reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

Czyli mialas test DNA, ktory mozna jeszcze zrobic po 14 tyg? U mnie chodzi o to,ze spoznilam sie z decyzja na to badanie 1 trymestru, jak dowiedzialam sie o ciazy to lekarka dala mi ulotke, kazala poczytac a ja bylam w takim szoku,ze to jakos przeoczylam....praca, z kazdym dniem czulam sie gorzej, nie funkcjonowalam normalnie....poznieena kolejnej wizycie lekarka zapytala czy sezdecydowalam bo to juz musze powiedziec bo nie ma czasu, termin w innym miescie a my mielismy wtedy wyjazd do Pl i tak 1 trymestr minal i nie zdazylismy :/ teraz wyczytalam o tescie DNA, jeszcze nie jest za pozno. A ty kiedy na nim bylas i ile wg kosztuje? To tylko krew pobieraja? Tego inwazyjnego sie boje ale na cos sie musze zdecydowac. Ogolnie chodzi o to, ze wskazaniem do badan jest wiek....

Chyba nie ma granicy czasowej do tego testu. Moja gin powiedziała że nie wcześniej niż 10 tc. A ja miałam robiony chyba 12-13 bo akurat wtedy miałam wizytę. Pobierają krew tylko.
Nikt ci chyba nie zrobi inwazyjnego testu bez wcześniejszej postawy do tego, typu inny test wyszedł z niemiarodajnym wynikiem.
U mnie każda kobietę od 35 roku w zwyż obejmują tym badaniem.

Któraś z dziewczyn pisała coś o 130e? Czy coś koło tego, ale nie pamietam w którym kraju UE.

Za późno to jest na to usg genetyczne z pappa. Bo tam są mierzone statystyki.

Poszukaj na internecie, bo testów genetycznych z wolnego DNA płodu jest dużo i każdy ma inna cenę.

Wydaje mi się ze to lekarz powinien przedstawić ci możliwości jakie masz żebyś mogła się z nimi zapoznać i dokonać wyboru.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Filtry: najlepiej stosować fizyczne, więc tlenek tytanu i cynku

A co do włosów to ja farbuję zazwyczaj w domu. Na koniec pierwszego trymestru z okazji rocznicy ślubu udałam się do fryzjera. Nie wiem co ta kobieta mi nałożyła, ale miałam żółty odrost. Nie byłam szczęśliwa, więc nałożyła na to jakiś fioletowy pigment. W efekcie miałam odrost, który w świetle był fioletowy i a reszta włosów miała być rozjaśniona refleksami, a nic się nie zmieniło. Najlepsze jest to, że zaplaciłam 450zl, bo mam długie włosy, a przez te poprawki zużyła mnóstwo produktów. Dwa dni później poprawiłam w domu moją ukochaną farbą z amoniakiem i wreszcie był piękny blond. Na dowód załączam zdjęcie dwa dni po fryzjerze, kiedy już trochę zszedł ten fiolet i po tym jak poprawiłam.

Wobec tego albo odradzam blondy w ciąży albo farbować tą farbą, co zwykle :)Zobacz załącznik 860183Zobacz załącznik 860185

Właśnie sprawdziłam

Tlenek tytanu to Titanium oxide
Tlenek cynku to Zinc oxide

Przepraszam, nie znałam tych nazw w tłumaczeniu. Myślałam ze to ogólnie dostępne nazwy na rynku.
 
Ja nie mam siwych, ale mam taki nieciekawy mysi odcień blondu. Ponadto mąż uwielbia blondynki hihi używam alfaparf 11.11 i to jedyna farba, po której mam nautralny odrost zamiast kurczaka ;)

Ale powiem Ci coś a propos blondu - dzięki siwym włosom nie musisz się przejmować żółtymi czy pomarańczowymi włosami. Zawsze wyjdzie ładny kolorek. No i tak jak mówisz, na blondzie aż tak nie widać siwych.

A fryzjerka na forum super sprawa hihi można się poradzić ^^ Zaraz będzie kolejka z pytaniami.

To prawda [emoji106] [emoji5] w życiu nie miałam żółtych włosów [emoji5] dodatkowo dzięki siwym włosom mój kolor wychodzi bardzo naturalnie, bo mam takie refleksy jaśniejsze - tam gdzie były siwe włosy [emoji16]
Mi wystarczy ten syoss albo garnier i już łapią kolor. W ciazy z synkiem tez nie miałam problemu..
 
Dzięki! Trochę poszperałam u sroki i znalazłam jakiś krem mineralny z spf 50:) poszukam go dziś w aptece.
 
Cześć dziewczyny dawno mnie tu nie było jakoś nie mam czasu na nic. Narazie jeszcze pracuje do 22 czerwca potem idę na zwolnienie. Jestem obecnie w 15 tygodniu ciąży ale jeszcze nie wiem czy będzie chłopiec czy dziewczynka mowiła że kolejne usg w 20 tygodniu dopiero byłam w 13 tyg to wszystko jest dobrze, pobrała cytologię i teraz idę we wtorek Postaram się być na bieżąco i może uda mi się troche nadrobić posty A dla nowych dziewczyn których nie było od początku to powiem że mam synka który właśnie skończył 2 latka i pracuje w szkole jako nauczyciel Milego dnia dziewczynki i przepraszam że tak długo się nie odzywałam
 
Filtry: najlepiej stosować fizyczne, więc tlenek tytanu i cynku

A co do włosów to ja farbuję zazwyczaj w domu. Na koniec pierwszego trymestru z okazji rocznicy ślubu udałam się do fryzjera. Nie wiem co ta kobieta mi nałożyła, ale miałam żółty odrost. Nie byłam szczęśliwa, więc nałożyła na to jakiś fioletowy pigment. W efekcie miałam odrost, który w świetle był fioletowy i a reszta włosów miała być rozjaśniona refleksami, a nic się nie zmieniło. Najlepsze jest to, że zaplaciłam 450zl, bo mam długie włosy, a przez te poprawki zużyła mnóstwo produktów. Dwa dni później poprawiłam w domu moją ukochaną farbą z amoniakiem i wreszcie był piękny blond. Na dowód załączam zdjęcie dwa dni po fryzjerze, kiedy już trochę zszedł ten fiolet i po tym jak poprawiłam.

Wobec tego albo odradzam blondy w ciąży albo farbować tą farbą, co zwykle :)Zobacz załącznik 860183Zobacz załącznik 860185

Ja farbuje na blond i nie mam takiego problemu. Może farba po prostu nie podpasowala.
 
Cześć dziewczyny dawno mnie tu nie było jakoś nie mam czasu na nic. Narazie jeszcze pracuje do 22 czerwca potem idę na zwolnienie. Jestem obecnie w 15 tygodniu ciąży ale jeszcze nie wiem czy będzie chłopiec czy dziewczynka mowiła że kolejne usg w 20 tygodniu dopiero byłam w 13 tyg to wszystko jest dobrze, pobrała cytologię i teraz idę we wtorek Postaram się być na bieżąco i może uda mi się troche nadrobić posty A dla nowych dziewczyn których nie było od początku to powiem że mam synka który właśnie skończył 2 latka i pracuje w szkole jako nauczyciel Milego dnia dziewczynki i przepraszam że tak długo się nie odzywałam
A ja myslalam o Tobie wczoraj, chyba Cie myslami wywolalam [emoji23]
Ciesze sie, ze wszystko u Ciebie w porzadku :)
 
Czyli mialas test DNA, ktory mozna jeszcze zrobic po 14 tyg? U mnie chodzi o to,ze spoznilam sie z decyzja na to badanie 1 trymestru, jak dowiedzialam sie o ciazy to lekarka dala mi ulotke, kazala poczytac a ja bylam w takim szoku,ze to jakos przeoczylam....praca, z kazdym dniem czulam sie gorzej, nie funkcjonowalam normalnie....poznieena kolejnej wizycie lekarka zapytala czy sezdecydowalam bo to juz musze powiedziec bo nie ma czasu, termin w innym miescie a my mielismy wtedy wyjazd do Pl i tak 1 trymestr minal i nie zdazylismy :/ teraz wyczytalam o tescie DNA, jeszcze nie jest za pozno. A ty kiedy na nim bylas i ile wg kosztuje? To tylko krew pobieraja? Tego inwazyjnego sie boje ale na cos sie musze zdecydowac. Ogolnie chodzi o to, ze wskazaniem do badan jest wiek....
Tutaj masz o harmony
Link do: Test Harmony - NIEINWAZYJNE Badanie Prenatalne

Ja bym amnio nie zrobiła, bo to inwazyjne badanie.
Ale każda z nas jest inna i ma prawo mieć swoje zdanie. Mój gin poleca harmony.
 
reklama
Powiem tak ja zarafbowalam włosy w 4 tygodniu jak ledwo się dowiedziałam o ciąży a potem w 12 :)
Fryzjerka pięknie mi kolor dobrala i świetnie chwycilo:) używała jakiegoś toperra, toplera że to dla kobiet w ciąży i bezpieczne i że fajnie chwyta:)
Polecam:)
Farbuje u fryzjerki bo niestety ale ślub za miesiąc i nie chce nic na własną rękę popusc stąd zapłacę 100 zł i z głowy:)

Ja byłam wczoraj w kinie na ledies night, kosmetyki ,makijaż, próbki i i premiera komedii "pozycja obowiązkowa " ubaw po pachy polecam :)))
Słyszałam, że fajny ten film "Pozycja obowiązkowa" i oglądałam zwiastun.
Jednak muszę cierpliwie poczekać, aż pojawi się na necie.
Moja aktywność ogranicza się do dreptania po domu.
Jak mogę sama obiad zrobić to jestem szczęśliwa.
Cieszę się, że się dobrze bawiłaś.
Pozdrawiam
 
Do góry