reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2021

88/203/145. Koszmarnie się czuje jestem tak drażliwa i zmęczona ze szok. Strasznie mi słabo. Lekarz diabetolog widać było że strasznie mocno się przejął moją sytuacja, bo mówi że przy takich problemach położniczych jak ja mam to jest wyjątkowo niebezpieczne. Mam nie robic żadnych wyjątków od diety i jak podwyższone wyniki będą się powtarzać to pilnie po insulinę. Wątpi że uda nam się dociągnąć ciąże bez insuliny.
Wsumie wyniki nie są takie złe na oko laika takiego jak ja ....ale skoro diabetolog twierdziła ze są złe to widocznie tak jest (ja pomimo tego że nie zawsze trafimy na kompetentnego lekarza staram się im wierzyć że wiedza co robią i są od tego żeby nam pomagać tu chodzi mi tak ogólnikowo o lekarzach ...czasem się źle trafi a niekiedy super) ...
Współczuję ci ze tak Ci ciężko. .. może tylko poczatek będziesz miała taki ciężki zanim organizm się przestawi i unormuje wkoncu jak by nie patrzeć to u ciebie dieta cukrzycowa to duża zmiana .... ja miałam o tyle lepiej ze od początku ciąży niemoglam jeść wiec za dużo się u mnie nie zmieniło jak wyszła cukrzyca tylko chlebek zmieniłam na zytni ...
Kazdy organizm inaczej przechodzi miejmy nadzieje ze bezpiecznie i bezproblemowo przebrniemy z cukrem w normie 😊😊😊
 
reklama
Dołączam do grona słodkich ciężarówek...
Wczorajsza krzywa cukrowa: 77/202/170 :/
No i baj baj moje czekolady z migdałami, lody, żelki, suszone żurawiny, jogurciki 🤦‍♀
cale szczęście, że istnieją słodycze dla cukrzyków 🥳
 
Niby cukrowe mamy to 3-10 % a u nas to już chyba z 50 %. Ponoć jest jakiś wysyp mam, które mają problemy z cukrem. Trochę to przarażające i skąd to się bierze tak lawinowo. Mój mąż na początku machał ręka, ale już parę osób mu opowiedziało historie, jak to cukrzyca doprowadziła do tragedii i teraz o niczym innym nie rozmawiamy jak o jedzeniu. O tym ze czegoś za mało, czegoś za dużo. Dodatkowo czuje już rozluźniona miednicę i wieczorem to mnie dosłownie wszystko boli. Ciężko mi się ułożyć. W ciąży z synem kryzysy zaczęłam mieć 5 tyg przed terminem, a teraz 25 tydzień i odliczam dni do porodu. 😩
 
Jezu, ja jeszcze krzywej nie robiłam a już jestem przerażona
Na zapas nie ma się co martwić, ale lepiej w 24 tyg zrobić to badanie niż czekać do 28 tyg albo do momentu przed najbliższą wizyta u ginekologa, bo on i tak nie pomoże. Wyślę po prostu do diabetologa. Ja pomiędzy wizytami zdążyłam wszystko załatwić i jak będę we wtorek u ginekologa to już dziecko będzie zabezpieczone. Cukrzyca nie jest straszna dla odżywiających się zdrowo, ale dla tych co są uzależnieni od cukru. Efekt odstawienia dla mnie cięższy niż jak rzucałam palenie. Może kwestia tego że paliłam rok a cukrem mnie faszerowano od wczesnych lat.
 
Dołączam do grona słodkich ciężarówek...
Wczorajsza krzywa cukrowa: 77/202/170 :/
No i baj baj moje czekolady z migdałami, lody, żelki, suszone żurawiny, jogurciki 🤦‍♀
cale szczęście, że istnieją słodycze dla cukrzyków 🥳
Myślisz ze te wszystkie słodycze w sklepach „bez cukru” są ok? Bo właśnie bałam się kupić ostatnio a tak mnie ciągnie do czekolady ze aż mi się ręce trzęsą 🙈🙈
 
Niby cukrowe mamy to 3-10 % a u nas to już chyba z 50 %. Ponoć jest jakiś wysyp mam, które mają problemy z cukrem. Trochę to przarażające i skąd to się bierze tak lawinowo. Mój mąż na początku machał ręka, ale już parę osób mu opowiedziało historie, jak to cukrzyca doprowadziła do tragedii i teraz o niczym innym nie rozmawiamy jak o jedzeniu. O tym ze czegoś za mało, czegoś za dużo. Dodatkowo czuje już rozluźniona miednicę i wieczorem to mnie dosłownie wszystko boli. Ciężko mi się ułożyć. W ciąży z synem kryzysy zaczęłam mieć 5 tyg przed terminem, a teraz 25 tydzień i odliczam dni do porodu. 😩
Tez właśnie się zastanawiam o co chodzi z ta cukrzyca ciazowa, kogo bym nie spytała to ma cukrzyce. No szok, jeszcze 6 lat temu przy pierwszej ciąży byłam jakimś wyjątkiem z cukrzyca a teraz co druga ciężarna ma to 😳
Tez mam kryzys, mam 27 tc i już chce żeby to był 37. Nie wiem jak to wytrzymać jeszcze tyle tygodni, wszystko mnie boli, wszystko ciągnie, wszystko przeszkadza :( z córka miałam kryzys w 38 tc. Czyli 10 tygodni później 🙈🙈
 
Ja właśnie czekam na kolejne pobranie po glukozie. Czyli jak wyniki będą złe to lekarz mnie wyśle do diabetologa tak?
 
reklama
Do góry