reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2017

Mamy które korzystały z chusty- podeslijcie mi proszę linki do filmików z którego sposobu wiazania korzystalyscie i od jakiego wieku można chustowac? Mi się Córki nie udało bo miałam wrażenie że to skomplikowane

Napisane na Lenovo K10a40 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Jak kiedyś pytałam baaaardzo bardzoooo mądra panią neonatolog co i kiedy uczyć niemowlaka, powiedziała - niczego. Ono samo musi do wszystkiego dojść, Do sięgnięcia zabawki, do wsadzenia stopy do buzi, do przekręcenia się na boczek, do siadania i na końcu do wstawania. Nasza rolą jest tylko asekuracja.

Zgadzam się z tym w 100% :)
 
Bylam dzis u mojego lekarza no i okazalo sie ze to nerki antybiotyk i furagina :(
Uuu mam nadzieje ze antybiotyk pomoze
Dziewczyny tak w skrócie
15 tydz.4 dzien długość crl 10.5
Prócz accardu przypisanego wszystko dobrze... maluszek rosnie... niby nie za wielka macica... ale mam nadzieję ze wszystko bedzie ok
No i to co przyniosło nam tyle emocji... bedzie chłopak... bardzo sie ciesze bo dziewczyne juz mamy... bedzie Dawid [emoji4]
Aaa i od początku ciazy 1 kg na plusie

8p3oe6hh1xggumhr.png
Gratuluje synka;*i udanej wizyty
Hej, nie śpię od 5. Dzis mam wizytę i jak nigdy się strasznie stresuje.
Trzymajcie kciuki o 12:15
Trzymac bede kciuki;)
A ja wstałam z bólem ucha... ehh...

Kciuki za dzisiejsze wizyty!
Uu nie dobrze

Dobry;)

Wstalam pozniej o 45min i jestem wyspana zadowolona;) spoznic sie do pracy 10min nic sie nie stanie.
Dzis zamierzam kupic kwiatki na parapety bo stokrotki padly.


Napisane na SM-A510F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Mamy które korzystały z chusty- podeslijcie mi proszę linki do filmików z którego sposobu wiazania korzystalyscie i od jakiego wieku można chustowac? Mi się Córki nie udało bo miałam wrażenie że to skomplikowane

Napisane na Lenovo K10a40 w aplikacji Forum BabyBoom
Ja byłam na warsztatach z moim D., najlepiej nauczyć się na żywo, dziecko można chustować już od urodzenia ale ja czekałam aż synek będzie miał 3,5kg bo wcześniej wydawał mi się za mały ;)

I przy okazji tematu chust jeszcze pamiętajmy, że nosidła ergonomiczne (żadnych wisiadeł nie kupujcie) są dla dzieci samodzielnie siadających (a nie siedzących w kontekście właśnie wczesnego sadzania dzieci przez rodziców), żadne wkładki dla niemowląt tego nie zmienią! Tak więc na początek albo chusta albo płaska pozycja, niestety konsekwencje wymuszanej pozycji mogą wychodzić po wielu latach :(

@Mabi ja do niczego nie zmuszałam swojego synka, czekałam aż sam dojdzie do kolejnych kamieni milowych, żadnego sadzania, chodzenia za rączkę czy chodzików a ten spryciarz dzień po roczku wykonał pierwsze samodzielne kroczki :)
 
Ja wsadziłam moją do spacerówki na płasko koło 5 miesiąca, ale nie o tym. Jakiś czas temu czytałam lub widziałam wywiad ja jakimś doktorkiem na temat maluchów i płaskiego układania i padło tam pytanie na temat naturalnej pozycji i czy oby na pewno jest nią leżenie na płasko. Przecież w macicy maluch jest zwinięty, a kręgosłup przez wiele czasu wygięty... nie pamiętam jaka padła odpowiedź, ale zastanowiło mnie to
 
@itucha :) Tak jak mówisz - każde dziecko powinno dochodzić do tego samo. Moja córa zaczęła raczkować w 7 miesiącu, miesiąc później wstała i zaczęła chodzić. Trochę mnie to przerażało, ale ani razu nie dostała od nas pomocy.

Też mam zamiar od urodzenia nosić młodą w chuście. Ale w chuście dziecko nie ma twardego podłoża pod plecami i plecki wyginają się w idealny łuk.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Hejka!
Wszystkiego najpiękniejszego z okazji Naszego Święta :) :)

@Ewka_85 gratuluję Syneczka! :) I co najważniejsze cieszę się, że wszystko jest dobrze :)

Wczoraj moja młodsza siostra cioteczna, która rodzi miesiąc po mnie miała usg genetyczne i po NUBie wychodzi też dziewczynka :) Ciekawe czy się sprawdzi :) No i czy moja się potwierdzi :) Wesoło będzie!
Mój młodszy braciszek zadzwonił do mnie wczoraj z informacją że zostanę ciocią :)
Tak mnie do teraz trzyma jeszcze euforia. Termin mają na 23 grudnia ;) Tak że rodzina się rozrasta :) Przy każdej ciąży ktoś zawsze mi towarzyszył z rodziny też w ciąży. Ciekawe czy jeszcze ktoś dołączy ;)
 
Do góry