reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe maluszki- bilanse i zdrowie

reklama
Anek - mam tą samą pastę nenedent baby z silikonową szczoteczką - nakładką na palec, myje zazwyczaj po południu - i też nie raz mi się zapomni, jakn p się na pole spieszymy :zawstydzona/y: Daję odrobineczkę tej pasty, albo sama woda
mirelko - ładnie waży Liwcia :)
 
Anek planuje kupic tą pastę albo Ziaję (o której Nimfii pisała), narazie od niedawna szczota jedziemy nasze dwa zębole.
Mirelka- no ładnie Liwia waży, słuszna waga słuszna!
Ja się trochę zaniepokoiłam, bo Artur nie przybral nic od 2 tyg. Waży 7800g, mierzy 71 cm. Je raczej chętnie, daję mu cały mały słoiczek owocków i pół dużego obiadu, na wieczór ok.120 ml kaszki z MM i oczywiscie cyc, może mu cześciej go proponować??? Sama nie wiem czy cos tu kręcić z jego dietą. On jest taki ruchliwy, że nawet ostatnio zmiana pieluchy to wyczyn z mojej strony, ciągle robi siup i juz na brzuchu. Zaczął tez naukę raczkowania, także spala to wszystko, co mu daję.
 
Angun - nasza Pola ostatnio jak ją ważyłam (mam wagę elektryczną dla dzieci) to pokazało dalej tyle samo - 7420, zważę ją teraz w sb zobaczymy
 
Teraz nasze dzieciaczki będą już mniej przybierać są bardziej ruchliwe i dużo spalają, Liwia w 7tyg. przybrała 1kg nie wiem czy to dobrze bo nie sprawdzam tego w żadnych statystykach, wykresach:tak:
 
mirelka wow!! Niezla waga!!
Angun pamiętasz że moja młoda też stanęła z wagą- w 2 miesiące nie przybrala nic. Teraz trochę nadrobiła ale przybiera już delikatnie. Pepsi mi wtedy radziła żeby częściej cysia proponować, więc może i Ty spróbuj jeśli Cię to martwi:tak:
 
Angun Kinga przez 2 ostatnie tygodnie tez nic nie przybrala, tez sobie to tlumacze ze jest bardziej ruchliwa. Tylko ze Kinga nie je mi tak ladnie jak Arti. Narazie nie bede sie martwic tylko monitorowac.
 
Angun mi Kuba malutko przybral w ciagu 6 tyg (ok 400g), ale za to urusł na dlugość w tym czasie :)
No i pediatra mi powiedziala ze te nasze malojadki tak juz beda mialy ;)
wtedy jeszcze Kuba zjadal zaledwie 120ml MM oraz pol sloiczka popitego sokiem jakims. To mu wystarczalo na 3h. W nocy nie jada dopiero nad ranem, a ze duzo sie rusza to spala to co zjada.
Chyba taki bedzie urok naszych chlopakow, no chyba ze nagle zaczna wiecej jesc :) Kuba ma czasem takie natchenienie zeby zjesc wiecej np 150ml MM albo caly sloik obiadku/deserku.
Mozesz probowac podawac czesciej mleczko, moze akurat zje. U nas to by nie przeszlo - on jak nie chce to nie zje, czyli karmimy sie co 3-4h.
 
Ja pisałam jakoś ostatnio że teraz nasze bobki będą przybierały po 300g na miesiąc z tabeli przeczytałam że do roku.
 
reklama
No a ja zaczynam sie martwic, bo przez ostatnie 3 tyg Kinga nic nie przybrala, a w ciagu ostatniego tygodnia nawet stracila 20 gram, nie wiem co jest tego powodem, bo je sporo, wypija 700 ml mleka dziennie, do tego kaszke ok 50 ml, obiadek (narazie warzywa) ok 50-60 ml i deserek ok 50 ml, wiec chyba nie najgorzej, je 9 razy dziennie wiec prawie co chwile cos je. Czekam na wiadomosci od dietetyczki co robic w tej sytuacji. Wazy obecni 5760.
 
Do góry