reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

Dziewczyny bylam na usg jest dziewczynka leniuszek niechciala znowu pokazac co ma ale lekarz ja poruszal i sie poruszyla jutro tort niespodzianka dla dzieci zamowilam bialy z gory a w srodku bedzie rozowy jak przetna nozem to sie dowiedza ze beda mieli siostre a maz jaki szczesliwy
Super, gratuluję córeczki [emoji4] Widziałam właśnie kiedyś takie filmiki na YouTube i dzieciaki były przeszczęśliwe gdy odkrywały jaki kolor masy jest w środku [emoji4] Na pewno im się spodoba [emoji4]
 
reklama
Mnie sie rozwarcie robi a nie szyjka skraca.
Sama luteine mi daja bez kroplowek.
Moj gin prowadzacy twierdzi ze jest na palec a w szpitalu ze nie ma zle. Boli mnie dol brzucha tak jak na okres i w szyjce kuje.

Leż, odpoczywaj, może to tylko nadgorliwość lekarza. Pewnie będą obserwować kilka dni w szpitalu, mam nadzieje, że szybko bedzie ok i wyjdziesz do domu.
 
Pati mammografia to co innego niż usg piersi. Ja miałam jedno i drugie robione. Mammografia nie jest wskazana robić za często, choć jak się ktoś uprze to priv zrobi co chwila.
Ale to jednak naświetlanie i nienaturalne ściskanie piersi.
Tyle, że jak masz duże piersi niektórzy radiolodzy nie chcą zrobić usg.
Miałam taką Panią, która zobaczyła moje piersi i mówi, że mam za duże i badanie wskazane mammografia.
Poprosiłam ją, żeby mimo wszystko spróbowała zrobić to tylko przyłożyła głowice i stwierdziła, że nic nie widzi.
Niestety, że miałam wysięk z piersi musiałam to skontrolować.
Wyszły 2 torbiele, poradnia onko itd.
Potem u nich przy poradni kontrolne usg piersi po leczeniu inna lekarka i bez problemu wykonała usg piersi.
Ja jestem z tych osób, które się badają regularnie i wolą wiedzieć.
Ale każdy robi jak uważa.

Mnie podczas badania usg wykryto guzka i wysłano mnie na bardziej szczegółowe usg. Ale po wielkości i regularnych kształtach podejrzenie padło na jakieś zwapnienie czy włókniaka. Miałam skontrolować za pół roku. Po pół roku znikło.

2 lata później przy badabiu druga pierś i tez moja gin coś wyczuła. Dostałam skierowAnie na usg. Na usg coś im się nie spodobało i dali mnie na mammograf ale jakiś taki mniejszy ( nie wiem jak to inaczej opisać), nie ten główny tylko jakiś słabszy.
Badanie nie wykazało groźnych podejrzeń i profilaktycznie kontrola po pół roku czy się zmienia czy rośnie itp.
Po pół roku znikło.

Podobno w pewnym wieku kobiety maja już tendencje do różnych zmian i lepiej mieć je pod kontrola. Piersi gruczołowate jak moje maja zwiekszona tendencje do tego.

Dodam jeszcze ze moja gin jest gdzieś w moim wieku i walczy z rakiem piersi. U niej w rodzinie to uwarunkowane genetycznie. Wiedziała że dostanie, tylko nie podejrzewała że tak wcześnie. Samokontrola i usg pozwoliły na wykrycie w bardzo wczesnym stadium.
 
Niestety nie udało się przełożyć, czekam do poniedziałku. Od wczoraj jest trochę lepiej. Nie miałam jeszcze takiego ataku ze mąż mnie musi przetransportować z pokoju do pokoju[emoji4]
Bedziesz pewnie miala problem wraz z rosnacym brzuszkiem pewnie co? Chyba ze pan doktor znajdzie cos co co pomoze a malenstwu nie zaszkodzi ;) kiedy masz ginekologa?
 
No właśnie dziewczyny, macie detektor tętna? Bo ja zaczynam dopiero 14 tydzień i do ruchów jeszcze kawał czasu... Ale z drugiej strony boję się, że nie będę mogła znaleźć serduszka i tylko wprowadzę sobie do codzienności dodatkowe nerwy. I tak otwieram kolejny dzień aukcje i nie wiem, czy zamawiać, czy nie zamawiać ;)

W ogóle sobie myślę ile nadrobiła moja malutka w brzuszku :) Najpierw termin był na tydzień po terminie z OM, teraz już z usg przesuwa się na dwa dni przed. Super, że tak dzielnie rośnie mimo tych krwiaków i plamień i moich histerii ;)

Ja właśnie kupuje. Tzn mam kilka i nie mogę się zdecydować który [emoji23]
Ale kupuje na bank
 
Bedziesz pewnie miala problem wraz z rosnacym brzuszkiem pewnie co? Chyba ze pan doktor znajdzie cos co co pomoze a malenstwu nie zaszkodzi ;) kiedy masz ginekologa?

U gina byłam we wtorek, następna wizyta za miesiąc:) on uważa ze to może w ogóle nie być związane z ciaza. I ze mam sobie łyknąć coś przeciwbólowego, iść do ortopedy albo na rehabilitacje, masaż itp. Jakoś nie był tym przejęty. A dziś odpukać nadal jestem na chodzie:)
 
No właśnie dziewczyny, macie detektor tętna? Bo ja zaczynam dopiero 14 tydzień i do ruchów jeszcze kawał czasu... Ale z drugiej strony boję się, że nie będę mogła znaleźć serduszka i tylko wprowadzę sobie do codzienności dodatkowe nerwy. I tak otwieram kolejny dzień aukcje i nie wiem, czy zamawiać, czy nie zamawiać ;)

W ogóle sobie myślę ile nadrobiła moja malutka w brzuszku :) Najpierw termin był na tydzień po terminie z OM, teraz już z usg przesuwa się na dwa dni przed. Super, że tak dzielnie rośnie mimo tych krwiaków i plamień i moich histerii ;)

mam od 8/9 tyg , udalo mi sie znalezc z pomoca pani na youtube..kierowalam sie wedlug jej wskazowek bo samej pewnie bym szukala i szukala..wskaowki tez jak manewrowac glowica..delikatnie ..punkcik po punkciku jesli chodzi o sam poczatek
tak naprawde myslalam ze bejbik bedzie w innym punkcie brzucha haha takze mi to ulatwil sprawe ale nprawde nastawilam sie ze nie znajde bo to malenstwo bylo
po dluzszym czasie jak sprawdzilam to bejbik poszedl w gore i teraz jest w polowie drogi do pepka :>
znajduje w 1s..pewnie prze to ze jest wiekszy wiec mozna powiedziec ze przykladam i praktycznie od razu slysze.nie slucham nawet bo wystarczy ze uslyszemza to nagralam sobie 2 dzwieki ..piekne
i naprawde nie da sie tego pomylic z biciem wlasnego serca.

trzeba te pamietac ze bejbik sie rusza..a wtedy jak laski maly problem to przeszly sie ..zmienily pozycje i nie bylo problemu

ja nie zaluje wydanego grosza

i tez nie musi byc drogi , szczegolnie na tym etapie ciazy. ja mam floureon pocket fetal doppler 3MHz i spisal sie swietnie od poczatku ..dalam 25f
 
Ostatnia edycja:
Jestem w 17tygodniu a czuje od jakiegoś już czasu, moze wcale długo nie będziesz czekać [emoji5]pierwsze dziecko? Bo jak drugie to ruchy czuć wcześniej, tez sie mocno zdziwiłam, że tak szybko choć jeszcze nieregularnie [emoji846]

ja tez czuje codzien choc wlasnie nieregularnie ale nie denerwuje sie tym..raz obudzilo razem ze mna...a ost w chwili jak jade autem czy odpoczywam na kanapie..zauwazylam ze w pozycji embrionalenj czuc najlepiej...chyba zabieram miejsce babelkowi haha
 
reklama
@folka przede wszystkim trzeba wiedziec gdzie szukac, czyli na tym etapie nisko brzucha :) i powolutku przesuwac po brzuchu na boki czy w gore i w dol, a jak tetna sie nie zlapie to nie ma sie co denerwowac, bo przeciez dzieć ma mnostwo miejsca i zwyczajnie moze sie schowac gdzies na tylach brzucha :) poczekac jakis czas i probowac raz jeszcze :) Ja zauwazylam, ze moj dziec lubuje sie w prawej stronie brzucha [emoji16]

u mnie na srodku jakby w polowie drogi do pepka...czyli lubuje si w srdodkowej czesci brzuszka hihi
a wczesniej na samym poczatku byl po prostu lekko nad lonem jakos
i tak jak piszesz...liczy sie cierpliwosc...ja np. zauwazylam ze doopler pokazywal mi wartosc bicia serduszka jescze przed uslyszeniem ..i nipotrzebnie zmienialam pozycje glowicy bo wystarczylo ze lekko docisnelam czy po prostu zmienilam kat nachylenia! ( u mnie teraz kat nachyllenia glowicy jest lekko w dol brzucha )..poczekalam i bylo..czasem slychac b. wyraznie a czasem mniej ale t przez to ze dziec zmienia pozycje zapewne

mam nadzieje ze komus te wskazowki pomoga
 
Do góry