reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe kreski 🍁🍂🍁

Nie pytajcie mnie, co bym zrobiła tym, którzy znęcają się nad dziećmi. Ostatnio sporo było takich informacji.

Człowiek się już stara tyle czasu, że takim ludziom bym krzywdę zrobiła.
Jak można głodzić 3-letnie dziecko? Jak można kopnąć je z całej siły w brzuch tak, że konało w cierpieniach?

Mam nadzieję, że w swoich odbytach już mieli wszystko, a pewnie w więzieniu robią im z doopy jesień średniowiecza.
 
reklama
Nie pytajcie mnie, co bym zrobiła tym, którzy znęcają się nad dziećmi. Ostatnio sporo było takich informacji.

Człowiek się już stara tyle czasu, że takim ludziom bym krzywdę zrobiła.
Jak można głodzić 3-letnie dziecko? Jak można kopnąć je z całej siły w brzuch tak, że konało w cierpieniach?

Mam nadzieję, że w swoich odbytach już mieli wszystko, a pewnie w więzieniu robią im z doopy jesień średniowiecza.
ja mam od kilku miesięcy sąsiadów za płotem, którzy zwracają się do swoich dzieci tak, że mi się słabo robi. Ojciec potrafi krzyknąć do syna "imię, ty debilu", albo ostatnio był krzyk ojca "zaraz ci wpier**lę" a po chwili płacz dziecka. Zaliczyliśmy wtedy z mężem pierwszą wizytę sąsiedzką.
 
Cześć
Dawno mnie tu nie było (od lutego).
Za pierwszym razem pojawilam sie na forum z kilkumiesiecznym staraniem.
Zalamalam sie po biochemie (potwierdzonym tylko pozytywnymi testami) i na kilka cykli zaprzestaliśmy starań. Zmienilam lekarza. Ja co tam sie dalo z badan to zrobilam. Nic drastycznego nie wyszło. U mnie jedyne do czego mozna sie przyczepic to krotkie cykle (prolaktyna w normie). Mąż zrobił badanie nasienia i tam wyszło nie bardzo.
Bierze suple. Probujemy ponownie od 3 cykli.
Liczba plemnikow i ruchliwosc jest troche ponizej normy.
To co bardziej martwi to słaba morfologia. I teraz moje pytanie/watpliowsc brzmi: czy styl zycia (suplem,dieta) maja istotny wplyw na ten parametr czy nie bardzo???
Lekarz oczywiscie twierdzi ze po odpowiedniej suplementacji i cierpliwosci wyniki na pewno beda lepsze.
Ja spotkalam sie z opiniami ze niestety sa parametry nasienia na ktore styl zycia ma niewielki wplyw (a glownie genetyka).

Jestem bardzo ciekawa waszych opinii.

Ps. Jeśli moge tez od razu poprosic o wpisanie na testowanie na 17 listopada.
Chyba, że trzeba czekac na kolejny, grudniowy watek to nic nie szkodzi 😉
Powiem Ci tak: na wszystkie parametry nasienia można wpłynąć dietą i stylem życia. A czasami nie można :D
Chodzi mi o o to, że czasem możesz robić dużo i wyniki poszybują w górę, a czasem niestety nie bedzie zmian. Niemniej jednak warto próbować. My dietą, suplami, lekami, stylem życia wyciągnęliśmy np koncenrację z 3mln na 19. No więc paramtery da się poprawić :) próbuj, nic nie tracicie, a może zaowocuje :)
Oczywiście wpisuję na 17 :)
 
Jeśli 3dc, to Estradiol za wysoki
dziękuję, też na to zwróciłam uwagę, ale nie mam pojęcia co to znaczy? Tym bardziej, że wygląda na to, że w przedostatnim cyklu w 25dc moje endometrium wynosiło 3,1mm? 😱 ale jestem w czwartym cyklu od odstawienia anty, Hope99 pisała, że moje cienkie endometrium wtedy mogło być związane jeszcze z szaleństwem hormonów po odstawieniu anty (drugi cykl po odstawieniu to byl)
 
dziękuję, też na to zwróciłam uwagę, ale nie mam pojęcia co to znaczy? Tym bardziej, że wygląda na to, że w przedostatnim cyklu w 25dc moje endometrium wynosiło 3,1mm? 😱 ale jestem w czwartym cyklu od odstawienia anty, Hope99 pisała, że moje cienkie endometrium wtedy mogło być związane jeszcze z szaleństwem hormonów po odstawieniu anty (drugi cykl po odstawieniu to byl)

@lady_in_blue na pewno wie, ona wie wszytko
 
Powiem Ci tak: na wszystkie parametry nasienia można wpłynąć dietą i stylem życia. A czasami nie można :D
Chodzi mi o o to, że czasem możesz robić dużo i wyniki poszybują w górę, a czasem niestety nie bedzie zmian. Niemniej jednak warto próbować. My dietą, suplami, lekami, stylem życia wyciągnęliśmy np koncenrację z 3mln na 19. No więc paramtery da się poprawić :) próbuj, nic nie tracicie, a może zaowocuje :)
Oczywiście wpisuję na 17 :)
Dzięki za szybką odpowiedź.
Oczywiście probować będziemy. No właśnie mam wrażenie że pewne rzeczy jeśli chodzi o starania i płodność to takie troche wróżenie z fusów i kabała. No bo jedne pary super zdrowe, niby żadnych przeszkód a zajsc nie mogą a zdarzaja sie tacy co hormonalnie nie bardzo, nasienie do luftu i nagle bach: ciąża.
Tak jakby nie bylo jakis jasnych zależności. To mnie troche przeraża, bo ja z moim analitycznym mózgiem lubie jednak ciagi przyczynowo-skutkowe 😜 i nie czuje sie komfortowo jak nie mam nad czyms kontroli.
 
reklama
dziękuję, też na to zwróciłam uwagę, ale nie mam pojęcia co to znaczy? Tym bardziej, że wygląda na to, że w przedostatnim cyklu w 25dc moje endometrium wynosiło 3,1mm? 😱 ale jestem w czwartym cyklu od odstawienia anty, Hope99 pisała, że moje cienkie endometrium wtedy mogło być związane jeszcze z szaleństwem hormonów po odstawieniu anty (drugi cykl po odstawieniu to byl)
Może być to wynik torbieli na przysadce
 
Do góry