reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

Nasza Alicja jest z nami od 10:28 [emoji4]
Jest dużą pyzunią [emoji173]️ 57cm długa, 3670g [emoji4] 10pkt [emoji4]

Cięcie samo w sobie jako zabieg Ok, bardziej bolało mnie zakładanie wenflonu i ogólnie posiadanie go niż znieczulenie [emoji4]
Teraz leżę, już odzyskałam czucie w nogach, niedługo pewnie będą mnie pionizowac i zobaczymy jak wtedy z bólem bo na razie jest ok [emoji4]

Córcia od razu przyssala się do piersi, pięknie ciągnie cyca i chce ciagle na mnie leżeć, bo w łóżeczku obok płacze [emoji6]
Smółkę i siusiu zrobiła zaraz jak ją ze mnie wyciągnęli, a krzyczy tak, ze cały oddział ją słyszy [emoji4]
Wrzucę jakieś zdjęcia na prywatny [emoji4]


P.S. Alicja jest tak duża, ze nie zmieściła mi się w pajacyki 56 od mamyginekolog :( także radzę brać jednak zawsze tez rozmiar 62, bo nic nie wskazywało ze będzie taka długa :)
Gratuluję, zdrówka Wam :)
 
reklama
Nasza Alicja jest z nami od 10:28 [emoji4]
Jest dużą pyzunią [emoji173]️ 57cm długa, 3670g [emoji4] 10pkt [emoji4]

Cięcie samo w sobie jako zabieg Ok, bardziej bolało mnie zakładanie wenflonu i ogólnie posiadanie go niż znieczulenie [emoji4]
Teraz leżę, już odzyskałam czucie w nogach, niedługo pewnie będą mnie pionizowac i zobaczymy jak wtedy z bólem bo na razie jest ok [emoji4]

Córcia od razu przyssala się do piersi, pięknie ciągnie cyca i chce ciagle na mnie leżeć, bo w łóżeczku obok płacze [emoji6]
Smółkę i siusiu zrobiła zaraz jak ją ze mnie wyciągnęli, a krzyczy tak, ze cały oddział ją słyszy [emoji4]
Wrzucę jakieś zdjęcia na prywatny [emoji4]


P.S. Alicja jest tak duża, ze nie zmieściła mi się w pajacyki 56 od mamyginekolog :( także radzę brać jednak zawsze tez rozmiar 62, bo nic nie wskazywało ze będzie taka długa :)
GRATULACJE!
 
Super, że wyniki dobre u Was.

Jestem zaskoczona, że midwife przychodzi tak często, u nas już była 3 razy, dzisiaj ostatni raz i właśnie dzwoniła health visitor, że będzie w piątek ale ja akurat ciesze się, że kontrolują, bo wszystko takie nowe a to ze jesteśmy tutaj to nawet cioć i babć dobra rada nie ma i ciągle się zastanawiam czy wszystko robie dobrze.

Duży juz ten Twój synek ale widać po nim, że ładnie przybrał, nóżki mu się zrobiły takie kształtne dzidziusiowe [emoji4]

wlasnie super ... one doradza ale te rady to i inaczej jak rady babci czy mamy hehehe

Wasze się można zapytać ..dopytać.. i posłuchać bądź nie.

dziś znów mi mówiła o tym poniedziałkowym ważeniu gdzie mogę się udac..pytałaś swoją ??

co do małej ..super że przybrała!!! wszystko takie na wariackich papierach ale im dalej tym lepiej co do przerwy i jedzenia powinno być choć czasem zdarzają się takie dzieci xycusiowe :)

mój młody ładnie przybrał i gdyby zachciał budzić się co 4 h w nocy pewnie bym go nie wybudzala ale gdyby przybierał wolno to te 3 h to by było max dla mnie
teraz najczęściej budzi mi się co 2h czy to noc czy dzien

i myślę że mimo częstego jedzenia zjada co powinna a nie że chude mleko tylko


@Szara20 jaka pyzunia długa!!!! i super że ciumka pieknie. jak chce być z Tobą to jej pozwól ssać i ssać .. i tak nie masz nic lepszego do roboty:p hihihi
Gratki!!!!!!
 
Nasza Alicja jest z nami od 10:28 [emoji4]
Jest dużą pyzunią [emoji173]️ 57cm długa, 3670g [emoji4] 10pkt [emoji4]

Cięcie samo w sobie jako zabieg Ok, bardziej bolało mnie zakładanie wenflonu i ogólnie posiadanie go niż znieczulenie [emoji4]
Teraz leżę, już odzyskałam czucie w nogach, niedługo pewnie będą mnie pionizowac i zobaczymy jak wtedy z bólem bo na razie jest ok [emoji4]

Córcia od razu przyssala się do piersi, pięknie ciągnie cyca i chce ciagle na mnie leżeć, bo w łóżeczku obok płacze [emoji6]
Smółkę i siusiu zrobiła zaraz jak ją ze mnie wyciągnęli, a krzyczy tak, ze cały oddział ją słyszy [emoji4]
Wrzucę jakieś zdjęcia na prywatny [emoji4]


P.S. Alicja jest tak duża, ze nie zmieściła mi się w pajacyki 56 od mamyginekolog :( także radzę brać jednak zawsze tez rozmiar 62, bo nic nie wskazywało ze będzie taka długa :)

Gratulacje i szybkiej pionizacji!!!!
 
Nasza Alicja jest z nami od 10:28 [emoji4]
Jest dużą pyzunią [emoji173]️ 57cm długa, 3670g [emoji4] 10pkt [emoji4]

Cięcie samo w sobie jako zabieg Ok, bardziej bolało mnie zakładanie wenflonu i ogólnie posiadanie go niż znieczulenie [emoji4]
Teraz leżę, już odzyskałam czucie w nogach, niedługo pewnie będą mnie pionizowac i zobaczymy jak wtedy z bólem bo na razie jest ok [emoji4]

Córcia od razu przyssala się do piersi, pięknie ciągnie cyca i chce ciagle na mnie leżeć, bo w łóżeczku obok płacze [emoji6]
Smółkę i siusiu zrobiła zaraz jak ją ze mnie wyciągnęli, a krzyczy tak, ze cały oddział ją słyszy [emoji4]
Wrzucę jakieś zdjęcia na prywatny [emoji4]


P.S. Alicja jest tak duża, ze nie zmieściła mi się w pajacyki 56 od mamyginekolog :( także radzę brać jednak zawsze tez rozmiar 62, bo nic nie wskazywało ze będzie taka długa :)
Gratulacje córeczki
 
Powiem Ci że o dziwo mnie przeprosił z tym obiadem i obiecywał że teraz będzie mi pomagał, także zobaczymy.. I o dziwo nic mi nie powiedział na temat mojej "rozmowy" z teściową..
Mam nadzieje że to nie jest tylko jednorazowe ! :-/
Może teściowa mu troche nagadała jak ją odwoził. Wiesz w końcu to kobieta i może zauważyła, że przegiął z tym obiadem.
W każdym bądź razie dobrze, że zrozumiał.
 
@azamazew dobrze, że wiesz co małej dolega i że możesz z nią być.
Trzymam kciuki, żeby ładnie przybierała na wadze.

@Tyna88 kangurowanie zawsze ma sens. Bakterie i tak od faceta ogarnie a liczy się też bliskość i kontakt.

@Ewela2805 no super,że facet się ogarnął i przeprosił.

Mam nadzieję, że mu tak zostanie.

@Paulaaa25 mi kazali niby karmić na rządanie, ale nie rzadziej niż co 3 godziny.
Staram się jak w szpitalu karmić 3:00 6:00 9:00 12:00 15:00 18:00 21:00 i 24:00
Czasem przesuwa nam się karmienie, albo młody się wcześniej domaga jedzenia.
Jak śpi to go przebieram, aby się rozbudził i karmię.

Dziecko na piersi szybko przetrawia i może chcieć być cały czas na piersi.
Nie ma czegoś takiego jak mało tłuste mleko, dostosowuje się do potrzeb dziecka.
Ale najbardziej wartościowe jest to z nocy.
Ja jak odciągam to nocne aż z taką warstwą jak tłuszczu jest.
 
wlasnie super ... one doradza ale te rady to i inaczej jak rady babci czy mamy hehehe

Wasze się można zapytać ..dopytać.. i posłuchać bądź nie.

dziś znów mi mówiła o tym poniedziałkowym ważeniu gdzie mogę się udac..pytałaś swoją ??

co do małej ..super że przybrała!!! wszystko takie na wariackich papierach ale im dalej tym lepiej co do przerwy i jedzenia powinno być choć czasem zdarzają się takie dzieci xycusiowe :)

mój młody ładnie przybrał i gdyby zachciał budzić się co 4 h w nocy pewnie bym go nie wybudzala ale gdyby przybierał wolno to te 3 h to by było max dla mnie
teraz najczęściej budzi mi się co 2h czy to noc czy dzien

i myślę że mimo częstego jedzenia zjada co powinna a nie że chude mleko tylko


@Szara20 jaka pyzunia długa!!!! i super że ciumka pieknie. jak chce być z Tobą to jej pozwól ssać i ssać .. i tak nie masz nic lepszego do roboty:p hihihi
Gratki!!!!!!
Nie zapytałam o ważenie, wyleciało mi z głowy jak juz powiedziała ze ładnie przybiera. Później mnie zagadała o badaniach i szczepieniach w 8 tygodniu. Może lepiej ze nie wiem, bo bym tam z nią latała i sprawdzała ciągle. A w razie czego zadzwonię i zapytam.
@azamazew dobrze, że wiesz co małej dolega i że możesz z nią być.
Trzymam kciuki, żeby ładnie przybierała na wadze.

@Tyna88 kangurowanie zawsze ma sens. Bakterie i tak od faceta ogarnie a liczy się też bliskość i kontakt.

@Ewela2805 no super,że facet się ogarnął i przeprosił.

Mam nadzieję, że mu tak zostanie.

@Paulaaa25 mi kazali niby karmić na rządanie, ale nie rzadziej niż co 3 godziny.
Staram się jak w szpitalu karmić 3:00 6:00 9:00 12:00 15:00 18:00 21:00 i 24:00
Czasem przesuwa nam się karmienie, albo młody się wcześniej domaga jedzenia.
Jak śpi to go przebieram, aby się rozbudził i karmię.

Dziecko na piersi szybko przetrawia i może chcieć być cały czas na piersi.
Nie ma czegoś takiego jak mało tłuste mleko, dostosowuje się do potrzeb dziecka.
Ale najbardziej wartościowe jest to z nocy.
Ja jak odciągam to nocne aż z taką warstwą jak tłuszczu jest.
Mam nadzieje ze i nam te pory karmienia się uregulują, bo narazie jest bardzo różnie właśnie przez to ze raz je pół godziny a następnym razem 2 godziny. Nasza Mała jeszcze ani raz się sama nie obudziła i nie domagała jedzenia. Jedynie wtedy jak sama ją obudze, nakarmie i wtedy kiedy ma spać to ona znów szuka cyca, wiec znów ją biorę, karmie i tak ciagle. W dzień jest lepiej ale nocą właśnie tak to wygląda.
 
reklama
Dziewczyny ja już rozpakowana :)
Maja przyszła na świat dziś o 8:05. Waga 4050 gram i 59 centymetrów. Poród siłami natury i to bez znieczulenia :o
Już wczoraj jak tylko wstałam czułam straszne bóle w dole brzucha od samego rana, które łapały przy jakiś szynnościach. O 19;30 zaczęły się dość silne regularne skurcze. Od 2 czułam że już ledwo żyje. Lekarze nie chcieli nic przyspieszać bo podobno ładnie rodziłam. O 6 już ledwo dawałam radę z bólu przy 8 cm rozwarcia... Mój chłop przy mnie płakał widząc jak cierpię. O 7:30 parte i o 8:05 Majka wyskoczyła :)
Bólu co nie miara ale staram się już zapomnieć [emoji14]
Zdjęcie dodam w wolnej chwili. Teraz odpoczywam, mocno krwawię, nacinali mnie a i tak krocze deczko pękło w środku. Maja ulewa dość sporo wód i kontroluje żeby się nie zadławiła. Uff... Ja już nareszcie po! Życzę reszcie powodzenia :)
 
Do góry