reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2017

Dzień dobry, tradycyjne obudziłam się chwilę przed 10 :) ale w nocy jestem toaletowym podróżnikem więc nie dziwi, że się do późna [emoji14] a teraz śniadanko + kawa [emoji477] zbożowa + kieliszek ( z lekami :D ). Miłego dnia mamusie :)
1495787791-aaaaaa.jpeg


3jgx3e3krts3qj3r.png
 
reklama
Dzień dobry, tradycyjne obudziłam się chwilę przed 10 :) ale w nocy jestem toaletowym podróżnikem więc nie dziwi, że się do późna [emoji14] a teraz śniadanko + kawa [emoji477] zbożowa + kieliszek ( z lekami :D ). Miłego dnia mamusie :)
1495787791-aaaaaa.jpeg


3jgx3e3krts3qj3r.png

Mniam!!
Jak przeczytałam o kieliszku to zamarzyła mi się lampka białego, schłodzonego wina [emoji483][emoji23] za rok sobie odbije :p


Synek [emoji170] luty 2014
Walentynka [emoji169] listopad 2017
 
Ja jak chodziłam na NFZ to klucilam sie z lekarzem bo badań usg mi nie wydawał. Ogolnie mam złe doświadczenie z lekarzami na NFZ w trakcie ciazy. Jestem typem człowieka który wykluci sie o swoje ale czasem zastanawiam sie czy warto. Ja nie mam sprawdzanej wagi ani ciśnienia niby robi lekarz usg na każdej wizycie ale co z tego jak w pierwszym trymestrze nie był w stanie podać przezorności. A i tak chodzę prywatnie do lekarza który jest z mojego szpitala. Ale gdybym tylko chodziła na NFZ to chyba lekarza bym zaskarżyła...


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Leonkaa sa antybiotyki bezpieczne w ciazy, wiec bez stresu

Evil na jeczmien dobre pocieranie prawdziwym zlotem np. Obraczka

Ile dziecko pojezdzi w takim foteliku 2h dziennie? Od tego mu sie kregoslup nie wygnie ;) nie popadajmy w paranoje :)

Mabi o to chodzi, zeby zapewnic dziecku warunki zblizone do tych w brzuchu matki. Ale mysle max miesiac I koniec ;) Nie zawijalam dzieci wczesniej, teraz pierwszy raz chce sprobowac.
Zgadzam sie z Toba, dzieci sie nie uczy siadac, chodzic itd... na to musi przyjsc odpowiedni czas I dziecko samo musi umiec przejsc z pozycji lezacej w siedzaca. Moje dzieci od poczatku sa trzymane na podlodze na kocykach, maja duze pole manewracyjne ;) Bardzo mnie dziwilo, jak widzialam, ze ludzie dziecko 4miesieczne trzymaja prawie caly dzien na lezaczku! To kiedy takie dziecko ma cwiczyc? A pozniej problem bo dziecko samo nie siada, tylko jak rodzic posadzi...
 
Ile dziecko pojezdzi w takim foteliku 2h dziennie? Od tego mu sie kregoslup nie wygnie ;) nie popadajmy w paranoje :)

Bardzo mnie dziwilo, jak widzialam, ze ludzie dziecko 4miesieczne trzymaja prawie caly dzien na lezaczku! To kiedy takie dziecko ma cwiczyc? A pozniej problem bo dziecko samo nie siada, tylko jak rodzic posadzi...

moze opowiem tez o moich doświadczeniach. Zawsze słyszałam jak to źle jest gdy dziecko przez długi czas jest w foteliku na przykład samochodowym. No niestety moje dzieci często zasypiay w foteliku, a mi zwyczajnie było żal je budzić, bo przy przenoszeniu często tak się dzieje. No i cała trójka niejednokrotnie nawet dwie godziny leżała w tym foteliku samochodowym w domu i nic się nie stało zlego.
Myślę, że kręgosłupy krzywi noszenie plecaka torby na jednym ramieniu później szkole czy siedzenie przy komputerze, tablecie i zwyczajnie przy biurku.
Moje dzieci bardzo dużo biegają ruszają się i nie mają żadnych problemów z kręgosłupem.


oar89n7312bz9t17.png
 
Dzien dobry :)
W Kielcach slonce sie przebija, ja wstawilam pranie, ogarniam sie i w miasto. Jedziemy dzis wieczorem na grilla do rodziny, bo kuzyn przylecial z moim chrzesniakiem z USA na kilka dni, a to swieto, bo sa w pl naprawde rzadko. Chce mu zrobic paczke na dzien dziecka, moze znajde jakies inspiracje w sklepach :D

Użarła mnie w łydke chyba meszka, boli mnie cala noga :O
I zauważyłam, ze wyszla mi taka wielka żyla pod samą skore, biegnaca od polowy uda do lydki. Fuj... Wychodzi mi chyba siedzenie w pracy przed kompem 12h :(

Wszystkiego najlepszego mamuski! :D

Napisane na F3111 w aplikacji Forum BabyBoom
 
@itucha podałam to jako lokalną ciekawostkę [emoji14] My decydujemy się na gondolę, jestem dzieckiem ortopedy dziecięcego, wiem że fotelik nie jest najzdrowszym rozwiązaniem :) w ogóle mam dużo ortopedycznych wypaczeń:p wiadomo, że są sytuacje kiedy dziecko po prostu zaśnie i żal budzić, ale chodzi mi raczej o takie generalne podejście :) Ponieważ u mnie wieczna wiosna to nastawiam się na długie spacery z maleństwem! Mówiłam Wam, że tutaj w ogóle nie ma suplementacji Wit. D3 dla noworodków? Za ładna pogoda chyba [emoji14]
A do chust na razie brak mi przekonania ;) wydaje mi się to strasznie skomplikowane, ale kto wie co będzie później :)

@evli2 ja miałam! Natychmiast zrezygnowałam z soczewek i makijażu oka, przykladalam zaparzone torebki od czarnej herbaty i dosyć szybko mi przeszło :)

Kochane Mamy, że starszymi dziećmi i te które nieśmiało pierwszy raz obchodzą swoje święto : życzę nam wszystkim, żeby mimo niedociągnięć, zmęczenia i frustracji, nigdy nie zabrakło nam przekonania, że dla naszych dzieci jesteśmy najlepszymi mamami na świecie :)

p19uskjojbeqaxq5.png
 
reklama
Estrelcia a dziecku to nie szkodzi ten jęczmień? A na okulistę mogę liczyć dopiero w poniedziałek.Martwię się, bo pierwsza ciąża, ale lekko mnie tylko boli jak dotykam. Trę obrączką i robię okłady z herbat:)
 
Do góry