reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe maluszki- bilanse i zdrowie

nimfii ja tylko prywatnie właśnie chciałam się umówić no i takie terminy są ...a Alan piję tylko bebilon pepti z jedną łyżką zwykłego póki co, bo inaczej mu nie smakuje, a ten bebilon pepti też ma białko , ale nie zawiera laktozy itp, a obiadków mój smyk w ogóle jeść nie chcę ani trochu no i lekarz kazał mu dawać z indyka jak coś, a tak ja sama mu w domu robię ziemniak, marchew, pietrucha, Alan najlepiej woli owoce, a obiadów nie.
 
reklama
andrzelika a moze porada innego pediatry na poczatek ewentualnie radcy żywieniowego? Bo miesiac czekac to tak nie za bardzo sie da w waszym przypadku :/
 
ja mogę się poradzić, ale boję się,że jak każdy pediatra nie będzie wiedział za bardzo co mu przepisać, bo nie wiadomo na co ma alergie, muszę też Alanowi zrobić pobranie krwi, bo on nie je obiadków itp, dostaję witamine d, ale i tak się poci lekarz powiedział,że może mieć anemie :-( można wpaść w doła oby wyzdrowiał zrobie mu wszystkie badania świata byle by był zdrowy, on jest taki dzielny zwymiotował i się śmiał.

A może zęby mu idą stąd te kupy ile czasu trwają objawy zanim wyjdzie ząb? Tak miał cały czas kupy rzadkie 3 razy dziennie, a wczoraj i dziś wcale nie zrobił, ja nie mam pojęcia
 
Mamuśki,
Jak dbacie o higienę jamy ustnej dzieciaczków? Chodzi mi głównie o "zębate" dzieciaczki.

Jak nie było ząbków, to przecierałam małej codziennie paszczkę gazą z APHTINEM. Teraz skoro ma już 2 ząbki - mój dentysta kazał Zosi je myć 2xdziennie. Ja postanowiłam póki co, robić to raz dziennie, po kolacji - tuż przed spaniem. Wtedy, jak Zosia wstaje w nocy, to daje jej do picia już tylko wodę.
nenedent-baby-pasta-do-zebow-bez-fluoru-20-ml-szczoteczka.jpg
Dziś jednak, młoda tak się rozespała podczas karmienia wieczornego, że za nic nie chciała buzi otworzyć do umycia ząbków... poszła spać "z brudnymi zębami".

Mam trochę hopla na punkcie zębów i ciekawa jestem, jak u Was to wygląda.
 
Kuba jeszcze nie ma zebow :)
Ale paste bez fluoru juz mamu - ziaji.

Ja nie mialam az takiego bzika na punkcie mycia zebow przy starszym synu :p A jednak robilam to 2 razy dziennie.... Sama woda nim skoczyl rok, a po roku dostal paste i szcztoteczke i uczy;lam go od razu aby myl sobie sam. Do tej pory bardzo lubi myc zeby zwlaszcza ze ma smakowe pasty owocowe.
Do tej pory zdarza sie ze idzie spac bez mycia zebow, bo po kolacji jest wlasnie tak padniety ze juz mu sie nie chce.... Nie rozbie z tego problemu bo w ciagu dnia i tak myje ze 3 razy dziennie - sam sie upomina :]


Aha! No a dla Kuby poza ta pasta Ziaji mam jeszcze silikonowa sztoteczke do zebow i jej bede uzywala do mycia pierwszych zabkow.
 
My już po szczepieniu ostatnia dawka WZWB, zdecydowaliśmy się jednak na pneumo pierwsza dawka już za nami Liwia waży 10kg, wzrost 76cm, ale to sama sobie ją zmierzyłam w domu i nie wiem czy dobrze ją mierzę bo m wyszło że ma 80cm:crazy::rofl2: zawsze zapomnę powiedzieć żeby mi ją zmierzyli.


następne szczepienie za ponad miesiąc 2 dawka pneumo:tak:

pediatra powiedziała że dobra decyzja że szczepimy na pneumo, jej mały pacjent zachorował w ostatnim czasie na pneumo dziecko ma 6miesięcy nie było szczepione i do końca życia będzie roślinką czyli w ostatnim miesiącu u nas w gminie 2 dzieci zachorowało na pnumo jedno zmarło a drugie do końca życia będzie roślinką smutne:-(
 
mirelko to ładnie waży Liwia:-) My juz mamy całe pneumo za sobą. Tez widziałam nie raz dziecko po zakazeniu pneumokokami i wolałam zaszczepić. Wiadomo, ze nie wszystkie szczepy sa w szczepionce, ale zawsze to juz jakaś część. A nawet jak dziecko załapie inny szczep to bardzo prawdopodobne, ze przez szczepienie przejdzie chorobe łagodniej. Dobra decyzja.
My po roku będziemy też szczepić na meningokoki i na ospę też:tak:
 
reklama
Do góry