reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2019

Znalazłam taka podpowiedź
Screenshot_2019-03-30-09-26-46.jpeg
 
reklama
Z tego co pamiętam to np. 6t2d jak ja mam to ukończone 6 tyg i rozpoczął się 7 tydz. Czyli dla lekarzy liczą się skończone tyg.
Kiedy rodziłam poprzednie dzieci i był np 37t4d to mam wpisane poród w 37 tyg ciąży czyli skończony tydzień, a nie rozpoczęty.
 
Z tego co pamiętam to np. 6t2d jak ja mam to ukończone 6 tyg i rozpoczął się 7 tydz. Czyli dla lekarzy liczą się skończone tyg.
Kiedy rodziłam poprzednie dzieci i był np 37t4d to mam wpisane poród w 37 tyg ciąży czyli skończony tydzień, a nie rozpoczęty.
Mi za to wpisali w 41+3 że poród w 42tyg [emoji4] Zawsze liczę to rozpoczęte tygodnie bo nie byłyśmy nigdy w 0tc tylko od razu w 1tc [emoji4]
 
Słuchajcie dziewczyny a Wy juz coś przytyłyście? Ja już od tygodnia muszę rozpinać guzik w spodniach :( (8tydz.) a słyszałam że brzszek powinien wyjść dopiero ok 3 badz 4 miesiąca. Dodam, że jestem szczupłej budowy ciała i ostatnio faktycznie jem rzeczy na które przed ciążą bym sobie nie pozwoliła (lody, czekoladki, kebab :p), a i więcej odpoczywam
 
Słuchajcie dziewczyny a Wy juz coś przytyłyście? Ja już od tygodnia muszę rozpinać guzik w spodniach :( (8tydz.) a słyszałam że brzszek powinien wyjść dopiero ok 3 badz 4 miesiąca. Dodam, że jestem szczupłej budowy ciała i ostatnio faktycznie jem rzeczy na które przed ciążą bym sobie nie pozwoliła (lody, czekoladki, kebab :p), a i więcej odpoczywam
Ja w jednych spodniach które są dopasowane muszę rozpinac guzik jak siadam bo by chyba pekly [emoji16]
 
Słuchajcie dziewczyny a Wy juz coś przytyłyście? Ja już od tygodnia muszę rozpinać guzik w spodniach :( (8tydz.) a słyszałam że brzszek powinien wyjść dopiero ok 3 badz 4 miesiąca. Dodam, że jestem szczupłej budowy ciała i ostatnio faktycznie jem rzeczy na które przed ciążą bym sobie nie pozwoliła (lody, czekoladki, kebab :p), a i więcej odpoczywam
Ja się boję wejść na wagę [emoji1787][emoji1787][emoji1787]
Ten ciążowy brzuch widać późno bo on wychodzi najpiere tak w podbrzuszu, ale mi np flaki idą do góry i przez wzdęcia też mam problem szczegolnie wieczorami ze wzdęciami [emoji4]
 
Dokladnie to samo mi mowi lekarz :)

Jak dziecko ma pol roku to nie mowi sie ze jest 0 latkiem, tylko to jego pierwszy rok zycia :)
Pewnie zależy od lekarza i szpitala, sprawdziłam i tak mam wpisane.
Kiedy zachodze w ciążę to leci mi pierwszy tydzień macie rację ale nie jestem w ciąży tydzień tylko dzień lub dwa. Dopiero po 7 dniach mogę powiedzieć że upłynął 1tydz ciąży.

No ale też nikt nie powie o dziecku 2 dniowy że ma tydzień ani też o dziecku tygodniowym, że ma miesiąc bo leci mu pierwszy miesiąc życia. Tymbardziej nie powiemy o dziecku 3 miesięcznym, że ma pół roku czy rok bo leci mu pierwszy rok życia.
Ja to wszystko rozumiem teraz kiedy jesteśmy w ciąży chcemy w górę tyg zaliczać bo się boimy, chcemy dotrwać do bezpiecznego czasu.
Jak się rodzi dziecko to wtedy takie maleństwo zawsze w dniach dokładnie podajemy, kiedy nas ktoś pyta ile dzieciątko ma? Nie zaogrąglamy w górę.

Ale czy to jest aż takie ważne czy ktoś powie rozpoczęłam 7 tydz, a inna kobieta tym samym czasie ciąży zapytana odpowie, że skończyła 6?
 
Ja się boję wejść na wagę [emoji1787][emoji1787][emoji1787]
Ten ciążowy brzuch widać późno bo on wychodzi najpiere tak w podbrzuszu, ale mi np flaki idą do góry i przez wzdęcia też mam problem szczegolnie wieczorami ze wzdęciami [emoji4]
oj te wzdęcia to sa najgorsze jak dla mnie .. czasami to udaje że sie zle czuje przed męzem ide do drugiego pokoju i swobodnie puszczam sobie bączki hihi
 
reklama
Zmieniając temat i nawiązując do ciąży bliźniaczej:
Moja 4.5 letnia córka budzi się wczoraj rano i mówi "Mamuś śniło mi się dzisiaj, że urodziłaś dwóch chłopców" [emoji44]
Myślę córciu daj spokój bo mama będzie musiała niedługo zmienić prawo jazdy z kategorii B na C żeby odwozić dzieci do szkoły i przedszkola [emoji6]
 
Do góry