reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2017

Dzień dobry Wszystki,,
Asia - bardzo współczuję. Ja też mam obawę o maluszka - kiedyś dawno temu wróżka powiedziała, że będę miała trzy ciąże ale dwóch chłopaków. Ale w kilku kwestiach się pomyliłam - mam nadzieję, że w tej także.
Nie wiem jak Wy to robicie, że już czujecie dzidzie - ja w trzeciej powinnam wcześnie czuć ruchy ale nic nie wyczuwam. Może po prostu nie mam czasu skupiać się na wyczuciach. Przy moich dwóch diabełkach mało czasu na cokolwiek innego zostaje.
Wczoraj dzień należał do mega wyczerpujących - najpierw wizyta z żółwiem u weta na światowy dzień żółwia - było bardzo dużo żółwi - maleńkich i bardzo dużych (15 kg). Chłopaki zachwycone.
Później wyjazd na działkę do znajomych - totalne szaleństwo dzieciaków i męża. Dzieciaki znajomych nie chcieli wypuścić męża do domu. Do domu dojechałam o 00:30 . Oczy mi się zamykały ale wytrzeszcz uskuteczniałam i się udało.
Dzisiaj mała wycieczka do kolegi syna i siadamy na resztę dnia nad matematyką - jutro sprawdzian dwugodzinny z matmy - nie wiem jak mój ośmioletni adehadowiec wytrzyma dwugodzinny sprawdzian.
Już mu współczuję.
Trzymajcie się mocno - buziaki dla wszystkich.
Pozdrawiam
Joanna
Powodzenia na sprawdzianie. A co to w ogóle za sprawdzian? Mój 8-latek też właśnie siedzi z mężem nad matematyką :)
 
reklama
cześć dziewczyny ☺

pogoda sie zepsuła a ja chciałam troche sie opalić

@Asia2104 bardzo mi przykro

gratuluje udanych wizyt ☺

mój plan na dzisiaj hmm... zakupy budowlane ☺ remont już za niecały miesiąc

życze miłej niedzieli ☺
 
Hej dziewczyny. My w drodze do gizycka - odwiedzic moja mame w szpitalu bo miala atak wyrostka, pozniej obiad, spacer nad jeziorem, plac zabaw z Lilka i powrot. Ok 16jedziemy na pobliski folwark na swieto rzepaku, ma byc koncert i animacje dla dzieci. Milej niedzieli

Napisane na 5080X w aplikacji Forum BabyBoom
 
hej Dziewczyny!
@Asia2104 strasznie mi przykro, jak przeczytałam Twoją informację rano to opadły ze mnie wszystkie siły. Bardzo ci współczuję :(

@Karolka2106 super, że rodzinka ucieszona :)

U mnie od początku wiedzą najbliżsi, ale z resztą się nie dzieliłam informacjami i jakoś dalej nie mam do tego weny.... w pracy chciałam powiedzieć w 10 tyg, zbliża się 13 a ja dalej nic sie nie przyznałam...
Teraz mam zwolnienie ze względu na to przeziebienie, jeszcze ginekolog, która mi przedłużała zwolnienie sama była przeziebiona po prostu super.... w ogóle duzo osób teraz choruje ze względu na zmiane pogody.

Po dzisiejszych wieściach od Asi i moich przeziębieniowych obawach jakoś humor mi opadł totalnie.
Mój mąż z córą pojechali na zakupy, a ja zabieram się zaraz do pisania pracy zaliczeniowej.

Detektor płodu
Dziewczyny też się nad nim zastanawiam, ale mam co najmniej dwie obawy.... Lekarz mi mówił, że stres matki jak nie może wykryć płodu jest ogromny i może byc niebezpieczny. Wiem coś o tym, bo jak leżałam na patologii przed samym porodem to młoda całą noc się nie ruszała, moje poszturchiwania nic nie dawały, wpadłam w panikę i połozna nie mogła znaleźć bicia serca ..... a poszłyśmy na kolejny sprzęt lepszej jakości i okazało się że mała mocno śpi, a stres był po prostu straszny.....
Lekarz mi powiedział, że tak na prawdę nie mamy na to wpływu, bo nawet jakby rytmu nie było to co zrobimy ? Najważniejsze jest liczenie ruchów . I przytoczył mi taką historię, że niestety nieumiejętne badanie może też zaszkodzić , bo pacjentka nie czuła ruchów, ale robiła pomiar tym detektorem i znajdywała puls, a się okazało , że to nie puls dziecka tylko żył doprowadzających do łożyska i niestety.... więc sama już nie wiem czy to kupować.
Dziewczyny, które używają, jesteście zadowolone?
 
Powodzenia na sprawdzianie. A co to w ogóle za sprawdzian? Mój 8-latek też właśnie siedzi z mężem nad matematyką :)
zakres: dodawanie i odejmowanie w zakresie 100, mnożenie w zakresie 50, oznaczenie miesięcy znakami rzymskimi, rozwiązywania prostych i złożonych zadań tekstowych oraz układania zadań tekstowych, dokonywania obliczeń zegarowychi pieniężnych, a także rysowania figur geometrycznych oraz odczytywania i zaznaczania godzin za zegarze jak również odczytywania temperatury.
 
Witam dziewczyny ja jakoś po wczorajszej smutnej wiadomości od @Asia2104 nie mogę przepedzic złym myśli.
Kochana bardzo mi przykro [emoji22], trzymaj się dzielnie jeszcze zaświeci dla Ciebie słoneczko[emoji5]
Ja juz tez myślałam że jesteśmy bezpieczne.
Kurcze jakie to wszystko niesprawiedliwe , mam tylko nadzieje ze z moja kruszynka jest wszystko ok [emoji5]wizyta dopiero 06.06.

xnw4s65gte9hv7ri.png
 
zakres: dodawanie i odejmowanie w zakresie 100, mnożenie w zakresie 50, oznaczenie miesięcy znakami rzymskimi, rozwiązywania prostych i złożonych zadań tekstowych oraz układania zadań tekstowych, dokonywania obliczeń zegarowychi pieniężnych, a także rysowania figur geometrycznych oraz odczytywania i zaznaczania godzin za zegarze jak również odczytywania temperatury.
Tego wszystkiego ucza szesciolatkow, bez mnozenia jeszcze ;) nie wiem.jak moja corka to ogarnia! Troche przeraza mnie poziom nauczania w szkolach. Ja w jej wieku jeszcze w przedszkolu sie bawilam ;)
 
reklama
Do góry