reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2016

Gaga jutro wszystkie myśli ciotek bedą szły w Waszym kierunku, kciuki zaciśnięte bedzie dobrze nie ma innej opcji!

Małecuda tez uważam ze trzeba jeść wszystko ale po akcjach z Izunia uważam ze rozwaga to pierwsza zasada;) Jedno dziecko nie zareaguje na nic drugie bedzie wrażliwe. U mnie była położna, odstawiłam co miałam efekt tez mam po dwóch dniach, mniej ryku po 3h non stop, drugi dzien kupka, dziecko nawet zadowolone w miarę :) wiec jednak cos w tej diecie czasem musi być. Jak wyjdę na proste zacznę na nowo wprowadzać to co odstawiłam i zobaczymy jak bedzie. Dodam ze nie stosuje żadnych probiotyków puki co i innych wspomagaczy a tylko dieta reguluje wpływ na Izkę.

Princeseczka Iza miała wynik pod 12, oczywiście na wypisie tego nie napisali bo położna zwróciła na to uwagę ze nigdzie tego info nie ma:/

Co do żółtaczki to my wyszliśmy ze szpitala we wtorek a środę młoda cała przespała i wlasnie była taka jak dla mnie mega żółta, białka buźka, juz chciałam jechać badać krew ale od czwartku wyjec wrócił i do sob właściwie jej zeszło, teraz jak dla mnie juz w ogóle żółta nie jest, moze ociupinkę wiec szybko przeszło a wynik był w miarę wysoki.
Bratowa walczyła z żółtaczka to dopajali woda z glukoza ale Młody chyba pod 2 miesiące był żółty, słoneczko tez daje radę wiec wystawiać dzieci jak swieci u Was.

Basieńka trzymam kciuki:)




Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Kliska u mnie tez brodawki wyciumkane i wrażliwe. Przeważnie prawa. Więc smaruje mleczkiem i zakładam muszle i trochę pomaga to.
Netta u nas też kupy bardzo często a jak nie ma kupy to i tak jakis pruczek i mini kupka jest więc mamy pupke podrazniona. Az takie przekrwienia się zrobiły a naprawdę pilnuje zmian pieluch ;( smarowalam różnościami i chyba najlepiej przygasil Nivea.
Emka u nas była żółta buzka i robilam tydzień temu kontrolnie bilirubine i wyszlo 8.6 i dziś 6.2 czyli spsda. Jutro pediatra.


13.10.2016 córcia
 
Maleducada wlasnie takie podejście ma moja mama- ciagle powtarza ze skoro w ciąż piłam mleko i jadłam nabiał to dlaczego odstawiam go automatycznie po porodzie. Naczytałam sie rożnych diet, posłuchałam położnej i mam jeden wielki znak zapytania. Jedni mówią zeby odstawić ciemny chleb, drudzy piszą zeby jasne pieczywo- można oszaleć ! co w takim razie jeść? Chyba zacznę wprowadzać rożne produkty powoli do jedzenia i bede jeść wszystko oczywiście w granicach rozsądku- zdrowo i lekkostrawne.

Linka chyba mamy podobne krostki- takie różowe małe placki- rano sie pojawiają wieczorem znikają i sa w innym miejscu. Pediatra przepisał nam na to maść Altabacin ale stwierdził ze to i tak samo zejdzie wiec nie wykupiłam.

Gaga kiedy operacja?? Napewno troszke cie nastraszyli bo każda operacja to ryzyko i musieli cie uświadomić. Jestem dobrej myśli, bede trzymać kciuki i nie przyjmuje innych wieści jak tylko tych dobrych! Pamiętaj uzbrój sie w cierpliwość i przygotuj na widok swojego dzieciątka po operacji- potrzebne bedzie ci wsparcie kogoś żebyś nie była sama.
Jestem myślami z Tobą i Sebusiem:**

Brodawkę mam poraniona lewa i tak było od początku- dużo pomaga zchlodzony liść kapusty- uśmierza ból i poprawa wygląd brodawki oraz smarowanie własnym mlekiem i wietrzenie. Ja po domu latam czasami bez stanika zeby nie kisić piersi w biustonoszu cały czas.
 
Gaga kochana modlimy się za powodzenie operacji[emoji10] na pocieszenie napisze że w Polsce mamy dobrych specjalistów... a Sebastianem z pewnością jest silnym chłopcem[emoji10]

Maleducada mi położna też zaleciła brak diety, ale nikt jeszcze mnie nie pouczał w tej kwestii[emoji6]

Kliska ja nie mam poranionych brodawek, ale zawsze jak przystawie dziecko do piersi to to pierwsze pociągnięcie boli[emoji6]

Kliska moja też dźwiga główkę, ale na chwilę, ale i tak wydaje mi się to szybko... do tego jak jest zła to tak macha nóżkami że już dwa razy przewróciła się z pleców na bok... na to myślę że też za szybko...

My mamy lezaczek z bright stars i niby jest od 0 ale jak dla mnie głowa jest za krzywo i nie wkłada małej... tak koło 1mies wkladalam synka to i ja spróbuję[emoji6]

Priinceseczka moja położna pierwszy raz się zapowiedziała a teraz mówiłam że będzie czw/pt i nie wiem czy da znać o której czy sobie tak wpadnie... ale o 8 rano to bym jej nie wpuściła [emoji6]

Joasiu fajnie że Gabryś załapał już butle[emoji2] no i że tylko antybiotyk został... oby szybko wrócił do domku

U nas narazie w porządku... młoda dużo je i lubi się tulić[emoji2] jedynie niepokoi mnie że rzadko ale nadal mam zasłabnięcia[emoji20] nie wiem czy to że zmęczenia czy jak... i waga strasznie mi leci... od wyjścia ze szpitala czyli w 7/8 dni mam -4kg a że nie przytylam dużo w ciąży to już daje -3,5kg do wagi sprzed ciąży.. ciuchy na mnie wiszą a spodnie to w ogóle spadają[emoji20] mały ssak wysysa ze mnie życie[emoji6]

Aleksandra[emoji7] urodzona 12.11.2016r[emoji177]
 
Gaga musi byc dobrze , kciuki zaciskam mocno!

Netta dzieciaki moga ulewac niezależnie od diety takie uroki dziecka moga nyc albo refluks , ale mozna to sprowokować delicolem- tak nam powiedziała pediatra przy pierwszym synu by uważać ale on ulewal mocno od urodzenia :
A na pupę próbowałaś make ziemniaczana ?

Milka niekoniecznie bedzie soe ulewac na brzuchu ja wlasnie w ciagu dnia dużo kładę na brzuszku .

U nas podnosi głowę od początku w zasadzie , wysuwa język , i juz łapie za paluchy i wykazuje gotowość do podnoszenia sie ale nie pozwalam mu.

Położna z ulicy nie ma mowy! Musze mieć posprzątane, w ogole nie lubię niezapowiedzianych wizyt .

No wlasnie ja tez sie dziwie ze wypuszczają z taka żółtaczka ... ze straszym przy takim wyniku dali nas na lampy ... teraz wlasnie sie zastanawiam co robic ...
Iza a dużo Ci spi? Bo dzieci przy żółtaczce dużo spia , mój niby w ciagu dnia ładnie sie budzi na jedzenie w nocy tez 2-3 h mam nadzieje ze to z natury a nie przez to.

Któraś pisała o Rych nogach prostych a to nie tak ze akurat jest głodny albo ma robic kupę akurat ?

Dzieki za info o tej żółtaczce .

Firana z krwi robiłas ?




zem3i09kkpneir9y.png


1usasg18vftrzndq.png


zalwh00cp3f54s2w.png
 
Ale piszecie, kiedy ja to nadrobie..;)

Skrzatja pierwszy raz tydzien po porodzie zostawilam i lacznie chyba juz z 4 razy .
Jak moja chce co chwile to rozbudzam jak odlatuje żeby zjadla wiecej zamiast co chwile dojadac:)

O dziewczyny to Wy juz macie 500+na koncie? To chyba jakos szybko. Ja z10 dni temu poskladalam wnioski ale tutaj tak sie ruszaja ze pewnie miesiacami bede czekać:d swoją drogą u Was tez tyle papierków się zbiera?

Joasia super ze juz widac powoli wypis do domu :) walcz walcz o cycki napewno bedzie dobrze

Princeseczka u nas na szczęście odpukac z kolkami spokoj chociaz wczoraj pierwszy raz byl mega placz i obylo sie bez windi i bez kropelek maz wsadzil w chuste i spala 4h baz zajakniecia

U nas położna wskazuje dzien i ostatnio mówiła miedzy 10 a 14 ale kak dzwonilam ze potrzebuje wyjsc z domu to określiła godzine

My mamy zwykly lezaczek bright starts bez bujania tylko z wibracjami i jakimis odglosami ale na razie nie uzywamy

Linka wlasnie pomyslalam o jakimś kurzu

Gaga trzymam bardzo mocno kciuki. Musi byc dobrze

Mi na sutki bardzo pomogla ziaja lano masc , ten sam sklad co medela purelan

A Natalka dzis obudzila sie z mega katarem ;( ja juz panikuje dzis tez mamy polozna to zapytam co robic. Odciagalam ale to niestety na chwile działa

Natalia 7.11.16 [emoji173] 3020g/54cm [emoji480]
 
Dziewczyny jeśli Was coś niepokoi odnośnie zachowania bobasa może warto skonsultować z fizjoterapeutą. W szpitalu gdzie leży Gabryś jest taka babeczka i ona ogląda wszystkie noworodki, nie tylko te "po przejściach". Poćwiczyła trochę z G. i stwierdziła, że ma on wzmożone napięcie mięśniowe, dlatego tak szaleje z tą głową, ale nie wygina się na tyle, żeby przekręcić się z brzuszka na plecy, więc delikatne ćwiczenia mogą to za niedługo wyrównać. Wczoraj pokazała mi jak go układać do karmienia czy leżenia i na co zwracać uwagę.

Gaga cały czas o Was myślę, szczególnie jak jestem u G.w szpitalu. Tyle mam nie może po prostu wrócić z wyczekiwanym maluszkiem do domu. U nas na oddziale jest aktualnie 16.
Ale trzeba pamiętać, że to szpitalne życie kiedyś się kończy i Sebastianek też w końcu wróci do domu, bo na pewno jest w dobrych rękach i trzeba wierzyć, że będzie dobrze, bo nie ma innej opcji.

Mnie też już głowa pęka od tego wszystkiego, ale trzeba przetrwać.

Malenducada 6 godzin to mi Zuza zaczęła przesypiać jak miała 2 lata (po odstawieniu id cyca).
A co do diety to położne u G.mnie pytały ostatnio czy trzymam, bo coś im szalał jednej nocy.

Aob moja rodzinna po porodzie Zu mówiła, że widzi, że mam dziewczynkę, bo tak schudłam.

Keejti może maść majerankowa i inhalacje na katar.

G.na poniedziałek będzie miał umówionego neurologa na kontrole i jeśli znowu nie przypląta sie jakieś badziewie to może w przyszłym tygodniu go wypuszczą.

8.11[emoji480]Gabryś [emoji64]
 
Hej.

Emka mój peditra twierdzi, że przy KP żółtaczka może utrzymywaĆ się do 3 miesięcy i jest to naturalne. Wiem że w większych miastach istnieje możliwość zbadania poziomu bilirubinu przezskórnie i w razie zbyt wysokiej ilości wypożyczajĄ lampy do fototerapii do domu.

Kejjti- a jaki Natalka ma katarek? Jeśli przezroczysty to znaczy , że wirusowy i wystarczy rozrzedzanie i odciąganie. Jeśli żółty to trzeba uderzyć do pediatry bo to katar bakteryjne i lekarz musi przepisać kropelki do noska, żeby nie zeszło na gardło ,oskrzeli , czy odpukaĆ płucka. Moja położną poleccała do rozrzedzania kataru Marimar z miedzią( miedź ma działanie przeciwbakteryjne). Pediatra z kolei mówił , że jeżeli tak małe dziecko przy Katarze zacznie choćby trochę kaszleć to on musi je zobaczyć i osłuchaĆ.

Aob- ja mam 12 kg mniej niż przed ciążą. Tyle, że u mnie to akurat duży Plus i oby tylko tak dalej waga leciała.Jeżeli zdarzają Ci się zasłabnięcia to może warto zrobić morfologiĘ.

Gaga- modliłam się wczoraj i dziś za Twojego Sebastianka. Wierzę, że będzie dobrze i będĘ czekała na jakieś informacje na temat Maluszka.

U nas kupy wracają do normy po podaniu Dicofloru. Mały przesypia w nocy spokojnie po 3-4 godziny. Bywa, że nawet 5 - nie wzbudzam go bo ładnie przybiera.
 
Mama 4 a czemu Dicoflor podajesz? Miałaś problemy z brzuszkiem?

Była u Nas przed chwila położna, wazyliśmy sie i dobiliśmy do wagi urodzeniowej w 2 tygodnie. 4350 urodzeniowa, przy wypisie 4230 czyli od wypisu 120g w 2 tygodnie to nie za mało?
 
reklama
Dziękuje Mili ja wlasnie tez czekam na kolejna wizytę za tydzień- poprosiłam zeby znow przyniosła wagę i zobaczymy.
U mnie z kilogramami to wszystko zleciało do wagi z przed ciąży- juz w druga dobę po porodzie poleciało mi 11 kg. Liczę zeby jeszcze z 2 kg zeszło ne wiecej bo nie chce byc patyczakiem.
Podpowiedzcie dziewczyny czy cos smarować na suche usta niemowlaka?
Mam w mieszkaniu suche powietrze- używam nawilżacza ale Malutka ma bardzo suche usta aż wióry ma na wargach najcześciej rano a w nocy oblizuje sie i mlaszcze bo troszke jej to przeszkadza.
 
Do góry