reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

ja dziś mocno zamulona, spać mi się chcę, ogólnie czuję się tak jakoś dziwnie...śpiąco i smutno. Wczoraj troszki się z małżonem złapaliśmy i pewnie dlatego taka drętwa jestem. Po naszej krótce ścince pojechał na noc do pracy, a teraz śpi. Niby rozstawaliśmy się w normalnych stosunkach i dziś witaliśmy, ale jakoś tak mi smutno. Może jak wstanie i się mocno przytulimy to będzie lepiej :)
Dziś jeszcze z dziećmi na basen jadę, a siły gdzieś głęboko zakopane.

@Dzidzi bobo ja nie mogłam nic pić, weź sobie wodę, ale może zapytaj w labo czy możesz pić czy nie. Mi od razu powiedziała, że nic nie jemy i nic nie pijemy.

U mnie też wyprawka stanęła w miejscu. Czekam na pensję i pierwsze co to kupuję rzeczy dla siebie do szpitala. Dla dzidziusia mam już sporo rzeczy, jakoś byśmy z tym ogarnęli hehehe a braki na szybko przez internet :)

@FiLi88 łóżeczko cudowne, też bym się zakochała, gdyby takie miała-jest czaderskie :)
Kurcze sadysci hihi zapytam zapytam jakos wytrzymam te 2 godziny jeszcze niewiem jak [emoji52]
 
reklama
@Kelyana no to ekstra, tak trzymaj. Widocznie w diecie dostarczasz wszystkiego co potrzeba. U mnie podobnie z zelazem, przez ponad miesiac biore i dzis polozna powiedziala, ze moge zamiast dwoch na dzien brac tylko jedna, bo wyniki sa bardzo dobre. Na szczescie tez bez dodatkowych aktrakcji z numer 2 ;)

@Weronikakrz alez mialas wczoraj dzien... dobrze, ze nic powaznego sie nie dzieje i przeszlo, ale nastepnym razem moze nie zwlekaj i podjedz w trakcie do szpitala... Cos w ciagu dnia wiecej robilas, ze tak Cie wzielo ??
Eh... obawiam sie, ze jeszcze chwila moment i kazda z nas cos zacznie nekac i niepokoic. Jakies przepowiadajace i inne takie. Oby nie i oby do terminu kazda dotrwala !!
 
@Dzidzi bobo ja nie mogłam nic pic i jesc przez 2h

Ja zamiast kupować konkrety to kupuję ciuszki [emoji23][emoji23] muszę mojego wyciągnąć na te zakupy bo wydam wszystko na ciuszki [emoji23] w smyki kupiłam fajny zestaw pieluszek [emoji4] 2 bawełniane i jedna tetrowa, duże za 20zl [emoji16]
Pierwszy raz ciuszki wypiorę w 60stopniach a potem już normalnie. Te z Lidla które mam wszystkie nadają się do 60, a inne różnie.
 
@Dita_333 nie wiem czemu, niedobrze jest mi od 20ktoregos tygodnia rano, wieczorem, w nocy różnie. Czy jadłam czy nie jadłam obojętne. Dzis w nocy 1 raz wymiotowalam znaczy próbowałam bo nie bardzo miałam czym i póki co przeszło. Gdzieś czytałam że mogą wrócić mdlosci pod koniec, tylko ja na początku nie miałam i dla mnie to nowość:)
 
Miałam pisać, i tak teraz usiadłam na chwilkę i myślę że napiszę, potrzebuje waszej rady a raczej opini. Robiłam badanie krwi z 2 miesiące temu, wszystko w porządku, bez problemu, badania też robiłam dla córeczki na choroby dodatkowe i wszystko w normie. Tyle że lekarz mówił że nie jestem zaszczepiona na jeden punkt (nie pamiętam dokładnie bo mówił że to nic nie szkodzi, żebym tylko dobrze mylą warzywa i owoce i często ręce no ale dla mnie to i tak norma). A teraz byłam na wizycie w tamtą sobotę i mi dał na tą glukozę skierowanie, na krew i mocz. I dał mi do wykupienia NAGLE jakaś szczepionke żebym miała na koniec września na wizytę następną to mnie zaszczepi i mówi że tak to już mała będzie zaszczepiona przez krew I juz z głowy będzie. Ale ja się pytałam tutaj i wogule dziwne to dla mnie... żeby szczepic kogoś podczas ciąży!!! I szczerze to nie chce jej robić . Wolałabym się zaszczepić po porodzie a małą zaszczepią mi też w szpitalu. Nie wiem dziwne to dla mnie jakieś.. [emoji848] Szczepionka nazywa się BOOSTRIX. Czy ktoś słyszał już o takiej sytuacji lub zna tą szczepionke ? Bo może to ja po prostu jakaś starodawna jestem i to jakieś nowe procedury...
Ale jak mówi że wszystko jest okej a teraz nagle wyskakuje z jakaś szczepionką??? Nie wiem czy jest to aż tak konieczne ! [emoji848]
 
@Dita_333 nie wiem czemu, niedobrze jest mi od 20ktoregos tygodnia rano, wieczorem, w nocy różnie. Czy jadłam czy nie jadłam obojętne. Dzis w nocy 1 raz wymiotowalam znaczy próbowałam bo nie bardzo miałam czym i póki co przeszło. Gdzieś czytałam że mogą wrócić mdlosci pod koniec, tylko ja na początku nie miałam i dla mnie to nowość:)
Też słyszałam że mogą wrócić mdłości i ja też och na początku nie miałam, a raczej miałam może z 2-3 dni.. A teraz czasami w godzinach wieczornych też jakoś mnie mdli czasami i to też nie jest po zjedzeniu czegoś czy coś, tylko od tak.. Ale nie wymiotuje
Chyba to normalne i nie niepokojące nie wiem.. Bo przechodzą i to tylko czasami je mam i nie trwają długo.. [emoji4][emoji4]
 
Miałam pisać, i tak teraz usiadłam na chwilkę i myślę że napiszę, potrzebuje waszej rady a raczej opini. Robiłam badanie krwi z 2 miesiące temu, wszystko w porządku, bez problemu, badania też robiłam dla córeczki na choroby dodatkowe i wszystko w normie. Tyle że lekarz mówił że nie jestem zaszczepiona na jeden punkt (nie pamiętam dokładnie bo mówił że to nic nie szkodzi, żebym tylko dobrze mylą warzywa i owoce i często ręce no ale dla mnie to i tak norma). A teraz byłam na wizycie w tamtą sobotę i mi dał na tą glukozę skierowanie, na krew i mocz. I dał mi do wykupienia NAGLE jakaś szczepionke żebym miała na koniec września na wizytę następną to mnie zaszczepi i mówi że tak to już mała będzie zaszczepiona przez krew I juz z głowy będzie. Ale ja się pytałam tutaj i wogule dziwne to dla mnie... żeby szczepic kogoś podczas ciąży!!! I szczerze to nie chce jej robić . Wolałabym się zaszczepić po porodzie a małą zaszczepią mi też w szpitalu. Nie wiem dziwne to dla mnie jakieś.. [emoji848] Szczepionka nazywa się BOOSTRIX. Czy ktoś słyszał już o takiej sytuacji lub zna tą szczepionke ? Bo może to ja po prostu jakaś starodawna jestem i to jakieś nowe procedury...
Ale jak mówi że wszystko jest okej a teraz nagle wyskakuje z jakaś szczepionką??? Nie wiem czy jest to aż tak konieczne ! [emoji848]

Boostrix - Diphtheria toxoid, Pertussis vaccinum, Tetanus toxoid - zastosowanie, działanie i opis

Skład: toksoid błoniczy toksoid tężcowy szczepionka przeciw krztuścowi

tyle znalazłam. W poprzedniej ciąży miałam z tym do czynienia. Tzn. Moja teściowa zajmuje się szczepionkami. Pewnego pięknego dnia kiedy jechałam na wizytę mąż poinformował mnie bym zapytała lekarza czy mogę być na to zaszczepiona i że położna ma już kartkę zostawioną (teściowa pracuje w przychodni gdzie chodzę do gina). W drodze do lekarza do mnie teściowa zadzwoniła z tym, że mój mąż ona i szwagierka są zaszczepieni i bym ja się zaszczepiła, to będzie kokonek ochronny dla córki. Byłam wściekła, bo nic o tym nie wspominała mi wcześniej, a tu poinformowała już wszystkich a mnie na samym końcu. Nie miałam zamiaru się szczepić. Lekarz też nie wyraził zgody, bo miałam problemy skórne, a po tej szczepionce mogły się pogorszyć. Najlepsze było to, że najadłam się wstydu, bo najpierw położna z wielkimi oczami pytała czy ktoś choruje, bo tu teściowa zostawiła karteczkę, a potem ginekolog wypytywał. Oboje patrzyli na mnie jak na kogoś kto wymyśla. Uważam, że to nie jest dobry pomysł szczepić się w ciąży. Myślę, że podczas tej ciąży już o tym nie wspomni, zwłaszcza, że nasze stosunki znów się ochłodziły.

Link do: Szczepienie kobiet w ciąży. Repetytorium dla pediatrów i lekarzy rodzinnych

Tu artykuł o szczepieniu kobiet w ciąży. Mimo wszystko ja bym się nie szczepiła. Córkę szczepię na wszystko. Ale... Kiedy na początku roku teściowa chciała nas wszystkich szczepić, bo panowała grypa w Czechach to ja się nie zaszczepiłam. Na szczęście później wyszło, że jestem w ciąży i obyło się bez dyskusji, dlaczego się nie szczepię. Zresztą czytałam o tym, że nawet jeśli jest w trakcie starania o dziecko to na grypę się nie szczepi, bo można akurat zajść w ciążę. Nie będę się szczepić na wszystko co możliwe.
 
Ostatnia edycja:
reklama
@azamamew a jakie masz dokładnie wyniki? Masz niski cukier na czczo czy po posiłku ? Generalnie niski cukier szczególnie w ciąży nie jest bezpieczny, bo dziecko żywi się z Twojego organizmu. Nie wiem jak bardzo masz niski, bo niektórzy przesądzaja i niepotrzebnie straszą. Powinnaś jeść regularnie i nie objadac się, żeby nie mieć skoków insuliny,a co za tym idzie spadków cukru. Miej zawsze przy sobie jakiegos cukierka, jakbyś się słabiej poczuła.
Mnie przed ciąża lekarz nastraszyl, że zaglodze dziecko. Jak się słabiej poczułam to mierzylam glukometrem i wcale ten cukier nie był bardzo niski.

@piorunem te meble to bellamy Nomi? Ja zamówiłam bellamy Fino w sklepie pippin. Czas realizacji regału był na 5 tygodni a przyszedł w tydzień. Myślę, że masz jeszcze czas :)
 
Do góry