reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

Ja mówię zawsze wg. Tego co wynika z usg. Więc mamy 15t2d.

majacyr ja też nie ogarniam tego liczenia [emoji16]
Tzn. Na miesiące tak ale nie na tygodnie.
 
reklama
Hej dziewczyny [emoji5] a mi się wydaje że z tymi miesiącami to jest tak że jeśli masz 3, 5 Msc to znaczy że skończyłaś 3 Msc co się równa że jesteś w (w trakcie) 4 msc.

Pozdrawiam i miłego dnia życzę [emoji4]
Też tak myślę, idzie wtedy 4 miesiąc.
Mój gin liczy tygodnie pelne, czyli jak jest 16+ 2 dni to jest 16 tc wg gina. Ja też w ten sposób do tego podchodzę. Wg apki pregnalife dziś mam 16 + 0, więc dla mnie jest to 16 tc, a nie 17, tak jak apka mówi.
Śmiać mi się chcę z tego liczenia jeżeli chodzi o nasz wiek. Mam w sąsiedztwie nastolatkę. W marcu skończyła 14 lat, więc wg niej ma już 15 Hehehe. Teraz sobie dodaje a później będzie odejmować hehehe
Miłego dnia wszystkim
 
Jakoś ciągle się stresuję czy wszystko jest dobrze z dzieckiem i kupiłam detektor tętna płodu. Świetna sprawa. Udało się usłyszeć serduszko. Fantastyczne uczucie. Obiecałam sobie, że nie będę tego za często używać, ale tylko raz na jakiś czas, aby się uspokoić :)
używacie?
 
Dla mnie te miesiace to czarna magia [emoji85] dlatego jak ktos mnie pyta w ktorym jestem miesiacu to odpowiadam ze w tym i tym tygodniu [emoji23]
Wiem tylko tyle, ze za 5 miesiecy rodze, wiec wychodzi ze jestem w czwartym ? A wg tego co Wy podajecie to 5, wiec wiem ze nic nie wiem [emoji23]
 
Nie ogarniam i tak tych mcy.
Dla mnie mc ma z reguły 30 dni a z tych wyliczeń inaczej wynika.
Dopóki nie skończę 4 mca dla mnie to 3, 5 mca.
Tych dodatkowych dni przy tygodniach też nie pamiętam więc z reguły mówię okrągły tydzień jak ktoś pyta. Tu tydzień w tą czy w tą to żadna różnica.
Mniejsza o to gin liczy jak ja, tylko właśnie tu na forum się zdziwiłam.
No, ale ja stara jestem i ciężko się przystosowuje do nowości [emoji23]
Msc wychodzą tak dziwacznie bo wszyscy myślą że ciąża trwa 9 msc. W rzeczywistości jest to 9 msc pełnych skończonych więc tak naprawdę 10 msc. I jest dokładnie tak jak mówi Dita :)
 
nic tylko wspolczuc, ehh
ale za jakis czas po tej nerwowce pojdzie to w zapomnienie, walczcie o swoje chocby sie walilo i palilo! drani jedne ehhh..

ja wczoraj dzwonilam do mamy i juz 2 dzien zrywa swoje truskaawki z tata hhhiii pojadlabym bym ..
oczywiscie zla ze pracuje itp, ehhhh martwi sie , no coz ..my tez sie tak bedziemy zamartwiac he

moje dzieci wolne 2 dni...zrobie co trzeba i wroce sobie dzis wczesniej do Mezulka i dzieciakow..piekna pogoda znow sie zapowiada to az sie nie chce pracowac!
zrobilam sobie koktajl bananowoowocowy z wlasnego kefirku i bede popijac

milego dniaaa!!!

U nas są już truskawki :) Obżeram się jak mała świnka...albo duża :laugh2:
A z tą pracą to niech mama się nie przejmuje :) Jak poczujesz, że nie dasz rady to zwolnisz tempo ;) U mnie jakoś wszyscy za normę biorą fakt, ze pracuję. Jeszcze mówią, co będę siedziała w domu :p Z jednej strony fajnie, nie muszę się tłumaczyć, a z 2.strony tak dziwnie, że uważają, że to norma, jakbym nie miała prawa wziąć tego L4. Hahaa kobiecie nie dogodzisz, a już w ciąży to w ogóle powodzenia haha :D

Też tak myślę, idzie wtedy 4 miesiąc.
Mój gin liczy tygodnie pelne, czyli jak jest 16+ 2 dni to jest 16 tc wg gina. Ja też w ten sposób do tego podchodzę. Wg apki pregnalife dziś mam 16 + 0, więc dla mnie jest to 16 tc, a nie 17, tak jak apka mówi.
Śmiać mi się chcę z tego liczenia jeżeli chodzi o nasz wiek. Mam w sąsiedztwie nastolatkę. W marcu skończyła 14 lat, więc wg niej ma już 15 Hehehe. Teraz sobie dodaje a później będzie odejmować hehehe
Miłego dnia wszystkim

Wiecie to szczegół, ale mnie to stylistycznie dobija. To znaczy jak można równocześnie mieć coś skończone i jednocześnie być w tym tygodniu? Nie ogarniam 8-) Ciąża to nie nasz wiek. A nawet jeśli...Nikt się nie pyta mnie ile lat mi leci - bo leci mi 36 rok życia, taka prawda, pytają się ILE mam skończone lat - wiec 35. Kwestia zadania pytania... lekarz się pyta ile skończyłam tygodni, ok. Ale zwykli ludzie na ulicy, znajomi tak się nie znają i pytają, w którym tygodniu JESTEM, czyli który leci. Więc jak mówię: albo informuję, że mam skończony 16 tydzień i 4 dni, albo, że leci 17. Bo dla mnie powiedzenie, że JESTEM w 16tygodniu to nieprawda po prostu 8-) Jak mogę być w 16 tygodniu (leci) i mieć skończony ten tydzień? no jakiś paradoks :szok:
Ale tak, to szczegół. Jeden tydzień różnicy w tą czy w tą to taka PIERDOŁA :laugh2::-p

Hejo, jest tak goraco, ze zrobie zakupy, naszykuje obiad i emigruje na plaze bo w chalupie sie usmaze...

Ha, to podziwiam :cool2: Bo na plaży to dopiero bym się ugotowała w taką pogodę :shocked2:

Jakoś ciągle się stresuję czy wszystko jest dobrze z dzieckiem i kupiłam detektor tętna płodu. Świetna sprawa. Udało się usłyszeć serduszko. Fantastyczne uczucie. Obiecałam sobie, że nie będę tego za często używać, ale tylko raz na jakiś czas, aby się uspokoić :)
używacie?

Nie mam :happy2: Ale bobas właśnie się wierci więc w sumie nie potrzebuję :)
 
reklama
Ja też w ciąży uwielbiam zupy. Z córka objadłam się ogórkową- mogło nic innego nie istnieć a teraz (z synkiem niby) pomidorową z makaronem śwdierki ;) zamawiam do pracy i mogłabym ja jeść ciągle! :)
 
Do góry