reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2017

Tego wszystkiego ucza szesciolatkow, bez mnozenia jeszcze ;) nie wiem.jak moja corka to ogarnia! Troche przeraza mnie poziom nauczania w szkolach. Ja w jej wieku jeszcze w przedszkolu sie bawilam ;)
Ale pewnie w mniejszym zakresie skoro to 6-latki (prostsze zadania itp.) bo u nas to dokładnie program drugiej klasy. Ale fakt maluchy "mają teraz dużo na głowie". Może tylko z perspektywy rodzica mi się tak wydaje. Już nie pamiętam jak sama byłam w młodszych klasach.
 
reklama
Hej !
A ja sie chwale [emoji51][emoji51]

Pierwszy dzień [emoji51]
1495366453-aaaaaa.jpeg


Drugi dzień:

1495366475-aaaaaa.jpeg



Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Super kreacje na wesele i świetnie wygladasz :)
 
hej Dziewczyny!
@Asia2104 strasznie mi przykro, jak przeczytałam Twoją informację rano to opadły ze mnie wszystkie siły. Bardzo ci współczuję :(

@Karolka2106 super, że rodzinka ucieszona :)

U mnie od początku wiedzą najbliżsi, ale z resztą się nie dzieliłam informacjami i jakoś dalej nie mam do tego weny.... w pracy chciałam powiedzieć w 10 tyg, zbliża się 13 a ja dalej nic sie nie przyznałam...
Teraz mam zwolnienie ze względu na to przeziebienie, jeszcze ginekolog, która mi przedłużała zwolnienie sama była przeziebiona po prostu super.... w ogóle duzo osób teraz choruje ze względu na zmiane pogody.

Po dzisiejszych wieściach od Asi i moich przeziębieniowych obawach jakoś humor mi opadł totalnie.
Mój mąż z córą pojechali na zakupy, a ja zabieram się zaraz do pisania pracy zaliczeniowej.

Detektor płodu
Dziewczyny też się nad nim zastanawiam, ale mam co najmniej dwie obawy.... Lekarz mi mówił, że stres matki jak nie może wykryć płodu jest ogromny i może byc niebezpieczny. Wiem coś o tym, bo jak leżałam na patologii przed samym porodem to młoda całą noc się nie ruszała, moje poszturchiwania nic nie dawały, wpadłam w panikę i połozna nie mogła znaleźć bicia serca ..... a poszłyśmy na kolejny sprzęt lepszej jakości i okazało się że mała mocno śpi, a stres był po prostu straszny.....
Lekarz mi powiedział, że tak na prawdę nie mamy na to wpływu, bo nawet jakby rytmu nie było to co zrobimy ? Najważniejsze jest liczenie ruchów . I przytoczył mi taką historię, że niestety nieumiejętne badanie może też zaszkodzić , bo pacjentka nie czuła ruchów, ale robiła pomiar tym detektorem i znajdywała puls, a się okazało , że to nie puls dziecka tylko żył doprowadzających do łożyska i niestety.... więc sama już nie wiem czy to kupować.
Dziewczyny, które używają, jesteście zadowolone?
To co piszesz to bardzo słuszne uwagi... mam detektor... jeden z podstawowych Angelsounds i oczywiście bywają sytuacje, kiedy ciężko znaleźć tętno płodu ... zależy jak kto podchodzi do tego... ja staram się nie panikowac... próbuję później jeszcze raz i zwykle nie ma problemu ze znalezieniem tętna. Zależy wszystko od ułożenia dziecka. Ale moment kiedy znajduje bardzo mnie uspokaja. Jesli chce sie kupić taką zabawkę to trzeba wiedzieć że czasem trudno znaleźć maleństwo... im bedzie wieksze, tym łatwiej. Dla mnie to na pewno mniej stresujące niż oczekiwanie na kolejna wizyte. Polecam ale trzeba wziąć poprawke ze to nie typowo medyczny sprzet. Oczywiście jeśli nie daj Boże coś sie stanie doppler nie ma wplywu na nic poza nastawieniem nas na to, ze coś jest nie tak.

rfxge6hhcx5oy37q.png
 
Dziewczyny czy odczuwacie czasem klucie w pochwie jakby ktos szpilke wbijal?
Tak. Szczególnie ostatnio. Ogolnie brzuch mnie lekko pobolewa. Ale mam wrażenie że to dlatego że teraz maleństwo coraz szybciej rośnie więc wszystko ma prawo bolec bo też się rozciąga a brzusio rośnie.

3jgx3e3k9n678rt6.png
 
Dużo napisalyscie i nie odniosę się do wszystkiego, bo nie pamietam.

Bezkonserwantow super kiecki!! Ta druga bardzo mi się podoba, a Ty wyglądasz w niej obłędnie [emoji7]

Co do kłucia to czasami zdarza się, ze czuje taka szpileczke. A jak dużo pochodzę to boli mnie spojenie. Tak jak dzisiaj.

Jeśli chodzi o detektor to ja jestem bardzo zadowolona. Nie za bardzo wiem, jak można pomylić tętno dziecka z odgłosami żył. Tętno jest zdecydowanie bardziej szybsze. Rzadko się teraz zdarza, abym od razu nie znalazła tętna, ale wiem, ze to nie powód do paniki. Pochodzę trochę, porobie coś, dziecko zmieni pozycje i wtedy szybko je wyłapuje. Jak dla mnie to bardzo dobry zakup.

Byliśmy rodzinnie dwie godz na basenie. Później obiad na mieście i napad na pepco. Jak się okaże, ze to jednak syn to będzie wesoło :) trafiłam akurat na promocje i kupiłam polspiochy po 5.99 i 7.99 :)

A dziś czułam Malutka tak bardzo wyraźnie [emoji7]


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
reklama
Do góry