reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

reklama
Hej hej nie było mnie tu wczoraj bo sprzątałam cały dzień (po całym tygodniu jest tragedia ) wieczorem byliśmy u mamy na imieninach a potem na zakupach w 4f sa jakies promocje wiec kupilam sobie cieplejsze bluzy zeby potem brzuch wszedl [emoji2] aa i w ochniku sa super promocje jakbyscie chcialy kupilam torebke przeceniona z 400 zl na 100 zl a szwagierka portfel za 40 zl [emoji847]
A dziś mamy chrzciny w rodzinie więc od rana prasuje ubranka i zaraz będziemy się zbierać .
Udanej niedzieli [emoji41][emoji41]
 
Jezu ale super!!:) wogole mega widać że ciąża !!!
Rewelacja:)
H
U mnie bardziej się zaokrąglilam niż do przodu, może jeszcze nabierze mocy bo czuje się otyla A nie w ciąży;/
Chociaż z tydzień jeszcze z prośbą o duży brzuch się wstrzymam bo w kiecke nie wejdę hahaha
A w piątek zaczął się 17 tydzień

Masz to co ja. Ale już 18 tydzień zaczynam, a brzuch tylko zaokrąglony, bez ciążowej wypukłości [emoji17]
 
Cześć. Z małym opóźnieniem (nie było mnie w dłuższy czas w domu) odnoszę się "zarzutów".

1) Przykłady treści niezgodnych z nauką Kościoła w TP:
-wywiad z trans-kobietą Kingą Kosińską, która usprawiedliwia różne dewiacje seksualne;
-reklama wystawy Kle Mens, można sobie zobaczyć dzieła tej "artystki", która w bluźnierczy sposób przedstawia postaci świętych i męczenników, a nawet odwołuje się do Piety...
-wywiad z rodzicami Agnieszki Ziółkowskiej - mówienie, że in vitro jest dziełem Boga (*nigdy nie obraziłam żadnej kobiety na tym forum, której dziecko poczęło się w tym procesie, jednak faktem jest, że Kościoł uznaje to za grzech, a już o co najmniej od 1987 mówi o tym oficjalnie)
-kampania "znak pokoju" zachęcająca do akceptacji zachowań homoseksualnych, które w nauczaniu Kościoła są grzechem
-ks. Boniecki bronił Nergala, który na jednym z koncertów zniszczył Pismo Święte

2) To prawda, że nie wszyscy przestępcy zostają skazani, jednak dotyczy to każdej grupy społecznej. Wysokość wyroku często pozostawia wiele do życzenia, ale to kwestia łagodnego polskiego prawa. Pedofile, którzy zostali osądzeni to na przykład:
- ks. Wojciech G. około 2014r.
- ks. Sławomir S. - około 2013r.
- ks. Paweł K. - około 2012r.

Statystyki dotyczące wykonywanego zawodu (Link do: Kim są polscy pedofile? Wcale nie księżmi czy nauczycielami. To częściej... murarze i rolnicy):

"Najciekawsze dane dotyczą jednak tego, kim są skazani pedofile. Aż 900 osób z 1468 osadzonych nie ma żadnego wyuczonego zawodu. Prawie 70 z nich było murarzami, 40 pracowało dorywczo, 30 wykonywało zawód ślusarza, 30 to rolnicy, a 25 mechanicy samochodowi. Jedynie "pojedyncze osoby" wykonywały zawody takie jak inżynier, lekarz, nauczyciel, pedagog, wychowawca czy duchowny kościoła katolickiego."

3) Odnośnie zmiany I Przykazania. Zakaz tworzenia figur istot niebieskich i ziemskich był rozwinięciem zakazu czczenia innych bogów, np. złotego cielca. Gdyby Pan Bóg oczekiwał traktowania tych słów dosłownie nie nakazywałby umieszczenia wizerunków aniołów na Arce Przymierza.

4) Słowa "Extra Ecclesiam salus non est" (Poza Kościołem nie ma zbawienia) nie są żadnym nowym wymysłem, pochodzą już z czasów św. Cypriana (III wiek). W V wieku jedno z wyznań wiary zwane atanazjańskim głosiło:
"Ktokolwiek chce być zbawionym, przede wszystkim potrzeba, aby wyznawał Katolicką wiarę. Której jeśliby kto nie zachował całej i nienaruszonej, ten niewątpliwie zginie na wieki.(...) Ta jest wiara katolicka której jeżeli kto wiernie i mocno nie wyznaje, zbawiony być nie może."

Posłuszeństwo Kościołowi wynika z posłuszeństwa Jezusowi Chrystusowi, którego słowa cytuję poniżej.

"Kto uwierzy i PRZYJMIE CHRZEST, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony" (Mk 16, 16)

Ale wiara i chrzest nie wystarczą:
„Jam jest chleb żywy, który z nieba zstąpił" (J 6, 51)

"53 Rzekł do nich Jezus: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeżeli nie będziecie spożywali Ciała Syna Człowieczego i nie będziecie pili Krwi Jego, nie będziecie mieli życia w sobie. 54 Kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew, ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym". (J 6, 53-54)

Słuchacze zastanawiali się:
"Jak On może nam dać [swoje] ciało do spożycia?" (J 6, 52)

Podczas Ostatniej Wieczerzy Odkupiciel wyjaśnił:
"22 A gdy jedli, wziął chleb, odmówił błogosławieństwo, połamał i dał im mówiąc: "Bierzcie, to jest Ciało moje". 23 Potem wziął kielich i odmówiwszy dziękczynienie dał im, i pili z niego wszyscy. 24 I rzekł do nich: "To jest moja Krew Przymierza, która za wielu będzie wylana". (Mk 14, 22-24)

Apostołom nakazał:
"(...) to czyńcie na moją pamiątkę!" (Łk 22, 19)

Dał im również moc odpuszczania grzechów:
"Weźmijcie Ducha Świętego! 23 Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane". (J 20, 22-23)

Piotrowi przekazał władzę nad Kościołem:
"Ty jesteś Piotr [czyli Skała], i na tej Skale zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą. 19 I tobie dam klucze królestwa niebieskiego; cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane w niebie" (Mt 16, 18-19)

Apostołowie przekazali te zadania swoim następcom. Kto wierzy w Boga z Biblii, ten musi słuchać następców apostołów.


Tego typu dyskusje kosztują mnie zbyt wiele czasu i nerwów, stąd postanowiłam opuścić forum. Życzę wszystkim bezproblemowego przebiegu ciąży i szczęśliwych rozwiązań :)
Pati daj spokój, też niektóre komentarze w tym temacie mnie denerwowały ale nie wypowiadałam się .. jestem osobą wierząca i religijną , uczestniczę w mszach świętych i modlę się , nie wstydzę się tego ale zostawię to dla siebie bo niektórzy ludzie nie potrafią Nas zrozumieć. Szanuje to bo każdy jest innym. Wyluzuj i nie opuszczaj forum.. jeszcze będą tematy które dla jednych będą normalne a u innych będą budziły kontrowersje :)
 
@Pati94
Jeśli cię obraziłam to przepraszam.
Co do TP do dla mnie wywiady czy dysputy na pewne tematy nie są grzeszne, że tak powiem. Refleksje, wątpliwości, rozmowy, wypowiadanie sie różnych stron na łanach pisma pozwala poznać druga stronę, niekoniecznie na nią przejść czy sie z nią zgadzać.
Ochłoń moze i wróć do nas, polubiłam cię i naprawdę szanuje twoje poglądy, moze niepotrzebnie sie unioslam. Jestem człowiekiem, ty tez, zdarza sie. A teraz po ludzku sobie wybaczmy i dalej piszmy o bobasach, ruchach, i wyprawce [emoji5]
Będzie smutno bez ciebie... wiec czekam aż coś napiszesz o synku albo brzuszku [emoji3]

@Ania25037
Strasznie mi przykro... brak mi słów [emoji853]
Wierzę, że jak dojdziesz do siebie to może jeszcze kiedyś spróbujecie.. teraz na pewno za dużo masz bólu i żalu w sobie. Trzymam mocno za was kciuki [emoji5]

A ja dzisiaj źle włożyłam maszynkę do golenia do kosmetyczki, bo sie spieszyłam- przenosiny się z Ustki do Kołobrzegu i ..... wycięłam sobie kawałek skórki na palcu wskazującym lewej ręki [emoji33] najgorsze, nie że szło nie tego zatamować, poplamilam krwią dywan w pokoju [emoji23] trzy razy robiłam podejście, żeby zakleić plastrami. Za 1.razem zapomniałam wody utlenionej dac, za 2.mi przeciekło bo za luźno było, teraz już chyba jest ok założone. Ale boli[emoji26][emoji856] mam nadzieje, że przestało lecieć... jak pózniej sprawdziłam maszynkę to znalazłam kawałek swojej skory na żyletkę [emoji23] to trzeba być kaleką, naprawdę [emoji57]
 
Ja też czułam że to się tak skończy i któraś z Was nas opuści. Bez sensu... Nie po to tu jesteśmy żeby się kłócić, obrażać, naskakiwac na inna i tak dalej...

Aleeee z innej beczki. To ja weselnie już na sali :D jutro wstawię na brzuszki też.
Dziś zaczynam 21 tydzień :)

Ślicznie wyglądasz i piękny już brzuszek masz [emoji3] tylko się chwalić [emoji5][emoji16]
 
Jezu ale super!!:) wogole mega widać że ciąża !!!
Rewelacja:)
H
U mnie bardziej się zaokrąglilam niż do przodu, może jeszcze nabierze mocy bo czuje się otyla A nie w ciąży;/
Chociaż z tydzień jeszcze z prośbą o duży brzuch się wstrzymam bo w kiecke nie wejdę hahaha
A w piątek zaczął się 17 tydzień
Mnie sie zaczal 15 tc i bardziej ide w zaokraglenie niz do przodu chociaz w niektorych bluzkach widac brzuszek ale jak juz pisalam wczesniej wyglada to narazie jak bym sie najadla hehe
 
reklama
Dzisiaj mam cisinienia 103/65 p 78 i zastanawiam sie czy nie napic sie kawy rozpuszczalnej z 1 lyzeczki i wlac wiecej mleka bo ja kawy nie pije bo mam arytmie wiec pozniej trzese sie jak bym popila [emoji16][emoji16]
To może zamiast kawy zieloną herbatkę sobie zrob, podobno zielona herbata poprawia samopoczucie lepiej niż kawa
 
Do góry