reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe maluszki- bilanse i zdrowie

Ankusch można uczyć, pomóc dziecku raczkować porostu nóżki układasz w pozycji raczki i tak dziecko w takiej pozycji przytrzymujesz parę sekund:tak:
onanana fajnie że Maja tak super sobie przybiera ale po takich zupkach domowych to nie ma się co dziwić
Mycha Nadia zdolna dziewczynka

A my musimy zrobić profilaktyczni Liwii morfologię i sprawdzić czy nie ma anemii ona waży 10kg a takie dzieci przy kości są narażone na anemię jeszcze jak mało jej to tym bardziej :tak:
 
reklama
onanana nie ma co się przejmowac jedne dzieci omijają raczkowanie(mój chrześniak w swoim życiu przeraczkował może z 4 kroki, ale pewnie dlatego że go wsadzili do chodzika, drugi ich syn znowu teraz raczkuje jak szalony) albo poprostu potrzeba czasu. Zośka jak głupia zasuwa do tyłu, do przodu też próbuje, choć ostatnio prostuje nogi jak do wstawania i nagle próbuje z tej pozycji raczkować, co sie często konczy po dwóch krokach bamm:-D
 
A myśmy byli wczoraj na kontroli u neurolog dziecięcej. Wszystko ładnie pięknie tylko jedyne co zdziwiło lekarkę to fakt, że Filip raczkuje TYLKO na pełnych stopach a nie na kolanach. I robił tak od początku. Czy Wasze maluszki też tak mają? Bo to niby coś niespotykanego ;-)
 
Aneczka ja się nie przejmuję kompletnie:-D
Ponko niestety ja się nie spotkałam chyab z takim czymś, tzn inaczej moze i się spotkałam ale pewnie nie zwróciłam uwagi...
 
ponko jak moja siostra raczkowała to też była sensacja w przychodni, bo lekarki mówiły, że takiego cudaka to jeszcze nie widziały :-) To na pewno nie jest powód do zmartwień:tak:
 
nie ma sie czym przejmowac kochane moj najstarszy i jeszce nie siedzi nie jest do tego gotowy wiec nic na siłe!!!!A wczoraj dopiero zaczał pełzac az sie popłakałam z jego sukcesu a jak on sie cieszył bezcennne a pokazywałam mu to chyba 1000 razy:-Dale on musiał sam załapac...A raczkowac rzeczywiscie nie wszystkie dzieci raczkuja Onanana ale Majusia ma jescze czas moze jescze bedzie czesto słysze ze dzieci raczkuja w 10-11 miesiacu..Kochane takie problemy to nie problemy!!!Cieszmy sie ze mamy zdrowe dzieci naprawde i tego zdrowka zycze nam wszystkim i kolejnych sukcesow i postepow!!!Całuje
 
agalodz z tego co pamiętam twój wcześniak także tym bardziej ma czas i nie można go porównywać do innych, a poza tym masz rację na wszystko przyjdzie czas i nie ma co się martwić co innego jak są wyraźne objawy, że dziecko ma już rok i nie siedzi ani nie próbuję...
A mój Alan siedzi tyle,że jak dostanie coś w łapki to czasem zapomina o tym i leci hehe, a nie czworakuje i nie ma zamiaru wcale chyba
 
mycha- super, że Nadulka tak swietnie się rozwiaj :) Waży też ładnie:tak:
onanana - Pola też nie raczkuje, nawet ostatnio mniej się do tyłu przemieszcza, teka barzo delikatnie, najbardziej wokół własnej osi - ważę ją elektryczną wagą wagą i od 3 tygodni waży ciągle tyle samo 7800, ale widzę, że na długość nam bardzo teraz śmignęła
agalodz - masz rację, synuś mojej kumpeli zaczął raczkować jak miał 10 m-cy, teraz skonczyl roczek - jeszcze nie chodzi, ale pewnie zaraz będzie:)
ponko - Polci daleko jeszcze do raczkowania - także nie powiem ;)
 
reklama
onanana no i moj starszy syn takze nie raczkowal a zaczynal stawiac pierwsze kroki majac 8msc, po prostu to mu sie bardzo podobalo. a kuba to calkiem na odwrot tylko na brzuch i na raczki :p Takze kazde dziecko ma swoje tempo i nie wiem co tej lekarce chodzilo po glowie zeby dziecko uczyc :p To tak jakby nasze maluchy stawiac na nogi i uczyc chodzic jak one nie chca :p



wczoraj sie szczepilismy na pneumo.... i teraz spokoj az do listopada....
Kuba wazy 7900g ;)
 
Do góry