reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2019

Dziękuję Wam za słowa otuchy. Tym razem boli to bardziej bo serduszko już biło, widziałam je. [emoji24]
Współczuję. Nawet nie wyobrażam jak się czujesz ale może pocieszające jest to, że bicie serduszka było kolejnym krokiem do tego by następnym razem się udało. Czytałam trochę o Twojej dolegliwości, jest ciężka ale nie beznadziejna. Dobrze, że wiesz co powoduje problem. Będzie dobrze, głowa to góry. Nie można się poddawać!!!
 
reklama
Współczuję. Nawet nie wyobrażam jak się czujesz ale może pocieszające jest to, że bicie serduszka było kolejnym krokiem do tego by następnym razem się udało. Czytałam trochę o Twojej dolegliwości, jest ciężka ale nie beznadziejna. Dobrze, że wiesz co powoduje problem. Będzie dobrze, głowa to góry. Nie można się poddawać!!!
Na obecną chwilę nie wiem czy dam radę jeszcze przez to przechodzić. Pierwszy raz czeka mnie zabieg bo wcześniej miałam farmakologiczne poronienia, boję się bardzo.
 
Dziewczyny, zmaga się któraś z tarczycą? Tsh wyszło ponad normę i nie wiem czy muszę na cito szukać endokrynologa czy mój gin może ew. leki przepisać. Domyślam się, że muszę powtórzyć krew i zrobić oznaczenie ft3 i ft4, ale nie wiem jak szybko i co dalej a do jutrzejszej wizyty oszaleję
Ja mam euthyrox przepisany przez mojego ginekologa ( ale on też zajmuje się hormonami) ...myślę że im.szybciej do lekarza tym lepiej:) Ja miałam delikatnie tsh ponad normę i odrazu wdrożył leczenie :)
 
Dziewczyny, zmaga się któraś z tarczycą? Tsh wyszło ponad normę i nie wiem czy muszę na cito szukać endokrynologa czy mój gin może ew. leki przepisać. Domyślam się, że muszę powtórzyć krew i zrobić oznaczenie ft3 i ft4, ale nie wiem jak szybko i co dalej a do jutrzejszej wizyty oszaleję
Spokojnie poczekaj do jutra ginekolog Ci zapisze leki, u mnie przynajmniej endokrynolog przepisal euthyrox a na kolejnej wizycie u gin dostałam receptę na kolejne opakowanie, luteine też.
Na początku ciąży miałam ponad 5 tsh i brałam euthyrox 25 raz dzienne, po jakimś czasie spadło tylko do 4 więc zwiększyła mi gin do 2 dziennie i w tym tyg powtórzę badanie sprawdzić ile spadło
 
Dasz radę, kobiety z natury są silne. Będzie ciężko, ale poradzisz sobie!!!
Musisz sobie dać czas, ale nie można się poddawać. Czas leczy rany.
Na obecną chwilę nie wiem czy dam radę jeszcze przez to przechodzić. Pierwszy raz czeka mnie zabieg bo wcześniej miałam farmakologiczne poronienia, boję się bardzo.
 
Dziewczyny, zmaga się któraś z tarczycą? Tsh wyszło ponad normę i nie wiem czy muszę na cito szukać endokrynologa czy mój gin może ew. leki przepisać. Domyślam się, że muszę powtórzyć krew i zrobić oznaczenie ft3 i ft4, ale nie wiem jak szybko i co dalej a do jutrzejszej wizyty oszaleję
Mi ginekolog wpisał receptę, ale dawka była ustalona. Nie wiem czy sam ginekolog podejmie się zmiany dawki lub jej dobrania jeżeli wcześniej nic nie brałaś. Oznaczenie ft4 będzie niezbędne. Endokrynolog i tak Cię nie ominie i powinnaś szukać go jak najszybciej, ale terminy czekania na prywatne wizyty to często kilka miesięcy, więc realnie jest mała szansa dostać się przed jutrzejszą wizytą u gina. Jutro poproś o zaświadczenie, że jesteś w ciąży to przyspieszy znalezienie wizyty ;)
 
Na obecną chwilę nie wiem czy dam radę jeszcze przez to przechodzić. Pierwszy raz czeka mnie zabieg bo wcześniej miałam farmakologiczne poronienia, boję się bardzo.
nie bój się zabiegu sama się bałam bo niedawno go przechodziłam robią to szybko i bezboleśnie uwierz jak masz pytania pisz na priv. Ściskam mocno i nie poddawaj się teraz potrzebny Ci czas na zebranie sił i spokój nie jesteśmy w stanie przewidzieć pewnych rzeczy i nie mamy na nie wpływu. Głowa do góry.
 
Na obecną chwilę nie wiem czy dam radę jeszcze przez to przechodzić. Pierwszy raz czeka mnie zabieg bo wcześniej miałam farmakologiczne poronienia, boję się bardzo.
Kochana wiem co czujesz, nie poddawaj się, walcz dalej, ważne żeby mieć dobrego lekarza. Zabieg nie jest taki straszny jak Ci się wydaje. Ściskam cię mocno [emoji8]
 
Asiakkk, bardzo mi przykro :(

Dziewczyny, co ile badacie TSH? Ja zrobiłam tylko raz, przed drugą wizyta w 6 tygodniu, a na kolejną mam zleconą ponownie morfologię, glukozę i mocz. Nie powinnam zbadać jeszcze raz TSH?
 
reklama
Asiakkk, bardzo mi przykro :(

Dziewczyny, co ile badacie TSH? Ja zrobiłam tylko raz, przed drugą wizyta w 6 tygodniu, a na kolejną mam zleconą ponownie morfologię, glukozę i mocz. Nie powinnam zbadać jeszcze raz TSH?
Ja jeszcze nie robiłam, ale nie mam problemów z tarczycą. Dostanę pewnie dopiero do zrobienia po wizycie serduszkowej.
 
Do góry