reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe kreski 🍁🍂🍁

Czy z tych wyników muszę na coś jeszcze zwrócić uwagę i przypilnować, żeby nie zostało olane przez endokrynologa oprócz prolaktyny i trochę TSH? Bo miałam właśnie poradę na czacie u jednego i pytałam o nie w kontekście ciazy i przeczytałam, że są spoko, prolaktynę muszę za jakiś czas skontrolować. Jak zapytałam jeszcze raz czy są na pewno ok przy staraniach o ciążę, to odpisał już tylko, że wystawił skierowanie na kontrolę PRL... Próbuję się umówić na jakąś normalną wizytę do kogos innego, ale ginekolog pozbawił mnie resztki zaufania do lekarzy, więc chciałabym iść przygotowana.
Masz jakieś cysty, torbiele na jajnikach, problemy z wątrobą? Bo ten estradiol rzeczywiście jest bardzo wysoki jak na 3dc.
 
reklama
Wielkie gratulacje !! 🍀 ja jestem zapisana na testowanie ok 20 listopada, ale jutro zrobię test, może tez będzie szczęśliwy 😁 ale u mnie 0 objawów.. mogę zapytać który cykl starań i jakieś suplementy/dieta?
Ja byłam zapisana na 21, ale owu przyszła szybciej niż zakładałam ;) u mnie też zero objawów, trochę pobolewa mnie podbrzusze ale to emocje. To 3 cykl starań, pierwszy z mierzeniem temperatury i testami owu. Od 3 miesięcy piłam inofem, ale ostatni cykl trwał 45dni i odstawiłam inofem na rzecz zwykłego kwasu foliowego. Mąż od 3 miesięcy supramen w dawce 2x2. Diety żadnej konkretnej, próbowałam mężowi przemycić mace, ale było ciężko i odpuściłam:) Ja jem wszystko, dzis postanowiłam wrócić do odchudzania, cały dzień jadłam ciemny chleb, warzywa, jogurty 😅 Teraz na pewno będę pilnować tego co jem i piję :) Za tydzień robimy parapetówkę i dziś cały dzień wymyślałam że schlodze sobie białe wino i będę pić i hoho😄

@hachette już kilka razy podczas robienia testu myślałam że się coś wybarwia, a tu dziś... prawdziwa kreska. Spisałam ten cykl na straty... I myślałam dziś że dostanę @
 
Dzięki za szybką odpowiedź.
Oczywiście probować będziemy. No właśnie mam wrażenie że pewne rzeczy jeśli chodzi o starania i płodność to takie troche wróżenie z fusów i kabała. No bo jedne pary super zdrowe, niby żadnych przeszkód a zajsc nie mogą a zdarzaja sie tacy co hormonalnie nie bardzo, nasienie do luftu i nagle bach: ciąża.
Tak jakby nie bylo jakis jasnych zależności. To mnie troche przeraża, bo ja z moim analitycznym mózgiem lubie jednak ciagi przyczynowo-skutkowe 😜 i nie czuje sie komfortowo jak nie mam nad czyms kontroli.
niestety... tak długo jak jestem na forum, to mogę tylko potwierdzić Twoje słowa. Widziałam już dziewczyny, które np wrzucały słabe wyniki nasienia i zaraz ciaża, a mamy też dziewczyny, których mężowie mają wzorowe i ciaży nie ma... Dla mnie w tym momencie to już jest loteria to wszystko. Staram się oczywiście zdrowo odżywiać, ruszać, brać suple, mój mąż tak samo.. Ale widzisz, my poprawiliśmy nasienie kilukrotnie, już prawie do normy (wszystkoe parametry w normie prócz morfologii), ja mam swoje owulki, drożne jajowody, bardzo łądne hormony i 2,5 roku nie byłam w ani jednej ciąży. Także entuzjazm związany z diagnostyką, badaniami i wszystkimi suplami, dietami już daaaawno mi opadł. Sorry za to wynurzenie.
 
Może być to wynik torbieli na przysadce
coraz mniej ją lubię... jeszcze trochę i nadam jej imię, bo wróg musi mieć imię...

A czy kojarzysz może czy w takim przypadku można mieć podwyższony estradiol w wyniku jakiś zakłóceń przysadkowych i jednocześnie ten wysoki estradiol nie przekłada się w ogóle na wsparcie rozrostu endometrium (czy co on tam robi dla endometrium)? Mozg mnie rozbolał od samego konstruowania tego pytania, bardzo dziękuję za wskazówkę, dopisze do listy pytań do endokrynologa
 
coraz mniej ją lubię... jeszcze trochę i nadam jej imię, bo wróg musi mieć imię...

A czy kojarzysz może czy w takim przypadku można mieć podwyższony estradiol w wyniku jakiś zakłóceń przysadkowych i jednocześnie ten wysoki estradiol nie przekłada się w ogóle na wsparcie rozrostu endometrium (czy co on tam robi dla endometrium)? Mozg mnie rozbolał od samego konstruowania tego pytania, bardzo dziękuję za wskazówkę, dopisze do listy pytań do endokrynologa
A jakie bierzesz leki? Masz potwierdzone, ze to guz prolaktynowy? Bo na taki wyglada.
Większość guzów przysadki jednak wpływa na hormony głównie na prolaktyne, ale mogą być zaburzenia czynności jajników przy tym. Jeśli tak jest ja na twoim miejscu pobadalabym te prolaktyne, powtórzyła tez estradiol i w fazie owulacyjne i lutealnej i w nowym cyklu w 2-5 dc i porozmawiała z endo o leczeniu farmakologicznym, to pozwoli zapanować nad prolaktyna.
Nie chce nosić złej informacji: ale masz baaardzo małe szanse na zejście w ciąże z tak wysoka prolaktyna. Ale to się leczy farmakologicznie lekami, tylko trzeba endo postawić sprawę jasno: chce być w ciąży, zabijajmy prolaktyne lekami
 
reklama
Do góry