reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2021

Jestem po drugim usg połówkowym :) Wszystko jest dobrze, więc się uspokoiłam i mam zdjęcie stópek malutkiej :) Jedynie lekarz nie mógł w pełni zbadać serduszka - tzn. widział, że są 4 jamy serca, tętno dobre, itd., ale powiedział, że dla pewności i spokoju za ok 3-4 tygodnie zrobić echo serca. Mała się trochę odwracała, dlatego lekarz wszystkiego nie mógł zobaczyć, a był bardzo dokładny - stąd to zalecenie. W każdym razie ulga duża :) Natomiast niestety to moje swędzenie może być wczesnym objawem cholestazy, bo kwasy są na granicy normy. Mam to kontrolować, ale póki co się tym nie przejmować :)
Ja też drapałam się jak opętana, kwasy wyszły 8 norma 10. Próby wątrobowe są ok. Niby cholestaza wykluczona. Ciekawe czy może się to rozwinąć 🤔
 
reklama
Ja miałam problem z ósemką w pierwszym trymestrze. Mój lekarz mówił, że bezpieczniej usunąć od drugiego trymestru. Na szczęście u mnie ból przeszedł po kilku dniach. Ale było ciężko, brałam apap cały czas i dosłownie wyłam z bólu, a potem miałam taki szczękościsk, że żywcem bym sobie dała wyrwać. Ale przeszło. Powinnam wyrwać ta ósemke teraz, ale skoro nie boli - liczę, że się uda po rozwiązaniu.
Ja właśnie za pierwszym razem miałam tak ze tez przeszło i obyło się bez antybiotyku... bo to był 3 miesiąc ciąży a teraz podobno jest już stan zapalny i muszę wziąć antybiotyk.. a jutro konsultacja z chirurgiem szczękowym i decyzja czy usuwamy czy nie ...
 
Ja też drapałam się jak opętana, kwasy wyszły 8 norma 10. Próby wątrobowe są ok. Niby cholestaza wykluczona. Ciekawe czy może się to rozwinąć 🤔
Mi wczoraj drugi lekarz powiedział, że kwasy wzrosły od ostatniej badania (3 tygodnie temu miałam wynik 3,2, a teraz 10), dlatego mam je kontrolować. Mój lekarz prowadzący też wykluczył cholestazę, że niby za wcześnie, a nawet jeśli, to że wysokie kwasy żółciowe są szkodliwe dla płodu od 28tc. Ale wczoraj profesor mi powiedział, że cholestaza może wystąpić w połowie ciąży i na te kwasy to jednak uważać. Mnie od kilku dni (odpukać) swędzi troszkę mniej. Kupiłam sobie krem z biodermy do skóry atopowej - zauważyłam, że skóra po nim jest dużo bardziej nawilżona. I stosuję wymiennie z olejem ze słodkich migdałów i z balsamem palmersa. Staram się smarować dwa razy dziennie, a jak swędzi w ciągu dnia, to też. No i nie wiem, może to zbieg okoliczności, ale pomyślałam, że to może być od pomidorów takich świeżych, bo sporo ich jadłam i to swędzenie właśnie było. Od kilku dni nie jem i jest lepiej. Więc albo to zbieg okoliczności, albo coś w tym musi być :)
 
Dzisiaj miałam wizytę (21+5). Młody był bardzo ruchliwy i zasłaniał się rączkami 🤷🏻‍♀️😅. Wszystko jest dobrze, także bardzo się cieszę.


913AAF6E-DA84-4DD7-8CC5-E06261DD5B44.jpeg
 
Cześć dziewczyny, odkąd jestem w ciąży zaczęły mnie boleć wyżynające się ósemki, wcześniej wystarczyła drobna wizy u stomatologa i jakiś laser antybakteryjny ale od wczoraj strasznie spuchłam i ból jest niedowytrzymania i prawdopodobnie będę musiała jedną z nich usunąć. Nie ukrywam-strasznie się tego obawiam będąc w ciąży. Powiedzcie mi co wy o tym myślicie? Bo taki zabieg wiąże się ze znieczuleniem, antybiotykiem i jakimiś lękam przeciwbólowymi.... Czy to może mieć wpływ na dziecko?
W pierwszym trymestrze miałam leczenie kanałowe - znieczulenie dwukrotnie i leki przeciwbólowe. Moja Pani Ginekolog i Dentystka potwierdziła, że jest to w 100% bezpieczne. Znieczulenie dla ciężarnych ma inny skład i nie ma wpływu na dziecko. Także spokojnie [emoji6]
 
Jestem już po powtórnych połówkowych. Mały rozwija się prawidłowo, wszystko jest książkowo[emoji6]. Jedyne co, to ze względu na ułożenie, nie można było ocenić szczegółowo serduszka i przy następnym planowym usg ma być zwrócona na to szczególna uwaga. Ogólnie, znowu Mały był zwinięty w kulkę, bardzo nisko ułożony i powyginany... Też tak macie czy Wasze dzieci leżą ładnie wyprostowane?
 
Fajnie sie czyta wasze wpisy o zdrowych dzieciach ja właśnie wyszłam z gabinetu dostałam skierowanie do genetyka bo dzidzia jest za mała w stosunku do wieku ciąży (zamiast 20 tydzień pokazuje ze jest 17-18) i teraz są czyery opcje: albo dziecko jest po prostu małe, albo to przez infekcje, niewydolne łożysko, albo dziecko chore.
ogolnie wszystkie parametry są prawidłowe ale ten wiek ciążowy jest zdecydowanie za mały … wiedzieliśmy ze tak moze sie stać bo na testach pappa w 12 tygodniu wyszło mi niskie białko ale nie sądziliśmy ze tak szybko cos bedzie sie działo … wiec ja obstawiam ze dziecko zdrowe ale łożysko niedomaga ale zeby to potwierdzić musze zrobic dalsze badania …
Wiem ze ktos pisał o genetykach we Wrocławiu czy kogoś polecacie ? Dodam ze mam skierowanie na NFZ… ale i tez prywatnie chętnie sie dowiem kto jest godny polecenia.
 
Fajnie sie czyta wasze wpisy o zdrowych dzieciach ja właśnie wyszłam z gabinetu dostałam skierowanie do genetyka bo dzidzia jest za mała w stosunku do wieku ciąży (zamiast 20 tydzień pokazuje ze jest 17-18) i teraz są czyery opcje: albo dziecko jest po prostu małe, albo to przez infekcje, niewydolne łożysko, albo dziecko chore.
ogolnie wszystkie parametry są prawidłowe ale ten wiek ciążowy jest zdecydowanie za mały … wiedzieliśmy ze tak moze sie stać bo na testach pappa w 12 tygodniu wyszło mi niskie białko ale nie sądziliśmy ze tak szybko cos bedzie sie działo … wiec ja obstawiam ze dziecko zdrowe ale łożysko niedomaga ale zeby to potwierdzić musze zrobic dalsze badania …
Wiem ze ktos pisał o genetykach we Wrocławiu czy kogoś polecacie ? Dodam ze mam skierowanie na NFZ… ale i tez prywatnie chętnie sie dowiem kto jest godny polecenia.
Bardzo mi przykro, lekarz określił dalszy sposób postępowania ? Czy to dopiero po genetyku?
 
reklama
Do góry