reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2021

Dziewczyny w poniedziałek będę już miała pełne 24 tygodnie. Znalazłam na YouTube filmik na którym jest pokazany chłopczyk urodzony właśnie w 24 tygodniu. Chłopczyk oczywiście żyje. Wzruszyłam się ogromnie.
Tak mniej więcej wyglądają nasze dzieciątka na tym etapie.
O matko, niesamowite !
 
reklama
Dziewczyny w poniedziałek będę już miała pełne 24 tygodnie. Znalazłam na YouTube filmik na którym jest pokazany chłopczyk urodzony właśnie w 24 tygodniu. Chłopczyk oczywiście żyje. Wzruszyłam się ogromnie.
Tak mniej więcej wyglądają nasze dzieciątka na tym etapie.
Niestety szanse takiego dziecka są małe i na przeżycie, a przede wszystkim na życie bez niepełnosprawności. Moja córka urodzona jako skrajny wcześniak żyła tylko 1,5 h.
 
Niestety szanse takiego dziecka są małe i na przeżycie, a przede wszystkim na życie bez niepełnosprawności. Moja córka urodzona jako skrajny wcześniak żyła tylko 1,5 h.
Niestety z oddziałów dla wcześniaków nie zawsze jest tak kolorowo jak na filmach. Takie maluchy zanim wyjdą do domu muszą wiele znieść. Bardzo współczuję przeżyć. Moja córka urodziła się o czasie, żyła 7tygodni, trochę człowiek widział bólu i strachu rodziców na oddziałach intensywnej terapii noworodka.
W moim mieście nie ratuje się tak malutkich wcześniaków. Ale w większych miastach mają szansę.
 
Niestety z oddziałów dla wcześniaków nie zawsze jest tak kolorowo jak na filmach. Takie maluchy zanim wyjdą do domu muszą wiele znieść. Bardzo współczuję przeżyć. Moja córka urodziła się o czasie, żyła 7tygodni, trochę człowiek widział bólu i strachu rodziców na oddziałach intensywnej terapii noworodka.
W moim mieście nie ratuje się tak malutkich wcześniaków. Ale w większych miastach mają szansę.
Straszne przez co musiałaś przejść. Najgorsze, że jest wbrew pozorom dużo takich historii. Przerażające i smutne. Do tej pory robię wszystko by nawet na badania kontrolne swoje czy syna nie trafić do szpitala w którym straciłam mała. Uraz straszny, do tego stopnia, że jak nie było miejsc w moim obecnym wpadłam w panikę i kazałam wieść się do Warszawy. Dopiero dyrektor szpitala znając moja sytuację przyjął mnie na porodówkę w 34 tyg i zamieniłam się miejscem z czasem z dziewczyną która zaczęła rodzic na oddziale.
 
To jest już naprawdę, realnie mały człowiek.. Ale myślę, że na tym etapie na jakim jesteśmy niema co o tym rozprawiać.. Ja odliczam tylko kolejne dni do kolejnych zakończonych tygodni. Współczuję bardzo tym, które musiały przez to przejść i nie chce rozmawiać na ten temat i rozdrapywać czyichś ran..
Niech Nassze dzidziulki rosną piękne, zdrowiutkie i byle do przodu!
Jeszcze 2 tygodnie i wchodzimy w sierpień!
Już nie mogę się doczekać końca lata bo strasznie mi się dłuży.. 🙈 Byle do września a wtedy zacznę szał zakupowy.
Muszę wziąć się za tą listę i podliczyć koszta, które Nas czekają..
A jak u was? Kto wizytuje w przyszłym tygodniu?
 
To jest już naprawdę, realnie mały człowiek.. Ale myślę, że na tym etapie na jakim jesteśmy niema co o tym rozprawiać.. Ja odliczam tylko kolejne dni do kolejnych zakończonych tygodni. Współczuję bardzo tym, które musiały przez to przejść i nie chce rozmawiać na ten temat i rozdrapywać czyichś ran..
Niech Nassze dzidziulki rosną piękne, zdrowiutkie i byle do przodu!
Jeszcze 2 tygodnie i wchodzimy w sierpień!
Już nie mogę się doczekać końca lata bo strasznie mi się dłuży.. 🙈 Byle do września a wtedy zacznę szał zakupowy.
Muszę wziąć się za tą listę i podliczyć koszta, które Nas czekają..
A jak u was? Kto wizytuje w przyszłym tygodniu?
U mnie wizyta dopiero za 3 tygodnie ale mam nadzieję, że ten czas szybko zleci :)

Miałam zamiar rozpocząć zakupy jakoś we wrześniu ...aaaaale dziś rano okazało się, że w sklepie internetowym w którym mają dobrej jakości rzeczy jest promocja 😍 no i się nie udało z tym czekaniem do września, trochę poszalałam...ale ubranka są wyjątkowo cudne :)
 
U mnie wizyta dopiero za 3 tygodnie ale mam nadzieję, że ten czas szybko zleci :)

Miałam zamiar rozpocząć zakupy jakoś we wrześniu ...aaaaale dziś rano okazało się, że w sklepie internetowym w którym mają dobrej jakości rzeczy jest promocja 😍 no i się nie udało z tym czekaniem do września, trochę poszalałam...ale ubranka są wyjątkowo cudne :)
Co to za stronka ?😃
 

Załączniki

  • D5A4A365-41E8-4EBB-B656-571E9C0562CA.png
    D5A4A365-41E8-4EBB-B656-571E9C0562CA.png
    139,7 KB · Wyświetleń: 65
  • CA0A519D-041F-4461-8F43-8BAC592AC969.png
    CA0A519D-041F-4461-8F43-8BAC592AC969.png
    128,2 KB · Wyświetleń: 70
  • AF73C645-1AD2-4C25-A9FC-2CB9496FDE9C.png
    AF73C645-1AD2-4C25-A9FC-2CB9496FDE9C.png
    194,3 KB · Wyświetleń: 62
Ja mam całą wyprawkę po starszej córce. Nic nie muszę kupować, i to też jest ok. W pierwszej ciąży najpoważniejszym zakupem był oczywiście wózek, fotelik i łóżeczko z materacykiem, pozostałe rzeczy jak przewijak czy wanienka to już nie takie straszne. Ciuszki, rożki, miałam po dzieciach w rodzinie i od znajomych. Z nowości kupiłam pajacyki, ręczniki, akcesoria do higieny i kąpieli. Bardzo przydała się niania elektryczna, na początku z Lidla, później bezprzewodowa z Philipsa.
Wszystko kupione po 30tc. W 36tc torba do szpitala już była zapakowana😅😁
 
reklama
Dziewczyny,
Raz na jakis czas czuję lekkie drętwienie na gorze brzucha, jakby na wysokości żołądka...czy któraś z Was ma taki objaw?
Tak na skórze to czujesz? Ja miałam takie przedziwne dtretwienie odcinka skory przy dwóch ciążach. Tak na gorze brzucha pod piersiami bardziej po lewej stronie. Nie do opisania nieprzyjemne uczucie. Zostało do końca ciąży. Teraz, na razie nie mam ale czekam czy jeszcze nie wróci.
 
Do góry