reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

Mama Zuzi i Antosia Gratuluje kochana!!! super ze masz juz porod za soba. Duzo zdrowka zycze i milych przytulancow;););)

Ja wlasnie po wizycie i bedzie CC bo mala sie nie przekrecila. Za tydz mam szkole rodzenia w szpitalu w ktorym bede rodzic i zglosze ze mam miednicowe polozenie. Mam nadzieje ze juz wyznacza mi termin. Mala rosnie jak na drozdzach, juz 3300, jak dalej pojdzie to pewnie dobije 4 kg,hehehe

A tak w ogole mamuski, ktore juz urodzily. Czy wagi waszych pociech duzo sie roznily z USG przed porodem a z faktyczna waga po porodzie??? Tak sie pytam, mojej siostrze wyszlo ze urodzi corke 4 kg a urodzila jakies 3,5 kg. To dosc duza roznica...
U mine tydzien temu jedna 2400 druga 2600 szacunkowo, a dziś jedna wyszła 2500 a druga 3200 wiec spora różnica nie dość, ze między nimi to do usg. Przez cała ciąże niby szły równo z waga a tu niespodzianka:)
 
reklama
Wazymy 3800 mierzymy 59 cm
Tomuś przyszedł na świat dziś o godz 15:30
Przytulamy się teraz
No i doczekałaś się. Gratuluję [emoji4]
@Mama Zuzi i Antosia ja tez od rana mialam czutke ze dzis Twoj dzien, nie bylo Cie jak codzien, ale pamietam jak napisalas ze nie przyznasz sie, zeby zas nierozlazlo sie po kosciach ;)

No to teraz jeszcze czekamy na news od @Igorowelove ;)

@ONAONAONA @Paulaaa25 moj malzon tez ma 2 tygodnie wolnego, platne normalnie jak za urlop. Idzie w piatek na jeden dzien do pracy, zeby nastepny wtorek miec wolny. Przylatuja moi rodzice na tydzien, wiec ja sama w domku to nie bede ponad 3 tygodnie ;) A pozniej 4 grudnia tesciowa na 4 dni wpada z wizyta, to juz zapewne bedzie ciezszy temat, ale dam rade ;)
Paulina jak nocka ?? Pamietam, ze o smoczku pisalas. My mamy i uzywamy, nowosc dla mnie, bo starszak nie tolerowal, ale Teo lubi ciumac, a jak juz jest najedzony to sie wkurza ze nie moze ciagac, no bo mleczko go zalewa. Nie ciaga go caly czas, zazwyczaj do zasniecia, a pozniej zabieram i pieluszke przytulankowa buzie tez odkladam.
U nas nocki dalej słabe. Odkąd jesteśmy w domu jedna noc była super, jedzonko co 3 godziny, ładnie zjadła i szybko, po tym ładnie zasnęła. A ogólnie to do 1-2 nie śpi wcale i chce być przy piersi, biorę ja wtedy do siebie ale nie umiem zasnąć przy niej. Nad ranem zazwyczaj zasypia juz ładnie ale często właśnie ze smokiem, ciumka sobie trochę i wypluwa a ja go odkładam. W dzień śpi ładnie i smoczek w ogóle nie potrzebny tylko musze ja wybudzac na jedzenie a z jedzeniem różnie, czasem je ładnie a czasem się bawi i karmimy się przez 2 godziny. Ogólnie od 4-5 rano do 13-14 jest super a później to jak inne dziecko [emoji3]
 
Więc tak, wstałam przed 7 szykować dzieci do szkoły. Poszłam budzić Zuzie i poczułam, że coś mi poleciało z psioszki. Poszłam budzić Antosia i to samo. Więc poszłam budzić Jacka-męża mego bo zaczęły odchodzić wody.
Mąż pomógł wyszykować dzieci, powiedzieliśmy im że jadę rodzić im brata. Dzieci do szkoły, ja wziąłem prysznic dopakowałam dokumenty i pojechaliśmy.
Na porodowce rozwarcie na 3-4 cm, ale skurczy prawie nie miałam.
Dr bardziej przebiła pęcherz bo przez to że nie do końca pękł nie było akcji skurczowej.
Później czopki (3szt) w dupala, prysznic, zastrzyk z papaweryny i na koniec jeszcze dostałam jakiś zastrzyk ale już nie pamiętam bo miałam to już gdzieś.Hehehe
Bolało fest, ale już nie pamiętam[emoji6]
Zapomniałam dodać że miałam zielone wody.
Ogólnie personel bajka!!! Tomasza głowa mierzy 36 cm [emoji23]
 
reklama
A co do wag maluchów. Dzisiaj koleżanka mówiła że jej szwagierka urodziła. Według usg mała miała byc 4800 [emoji27] więc zrobili cesarke a okazało się 3600.. Także różnica spora
a jaka dlugosc maleństwa? zapewne te kolosalne e różnice wynikające też z długości kończyn może?aszyna jakos ta wagę wyliczA
 
Do góry