reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

reklama
Cześć. Z małym opóźnieniem (nie było mnie w dłuższy czas w domu) odnoszę się "zarzutów".

1) Przykłady treści niezgodnych z nauką Kościoła w TP:
-wywiad z trans-kobietą Kingą Kosińską, która usprawiedliwia różne dewiacje seksualne;
-reklama wystawy Kle Mens, można sobie zobaczyć dzieła tej "artystki", która w bluźnierczy sposób przedstawia postaci świętych i męczenników, a nawet odwołuje się do Piety...
-wywiad z rodzicami Agnieszki Ziółkowskiej - mówienie, że in vitro jest dziełem Boga (*nigdy nie obraziłam żadnej kobiety na tym forum, której dziecko poczęło się w tym procesie, jednak faktem jest, że Kościoł uznaje to za grzech, a już o co najmniej od 1987 mówi o tym oficjalnie)
-kampania "znak pokoju" zachęcająca do akceptacji zachowań homoseksualnych, które w nauczaniu Kościoła są grzechem
-ks. Boniecki bronił Nergala, który na jednym z koncertów zniszczył Pismo Święte

2) To prawda, że nie wszyscy przestępcy zostają skazani, jednak dotyczy to każdej grupy społecznej. Wysokość wyroku często pozostawia wiele do życzenia, ale to kwestia łagodnego polskiego prawa. Pedofile, którzy zostali osądzeni to na przykład:
- ks. Wojciech G. około 2014r.
- ks. Sławomir S. - około 2013r.
- ks. Paweł K. - około 2012r.

Statystyki dotyczące wykonywanego zawodu (Link do: Kim są polscy pedofile? Wcale nie księżmi czy nauczycielami. To częściej... murarze i rolnicy):

"Najciekawsze dane dotyczą jednak tego, kim są skazani pedofile. Aż 900 osób z 1468 osadzonych nie ma żadnego wyuczonego zawodu. Prawie 70 z nich było murarzami, 40 pracowało dorywczo, 30 wykonywało zawód ślusarza, 30 to rolnicy, a 25 mechanicy samochodowi. Jedynie "pojedyncze osoby" wykonywały zawody takie jak inżynier, lekarz, nauczyciel, pedagog, wychowawca czy duchowny kościoła katolickiego."

3) Odnośnie zmiany I Przykazania. Zakaz tworzenia figur istot niebieskich i ziemskich był rozwinięciem zakazu czczenia innych bogów, np. złotego cielca. Gdyby Pan Bóg oczekiwał traktowania tych słów dosłownie nie nakazywałby umieszczenia wizerunków aniołów na Arce Przymierza.

4) Słowa "Extra Ecclesiam salus non est" (Poza Kościołem nie ma zbawienia) nie są żadnym nowym wymysłem, pochodzą już z czasów św. Cypriana (III wiek). W V wieku jedno z wyznań wiary zwane atanazjańskim głosiło:
"Ktokolwiek chce być zbawionym, przede wszystkim potrzeba, aby wyznawał Katolicką wiarę. Której jeśliby kto nie zachował całej i nienaruszonej, ten niewątpliwie zginie na wieki.(...) Ta jest wiara katolicka której jeżeli kto wiernie i mocno nie wyznaje, zbawiony być nie może."

Posłuszeństwo Kościołowi wynika z posłuszeństwa Jezusowi Chrystusowi, którego słowa cytuję poniżej.

"Kto uwierzy i PRZYJMIE CHRZEST, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony" (Mk 16, 16)

Ale wiara i chrzest nie wystarczą:
„Jam jest chleb żywy, który z nieba zstąpił" (J 6, 51)

"53 Rzekł do nich Jezus: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeżeli nie będziecie spożywali Ciała Syna Człowieczego i nie będziecie pili Krwi Jego, nie będziecie mieli życia w sobie. 54 Kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew, ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym". (J 6, 53-54)

Słuchacze zastanawiali się:
"Jak On może nam dać [swoje] ciało do spożycia?" (J 6, 52)

Podczas Ostatniej Wieczerzy Odkupiciel wyjaśnił:
"22 A gdy jedli, wziął chleb, odmówił błogosławieństwo, połamał i dał im mówiąc: "Bierzcie, to jest Ciało moje". 23 Potem wziął kielich i odmówiwszy dziękczynienie dał im, i pili z niego wszyscy. 24 I rzekł do nich: "To jest moja Krew Przymierza, która za wielu będzie wylana". (Mk 14, 22-24)

Apostołom nakazał:
"(...) to czyńcie na moją pamiątkę!" (Łk 22, 19)

Dał im również moc odpuszczania grzechów:
"Weźmijcie Ducha Świętego! 23 Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane". (J 20, 22-23)

Piotrowi przekazał władzę nad Kościołem:
"Ty jesteś Piotr [czyli Skała], i na tej Skale zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą. 19 I tobie dam klucze królestwa niebieskiego; cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane w niebie" (Mt 16, 18-19)

Apostołowie przekazali te zadania swoim następcom. Kto wierzy w Boga z Biblii, ten musi słuchać następców apostołów.


Tego typu dyskusje kosztują mnie zbyt wiele czasu i nerwów, stąd postanowiłam opuścić forum. Życzę wszystkim bezproblemowego przebiegu ciąży i szczęśliwych rozwiązań :)
Zenada [emoji19] daj sobie dziewczyno spokuj z tymi beznadziejnymi tekstami. Jak już chcesz sie tak profesjonalnie wypowiadac na temat kosciolow itp to moze zmien forum ewentualnie zaloz nowe z odpowiednim watkiem[emoji5]. Przyjemniej bedzie jak napiszesz co u ciebie ktory tc i jak samopuczcie [emoji6][emoji6]
 
Nic nie szkodzi. Wszystko sobie już poukladalam w głowie.
Na usg genetycznym wszystko było ok. Co 2 tygodnie miałam usg. Ciąże prowadziło 2 lekarzy. Brałam witaminy. Nic mnie nie bolało, nie miałam plamienia. Wszystko było idealnie. I nikt nie potrafi mi wytłumaczyć co się stało.

Bardzo mi przykro.
 
Zenada [emoji19] daj sobie dziewczyno spokuj z tymi beznadziejnymi tekstami. Jak już chcesz sie tak profesjonalnie wypowiadac na temat kosciolow itp to moze zmien forum ewentualnie zaloz nowe z odpowiednim watkiem[emoji5]. Przyjemniej bedzie jak napiszesz co u ciebie ktory tc i jak samopuczcie [emoji6][emoji6]
Spoko bez nerwów, Pati odpowiedziała na pytania Dity wedle swej wiary i wiedzy.

Pati to tylko forum internetowe, nie bierz tego tak do siebie, rozumiem ze jest to temat dla Ciebie ważny, ale wiele z nas wyraziło wsparcie dla Twoich przekonań wiec może znajdź w sobie zrozumienie dla nas? Nikt tu nikomu krzywdy robić nie chce i nawet jeśli nas poniosą nerwy to chyba ludzko jest sobie wybaczyć i iść dalej?
 
Nic nie szkodzi. Wszystko sobie już poukladalam w głowie.
Na usg genetycznym wszystko było ok. Co 2 tygodnie miałam usg. Ciąże prowadziło 2 lekarzy. Brałam witaminy. Nic mnie nie bolało, nie miałam plamienia. Wszystko było idealnie. I nikt nie potrafi mi wytłumaczyć co się stało.

Ania!
Bardzo mi przykro że musiało Cię spotkać coś takiego.
Niestety takie sytuacje często się zdarzają, o czym mało kto z nas ma pojęcie. A przynajmniej ja tego pojęcia nie miałam, dopóki nasi przyjaciele nie zaczęli tego doświadczać.
Trzymam za Ciebie mocno kciuki! I za każdego kto tych kciuków potrzebuje!
 
Spoko bez nerwów, Pati odpowiedziała na pytania Dity wedle swej wiary i wiedzy.

Pati to tylko forum internetowe, nie bierz tego tak do siebie, rozumiem ze jest to temat dla Ciebie ważny, ale wiele z nas wyraziło wsparcie dla Twoich przekonań wiec może znajdź w sobie zrozumienie dla nas? Nikt tu nikomu krzywdy robić nie chce i nawet jeśli nas poniosą nerwy to chyba ludzko jest sobie wybaczyć i iść dalej?

Czułam że tak to się potoczy
 
Ja też czułam że to się tak skończy i któraś z Was nas opuści. Bez sensu... Nie po to tu jesteśmy żeby się kłócić, obrażać, naskakiwac na inna i tak dalej...

Aleeee z innej beczki. To ja weselnie już na sali :D jutro wstawię na brzuszki też.
Dziś zaczynam 21 tydzień :)
 

Załączniki

  • 20180616_214150.jpg
    20180616_214150.jpg
    1,3 MB · Wyświetleń: 157
  • 20180616_214302.jpg
    20180616_214302.jpg
    1,4 MB · Wyświetleń: 163
  • 20180616_214214.jpg
    20180616_214214.jpg
    1,4 MB · Wyświetleń: 143
reklama
Ja też czułam że to się tak skończy i któraś z Was nas opuści. Bez sensu... Nie po to tu jesteśmy żeby się kłócić, obrażać, naskakiwac na inna i tak dalej...

Aleeee z innej beczki. To ja weselnie już na sali :D jutro wstawię na brzuszki też.
Dziś zaczynam 21 tydzień :)

Brzuszek się prezentuje super. Plus kolor sukienki bardzo mi się podoba. Kolor włosów mamy baaardzo podobny [emoji4]
 
Do góry