reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2017

Kasia gratulacje bliźniaków :) ale fajnie ;)

Marika trzymam za Ciebie cały czas kciuki. Wierzę że będzie dobrze.

Mnie testy PAPPA tez poleciła ginekolog ale to chyba tak każdej przyszłej Mamie. Bo powiedziała ze mogę sobie poczytać, porozmawiać z Mężem i podjąć decyzje czy chce zrobić. Pytaliśmy dwóch niezależnych lekarzy na usg czy powinno się zrobić (prywatnie i w luxmed) i powiedzieli ze jestem przed 30stka i z usg wychodzą dobre parametry dziecka wiec nie ma takiej konieczności. Wiec się nie zdecydowalismy na te badania. Wierzę że będzie wszystko dobrze :)



3jgx43r8ceekwbv1.png
 
reklama
Marika nie będziesz sama, bo każda z nas będzie z Tobą myślami.

U mnie w trakcie usg przezierność karku wyszła 1.4, ogólnie wszystkie parametry dobre, PAPPA poleciła mi moja ginekolog mimo, że nie mam 35 lat, zrobiłam zgodnie z zaleceniem, ale czekam jeszcze na wyniki i tak jak napisała clue wtedy musiałam sama zapłacić. Ale ja całą ciąże prowadze prywatnie, więc pewnie grozi mi bankructwo :D
Teraz sie zestresowalam bo u mnie przeziernosc karku wyszła 2,5 przy crl 72.1... lekarz na kolejne badania mnie nie wysłał a mam 32 lata w tym roku... mam nadzieję ze wie co robi

rfxge6hhcx5oy37q.png
 
Jesli nasze dzieci urodza sie w listopadzie to rokiem bazowym od 1 listopada 2017 bedzie rok 2016. Jeśli ten rok bedzie dla nas mniej korzystny niż 2017 to wniosek możemy złożyć np.1 listopada 2018 i wtedy bedzie 2017 brany pod uwage... ważne by złożyć wniosek najpóźniej do roku od urodzenia czyli dzień przed roczkiem malucha.

rfxge6hhcx5oy37q.png
Bardzo Ci dziękuję za tydzień info[emoji3]

Napisane na Lenovo K10a40 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Hej wszystkim!
Chciałam się przywitać. Ja mam robić termin na 8 listopada. Pod serduchem mały Szymon i jego brat lub siostra ( wstydniś nie chce się pokazać ) ;)
Miło mi do was dołączyć. ;)
Gratuluję bliźniaków i zazdroszczę...[emoji39]

Napisane na Lenovo K10a40 w aplikacji Forum BabyBoom
 
dziewczyny, czy pozwalacie sobie na jajko na miękko czy unikacie całkowicie? Czytałam,że jest to zabronione. ALe czy salmonella nie jest na jajku a nie w jajku? plus na miękko to nie jest takie do końca surowe jajko.
 
Tak jak dziewczyny pisaly to zależy od usc... u mnie ok.tygodnia... u innych nawet 2-3 tygodnie. Jeśli wniosek złożysz w miesiacu narodzin np. 30.11.2017 a dziecko urodzi sie np. 10 listopada to zostanie nadplacone od dnia urodzenia dziecka.
Jesli np. Przegapisz i wniosek złożysz 1.12.2017 to otrzymasz świadczenie za okres od 1.12.2017. Najważniejsze żeby złożyć w miesiącu urodzenia dziecka a zawsze otrzyma sie nadplate za okres kiedy dziecko jest juz na świecie w znaczeniu poza brzuszkiem [emoji6]

rfxge6hhcx5oy37q.png
Aha, dziękuję :-)

xnw40tc7sy506vxn.png


Badaniach genetycznych? wszystkie je robicie? czy to jest to usg które wykonuje się między 11-14 tygodniem?
Tak :-)

xnw40tc7sy506vxn.png


Trzymajcie jutro kciuki o 14... Idę na biopsje i strasznie się boję.. Ale po trzech tygodniach od tego badania w końcu będę miała jasność. Niestety mój chłopak już wrócił do Norwegii - nawał pracy... A ja muszę jutro w przychodni zjawić się i niestety sama.. :( mam nadzieję że po będę czuła się dobrze..

3jgxxzkrnx7xmkcx.png
Trzymam kciuki za jutro. A ile będziesz czekać na wyniki?

xnw40tc7sy506vxn.png
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
89Katia moj maz chce nazwać po dziadku czyli Feliks a ja chyba oszaleje bo nie jestem w stanie mu przetłumaczyć ze tak syna nie nazwiemy :) ja jeszcze nie mam wybranego imienia.
Mamy starszaków co polecacie na 1 urodziny dziewczynki ?
A kiedy z bo chcecie zrobic grupę zamknięta ? Byłam na czerwcowkach w 16 i szybko zrobiły tylko cieżko było wogole sie do niej dostac a po za tym jak w połowie ciazy sie dołącza to juz trochę późno bo dziewczyny bardzo dobrze juz sie ze sobą porozumiewają. Albo ja mam z tym problem tylko :)
Dużo z was robiło test pappa? Jaka przezorność karkowa wam wyszła ?


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom


dostałam wyniki z pappa:) przezierność karkowa miałam oznaczona na usg i wyniosla 2,20 mm
z testu krwi:

wolne Beta-hCG 14,44 IU/I odpowiada 0,502 MoM
PAPP-A 4,140 IU/I odpowiada 0,706 MoM

i ryzyko skorygowane trisomii 21 po badaniu usg 1:2191 a po PAPP-A 1:11389


we wnioskach ogólnych napisano ryzyko niskie.


jakie Wy miałyście wyniki po PAPP-ie???
 
reklama
Do góry