reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe kreski 🍁🍂🍁

Według części lekarzy to taki "zamiennik" heparyny. M.in. poprawia ukrwienie macicy ale też może powodować nadmierne krwawienia/krwotoki np jeśli bierzesz acard i masz jakiś zabieg.
Ale jest też związek z poronieniem, prawda? Zatrzymanym też? Tylko nie wiem, w jakim sensie... tyle tylko, że po jakimś 3-4. lekarze czasem włączają tu pacjentkom podobny lek (z aspiryną).
Czy stosuje się go też przy nadciśnieniu...?
 
reklama
Ale jest też związek z poronieniem, prawda? Zatrzymanym też? Tylko nie wiem, w jakim sensie... tyle tylko, że po jakimś 3-4. lekarze czasem włączają tu pacjentkom podobny lek (z aspiryną).
Czy stosuje się go też przy nadciśnieniu...?
Może zapobiegać zakrzepom podobnie jak heparyna aczkolwiek są też głosy, że acard może powodować poronienia i wady płodu więc to już pozostaje do oceny przez każdego indywidualnie. Zmniejsza też ryzyko stanu przedrzucawkowego. Można stosować go przy nadciśnieniu.
 
Ale jest też związek z poronieniem, prawda? Zatrzymanym też? Tylko nie wiem, w jakim sensie... tyle tylko, że po jakimś 3-4. lekarze czasem włączają tu pacjentkom podobny lek (z aspiryną).
Czy stosuje się go też przy nadciśnieniu...?
Powiem szczerze, ze przeglądając wpisy na temat acardu, bardziej jestem skłonna ku lekarzom ze szpitala, zeby go nie brać....
 
A ja Wam powiem, że jak nie będę w ciąży w tym cyklu to się wkurwię 🤬
Znów mnie myśl naszła, ze może jednak zakończyć starania in vitro? Bo nie wyobrażam sobie siebie podejmującej decyzję dobra to nara dziecko.
 
reklama
Z pierwszych wyszukiwan czytam, że moze powodować poronienia, wady płodu, blokować owu - jeden lekarz kazał brać, nawet do końca nie wyjaśniając czemu, dwoch innych mlodszych wiekiem gin. powiedzieli, że nie ma wskazań do brania. Trudno wybrać komu wierzyć, więc wolę tego nie brać.

Kwas acetylosalicylowy zrewolucjonizował leczenie poronień nawracających. Wszystkie artykuły mówiące o jego szkodliwości są stare. W stanach od lat tak leczy się pacjentki i z powodzeniem sprowadza dzieci na świat.
Autorka to żaden dla mnie autorytet, ale bardzo przystępnie tłumaczy więc zostawiam
 
Do góry