reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2021

reklama
A ja wróciłam właśnie z echa serca płodu i jestem podłamana :( Generalnie nie ma żadnej wady serca, ale jest anomaila - dodatkowe naczynie, a dokładniej błądząca tętnica podobojczykowa prawa. I niestety jest to jeden z markerów zespołu Downa :( Lekarz co prawda mnie uspokoił, bo ryzyko z 1 trymestru miałam 1:9000, więc bardzo niskie, nie ma żadnych innych markerów, tylko to naczynie :( powiedział, że dla świętego spokoju mogę zrobić test wolnego dna płodu i zrobiłam od razu dziś Harmony. To będzie najdłuższych 8 dni roboczych w moim życiu :( Lekarz sprawdził wszystko bardzo dokładnie, powiedział, że takie anomalie się zdarzają i że wiele zdrowych osób nawet nie wie, że ma takie naczynie, ale musi mnie o tym poinformować i że on rozumie to, że mogę chcieć się upewnić bardziej i dlatego jako opcję dał właśnie Harmony...
 
Hej hej, w poniedziałek mialam usg przepływów tętnic macicznych całe szczęście wszystko wporzadku, mały ma 700g
Cukrzyca ciążowa od początku ciąży opanowana,nie jest za duży ani za mały
Dzis robiłam mocz bo w poniedziałek mam wizytę wyszła mi glukoza w moczu pierwszy raz 50mg/dl nie wiem czy to dopuszczalna ilość? I dodatkowo ciężar moczu nizszy niż powinien być bo mam 1.002g nie wiem co to oznacza [emoji848]
Ktoś coś o tym wie?
Też miałam niski ciężar moczu, moja ginekolog mówiła żeby się nie przejmować jeżeli wszystkie pozostałe wyniki są w porządku i że to częsta przypadłość kobiet w ciąży, że mocz jest mocno rozrzedzony i próbka nie jest do końca reprezentatywna.
 
Dziewczyny a macie jakieś takie swoje listy co dla dziecka ? Ile czego i jak ? Mogła by się któraś podzielić ?
Ja mam na razie taką, tylko nie ma w niej np. łóżeczka, wanienki, kosmetyków do kąpieli - ponieważ z mężem stwierdziliśmy, że nie będziemy takich rzeczy używać... więc musisz sobie trochę dostosować :)

Chcemy kupić jak najwięcej pajaców i body rozpinanych przez całość, żeby nie musieć od początku "walczyć" z wkładaniem przez główkę ;)
Dziś dostałam paczkę z HM i powiem, że jestem pozytywnie zaskoczona jakością tych ubranek. Super, że nawet bluzy od dresów są rozpinane przez całą długość. Tylko uwaga, bo na oko mają zawyżoną rozmiarówkę.


UBRANIA
RozmiarIlośćJest kupioneUwagi
Pajacykirozm. 563
rozm. 625
Body z długim rękawemrozm. 564
rozm. 626
Body z krótkim rękawemrozm. 562
rozm. 624
Półśpiochyrozm. 560
rozm. 624
Bluzarozm. 560
rozm. 622
Kombinezon polarowy miśrozm. 62/681
Kombinezon zimowyrozm. 62/681
Czapeczka bawełmiana2
Czapka zimowa401
Szalik1
Skarpetki4
TKANINY
IlośćJest kupioneUwagi
Kocyk całoroczny (bambus/bawełna)2
Kocyk ocieplany np. z wełny merino 1
Poduszka do karmienia1
Śpiworek do spania 2
Pieluszki 75x75 6
Pieluszki 30x30 10
Otulacz do fotelika1
Prześcieradło do kołyski2
Podkłady pod prześcieradło2
Prześcieradło do gondoli2
Gniazdko niemowlęce 1
MEBLE
IleJest kupioneUwagi
Kołyska1
Materac do kołyski1
Łóżeczko jeżdzące na kółkach 1
Komoda dziecięca1
Lampka nocna1
Przewijak1
PIELĘGNACJA
IleJest kupioneUwagi
Pampersy roz.11
Pampersy roz.22
Smoczek 0+2
Etui na smoczek1
Mokre chusteczki4
Wkładka do kąpieli1
Termometr do wanny1
Ręcznik z kapturkiem2
Myjka bambusowa2
Olej ze słodkich migdałów1
Skrobia ryżowa1
Krem pod pieluszkę1
Termofor1
Sól fizjologiczna20 ampułek
Szczotka na ciemieniuchę1
Miękka szczotka do masażu głowy i ciała1
Proszek do prania1
Waciki, patyczki do uszu1
Gaziki jałowe1
Nożyczki/cążki do paznokci1
Aspirator kataru1
Inhalator1
Termometr1
Lek przeciwgorączkowy1
AKCESORIA DODATKOWE
IleJest kupioneUwagi
Pas do noszenia fotelika1
Waga niemowlęca1
Chusteczki do czyszczenia smoczków3
Elektroniczna niania1
Pojemnik na mokre chusteczki1
NA ZEWNĄTRZ
IleJest kupioneUwagi
Wózek 2w11
Fotelik do samochodu1
Otulacz do fotelika 1
Śpiworek do wózka1
Prześcieradło do gondoli2
Organizer/torba do wózka1
Zawieszka do smoczka1
Pokrowiec na akcesoria do przewijania1
DLA MNIE
IleJest kupioneUwagi
Laktator1
Wkładki laktacyjne2
Klapki do szpitala1
Piżama dla karmiących3
Majtki poporodowe jednorazowe10
Podkłady poporodowe
 
A ja wróciłam właśnie z echa serca płodu i jestem podłamana :( Generalnie nie ma żadnej wady serca, ale jest anomaila - dodatkowe naczynie, a dokładniej błądząca tętnica podobojczykowa prawa. I niestety jest to jeden z markerów zespołu Downa :( Lekarz co prawda mnie uspokoił, bo ryzyko z 1 trymestru miałam 1:9000, więc bardzo niskie, nie ma żadnych innych markerów, tylko to naczynie :( powiedział, że dla świętego spokoju mogę zrobić test wolnego dna płodu i zrobiłam od razu dziś Harmony. To będzie najdłuższych 8 dni roboczych w moim życiu :( Lekarz sprawdził wszystko bardzo dokładnie, powiedział, że takie anomalie się zdarzają i że wiele zdrowych osób nawet nie wie, że ma takie naczynie, ale musi mnie o tym poinformować i że on rozumie to, że mogę chcieć się upewnić bardziej i dlatego jako opcję dał właśnie Harmony...
Wiem że na pewno jesteś bardzo zestresowana, ale mysle że skoro żadne inne badanie nie wykazało nieprawidłowości to wszystko będzie dobrze. Trzymam mocno kciuki!
 
Cześć. Ja miałam wczoraj wizytę. Z małą wszystko ok. Już ok kilogram kobietki🙂 jesli chodzi o wynik krzywej to mam cukrzycę ciążową. Niby nie jest źle, bo na granicy, ale mam wizytę u diabetologa. Mała ułożona miednicowo, ale jeszcze ma czas się obrocic. No i z szyjką się uspokoiło, więc mamy zielone światło z moim 😉😜
Hej 😊😊który tydzień jesteś. .. ja dzisiaj miałam wizytę 23tyd i 4dni i mała ma 690g ja natomiast -1kg i wsumie od początku ciaxy wyszło mi -4kg i tez mam cukrzyce ciążowa... mała jest jak to pan doktor powiedział trochę większą ale o tak jest w normie 😊😊dla mnie najważniejsze żeby bobasek nasz był zdrowiutki i się rozwijał prawidliwo a na tym etapie ta waga to jest też dość indywidualna ze jedno dzieciątko rośnie więcej drugie mniej 😊😊
 
No mój diabetolog się przeraził moim wynikiem krzywej połączonym z wywiadem położniczym. Ja się koszmarnie na tej diecie czuje, a dziś po śniadaniu już pierwszy raz się zdarzyło mieć 144. Sama nie wiem ile razy można popełnić błąd żywieniowy, u mnie zawinił chyba chleb, a kiedy lecieć po insulinę do lekarza.
Aż tak zle na diecie? Jakie ty miałaś wyniki bo nie pamiętam a nie chce mi się szukać bo za duże tego tu 😊😊😊 ... ja z dietka spoko ale powiem ci ze napewno białe pieczywo podnosi cukier ja jem chlebek zytni i jest ok ale ostatnio dostałam chlebek taki pieczony przez znajomego (na marginesie cukrzyka) na zakwasie czyli powinien być zdrowy i wogole i po sprawdzeniu cukru po takim śniadaniu miałam też cukier 126 czy jakiś tak a po zytnim 98 w tych granicach ....
Przestawisz się na spokojnie i najważniejsze bez stresu bo czasem stres cukier podbija i możesz jeść zdrowo "oszczędnie" a inne czynniki będą wpływać na dziwne wyniki cukru
 
Kurde, ja to się tak boję porodu, że masakra. Jestem przerażona jak słyszę niektóre historie
Ja jeszcze lepsza jestem ...pierwsza ciąża. .. 40 juz była 😆😆 ... prawie 24 tydzień (jeszcze kilka dni brakuje hehe) i co najciekawsze wogole jeszcze nie myśle o porodzie .... aż się sama dziwie ze wcale nie wybiegam te kilka miesięcy do przodu 😁😁spokojnie teraz sobie żyje od wizyty do wIzyty po drodze niekiedy jakiś małe zawirowania z wynikami badań a to ciała ketonowe były a to kiedyś bakteria w moczu a to cukrzyca ciazowa teraz się trochę przeziebilam od rodziców złapałem i się boje żeby się nie rozwinęło (oni oskrzela mają ).. na bieżąco ciągle coś a poród ojej myślę sobie daleko daleko jeszcze hehe (ale niespodzianek nie chce jakiś przyspieszonych akcji 😀😀) ....
Nie bój się szybciej i sprawniej poród przebrnieszjak te 9 miesięcy 😊😊😊 i to małe cudo w nagrodę 😍😍😍
 
Aż tak zle na diecie? Jakie ty miałaś wyniki bo nie pamiętam a nie chce mi się szukać bo za duże tego tu 😊😊😊 ... ja z dietka spoko ale powiem ci ze napewno białe pieczywo podnosi cukier ja jem chlebek zytni i jest ok ale ostatnio dostałam chlebek taki pieczony przez znajomego (na marginesie cukrzyka) na zakwasie czyli powinien być zdrowy i wogole i po sprawdzeniu cukru po takim śniadaniu miałam też cukier 126 czy jakiś tak a po zytnim 98 w tych granicach ....
Przestawisz się na spokojnie i najważniejsze bez stresu bo czasem stres cukier podbija i możesz jeść zdrowo "oszczędnie" a inne czynniki będą wpływać na dziwne wyniki cukru
88/203/145. Koszmarnie się czuje jestem tak drażliwa i zmęczona ze szok. Strasznie mi słabo. Lekarz diabetolog widać było że strasznie mocno się przejął moją sytuacja, bo mówi że przy takich problemach położniczych jak ja mam to jest wyjątkowo niebezpieczne. Mam nie robic żadnych wyjątków od diety i jak podwyższone wyniki będą się powtarzać to pilnie po insulinę. Wątpi że uda nam się dociągnąć ciąże bez insuliny.
 
reklama
Ja mam na razie taką, tylko nie ma w niej np. łóżeczka, wanienki, kosmetyków do kąpieli - ponieważ z mężem stwierdziliśmy, że nie będziemy takich rzeczy używać... więc musisz sobie trochę dostosować :)

Chcemy kupić jak najwięcej pajaców i body rozpinanych przez całość, żeby nie musieć od początku "walczyć" z wkładaniem przez główkę ;)
Dziś dostałam paczkę z HM i powiem, że jestem pozytywnie zaskoczona jakością tych ubranek. Super, że nawet bluzy od dresów są rozpinane przez całą długość. Tylko uwaga, bo na oko mają zawyżoną rozmiarówkę.


UBRANIA
RozmiarIlośćJest kupioneUwagi
Pajacykirozm. 563
rozm. 625
Body z długim rękawemrozm. 564
rozm. 626
Body z krótkim rękawemrozm. 562
rozm. 624
Półśpiochyrozm. 560
rozm. 624
Bluzarozm. 560
rozm. 622
Kombinezon polarowy miśrozm. 62/681
Kombinezon zimowyrozm. 62/681
Czapeczka bawełmiana2
Czapka zimowa401
Szalik1
Skarpetki4
TKANINY
IlośćJest kupioneUwagi
Kocyk całoroczny (bambus/bawełna)2
Kocyk ocieplany np. z wełny merino 1
Poduszka do karmienia1
Śpiworek do spania 2
Pieluszki 75x75 6
Pieluszki 30x30 10
Otulacz do fotelika1
Prześcieradło do kołyski2
Podkłady pod prześcieradło2
Prześcieradło do gondoli2
Gniazdko niemowlęce 1
MEBLE
IleJest kupioneUwagi
Kołyska1
Materac do kołyski1
Łóżeczko jeżdzące na kółkach 1
Komoda dziecięca1
Lampka nocna1
Przewijak1
PIELĘGNACJA
IleJest kupioneUwagi
Pampersy roz.11
Pampersy roz.22
Smoczek 0+2
Etui na smoczek1
Mokre chusteczki4
Wkładka do kąpieli1
Termometr do wanny1
Ręcznik z kapturkiem2
Myjka bambusowa2
Olej ze słodkich migdałów1
Skrobia ryżowa1
Krem pod pieluszkę1
Termofor1
Sól fizjologiczna20 ampułek
Szczotka na ciemieniuchę1
Miękka szczotka do masażu głowy i ciała1
Proszek do prania1
Waciki, patyczki do uszu1
Gaziki jałowe1
Nożyczki/cążki do paznokci1
Aspirator kataru1
Inhalator1
Termometr1
Lek przeciwgorączkowy1
AKCESORIA DODATKOWE
IleJest kupioneUwagi
Pas do noszenia fotelika1
Waga niemowlęca1
Chusteczki do czyszczenia smoczków3
Elektroniczna niania1
Pojemnik na mokre chusteczki1
NA ZEWNĄTRZ
IleJest kupioneUwagi
Wózek 2w11
Fotelik do samochodu1
Otulacz do fotelika 1
Śpiworek do wózka1
Prześcieradło do gondoli2
Organizer/torba do wózka1
Zawieszka do smoczka1
Pokrowiec na akcesoria do przewijania1
DLA MNIE
IleJest kupioneUwagi
Laktator1
Wkładki laktacyjne2
Klapki do szpitala1
Piżama dla karmiących3
Majtki poporodowe jednorazowe10
Podkłady poporodowe
Ty to już jesteś ogarnięta... Dziękuję bardzo! :)
 
Do góry