reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2017

@89Katia uwielbiam sukienki z vubu na zdjęciach ale nigdy nie odwazylam sie kupic, bo sie balam kiecke przez neta brac. Mam od nich jedna narzutke i jestem mega zadowolona i taka bluzke koszulowa w serca, byla mega hitem swego czasu na tej stronie, z niej juz jestem mniej zadowolona bo wzielam S a byla duzo za duza, do tego material sliski taki i nieprzepuszczajacy powietrza. Ale na ciąże jak znalazl, taka luzniejsza, brzuch sie zmieści bez problemu :D
@Lornetka super ze juz po badaniach. Ja tez myslalam ze amniopunkcja to max dwa dni sie oszczedzasz i koniec, a tu jednak poważniej.. Ale chociaz wypoczniesz, najważniejsze zeby wszystko bylo dobrze :)
@estrelicia no to widac ze w kazdym kraju inaczej z tymi umowami. A jak jest tam z macierzynskim np?

Wlasnie dzwonili do mnie ze szpitala, ze sa juz wyniki prenatalnych, jitro pojade odebrac, bo dzis w pracy siedze. Trzymajcie kciuki, mam lekkiego stresa :D


Napisane na F3111 w aplikacji Forum BabyBoom
Na normalnej umowie o pracę jest 5 miesięcy macierzyńskiego plus 1 dodatkowy miesiąc dla ojca, za cały czas 80% pensji. Na zwolnieniu tak samo jak u nas 100%, ale tutaj cholernie ciężko dostać zwolnienie w ciąży, musi być naprawdę powiklana.
U mnie sytuacja jest inna, bo nie mam stałej pensji, tylko procent od tego co wypracuje i nieregulowane godziny pracy. Normalnie super sprawa, w ciąży tak sobie. Nie pracuje, nie zarabiam. Ale zdecydowałam się na to od początku, bo z pensji męża też przezyjemy, a ja sobie nie wyobrażam wrócić do pełnej pracy z 5-miesiecznym dzieckiem. Jak trochę podrosnie, to ustawie sobie pacjentów np po poludniami, albo w jakąś sobotę, tak żeby trochę pracować, ale przede wszystkim być z dzieciatkiem :)

p19uskjojbeqaxq5.png
 
reklama
Już po badaniu, leżę w domu w łóżku. Samo badanie błyskawiczne, ale nieprzyjemne i trochę bolało. Dostałam tydzień zwolnienia, a myślałam, że tylko dziś się mam oszczędzać. No nic, teraz tylko żeby z ciążą było ok i z wynikami.
Trzymamy kciuki za bardzo dobre wyniki.
 
@estrelicia wlasnie ja tez sobie nie wyobrazam zostawić niemowlaka i wrocic na pelny etat po urodzeniu i nie wiem jak to bedzie u nas. U nas niby macierzynskie moze trwac rok ale wtedy chyba 60 procent pensji, chyba ze cos pomieszalam. Jak sie jest pol roku to 80. Moze pójdę na pol roku a potem wezme jakies pol etatu... Wiem ze w mojej pracy raczej to nie przejdzie, wiec bede musiała szukac gdzie indziej :/

Napisane na F3111 w aplikacji Forum BabyBoom
 
@estrelicia wlasnie ja tez sobie nie wyobrazam zostawić niemowlaka i wrocic na pelny etat po urodzeniu i nie wiem jak to bedzie u nas. U nas niby macierzynskie moze trwac rok ale wtedy chyba 60 procent pensji, chyba ze cos pomieszalam. Jak sie jest pol roku to 80. Moze pójdę na pol roku a potem wezme jakies pol etatu... Wiem ze w mojej pracy raczej to nie przejdzie, wiec bede musiała szukac gdzie indziej :/

Napisane na F3111 w aplikacji Forum BabyBoom
Jak idziesz na rok to jest 80% :) myślę, że warto skorzystać z rocznego urlopu bo mój synek dopiero w okolicach roku "wydoroślał", wcześniej to była taka larwecza, że aż żal oddawać do żłobka ;)

U mnie kolejny dzień ciepłko i słońce, zaraz wyruszamy na spacer :)
 
Jak idziesz na pół roku to płacą 100÷ jeśli przedluzysz to kolejne pół roku 60%
Jeśli od razu idziesz na rok to cały rok 80%

hchy43r8h8l5x99d.png
 
Ja na pewno idę na cały rok na macierzyński. Z córką też byłam, potem poszła do dziadków ale syna chyba oddam do żłobka bo z dziadkami też różnie bywało- moja mama ma ciężki charakter...

Napisane na Lenovo K10a40 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
To ja się może przedstawię, bo słabo zaczęłam :)
Mama 3.5 letniego łobuziaka , aktualnie w 15 tygodniu ciąży, termin miał być na 10 listopada, ale dzidzia jest większa o tydzień, więc raczej w okolicy 3.11:)
* Jutro kolejna wizyta , która mam nadzieje rozwieje moje wątpliwości na temat płci dzidzi ;)
 
Do góry