować glukometrem. Mi bardziej cukier skacze po pieczywie i nabiale niż po owocach. No i teraz jem dużo orzechów, zastępują mi słodycze.
Nabiał jest ponoc dobry w późniejszych posiłkach nie na śniadanie tak czytałam. ..i wsumie ja odrazu za serki na śniadanie podziękowałam 😊😊a ty nadal z tym pieczywem masz kłopot?po każdym chlebku masz wysoki cukier??
 
reklama
Rozumiem, że skurcze nóg nie macicy? U mnie wszystko przeszło po Magne B6 Forte, a oprócz tego pije codziennie dwa litry wody Muszynianki (jak kiedyś sprawdzałam to miała największą zawartość magnezu). I muszę przyznać, że od kiedy mój poziom magnezu wreszcie mieści się w normie to i zmęczenie odczuwam mniejsze, więc same plusy (no chyba, że nie śpię pół nocy bo tak męczy mnie zgaga to wtedy już nic nie pomoże [emoji849]).
Tak skorcze w nogach. A ile tego bierzesz może ja poprostu za mało tego magnezu biorę 🤔
 
Do góry