reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe kreski 🍁🍂🍁

I chciałam się jeszcze odnieść do prywatniej opieki medycznej.
Ogólnie warto po prostu zorientować się co macie w pakiecie i jakie macie prawa.

Ja mam akurat lux med, pakiet nazywa się complex i normalnie mogę sobie zajrzeć do niego co i jak w nim mam, również stomatologię (jest taka zakładka). Zgodnie z info od mojego opiekuna w pracy do specjalisty musze się dostać w ciągu 5 dni, a internisty 3 dni. Nie zdarzyło mi się, żebym musiała robić inbę. Ostatnio chciałam umówić dziecko do neurologa i od razu podali mi numer do placówki współpracującej, żeby ta wizyta odbyła się w ciągu tych 5 dni i za darmo. Oczywiście tu minusem jest to, że to jest dozwolony lekarz, a nie lekarz którego ja np. lubię ale też np. nie zdarzyło mi się abym nie dostała jakiegoś skierowania czy zaświadczenia.

Jeżeli chodzi o USG niestety tu jest podobnie jak Medicover - większość lekarzy nie ma USG w gabinecie, albo nie umie/nie chce go obsłużyć. Ale w Warszawie mam 5 lekarzy, którzy robią USG (szybkie, ale jednak wiedzą co i jak, mi to wystarczy) na każdej wizycie. Jak nie ma do nich terminów to najczęściej na czacie z położną/gin lub przez tele proszę o skierowanie na USG i wtedy po prostu idę na samo USG bez wizyty u gina. Nigdy nie mówię, że to monitoring tylko, że chcę zobaczyć co się tam dzieje bo mam bóle pod brzusza. Nikt nie jęczy, że za często, że nie powinnam itd. I mogę zrobić tak jak tu było pisane czyli bez skierowania umówić się na USG, ale zaznaczyć że będę do tego czasu to skierowanie mieć i również wchodzi za darmo

Ciąże prowadziłam na NFZ w przychodniach przyszpitalnych i fakt USG miałam mało. Ale ja i tak wolę sobie na USG iść do super, hiper miejsca (ten lekarz nie prowadzi ciąż) więc dla mnie te kilka USG jest wystarczających

W wielu zachodnich krajach USG jest rzadko, a jednak dzietność jest tam dużo wyższa niż w PL
Olka tych 5 lekarzy z Luxmed masz takich co na wizycie robią to USG?
Podzielisz się info? Bo ja jakoś trafić nie mogę. Też mam pakiet Luxmed. Dostałam owszem skierowanie na USG no i nawet wycyrkluje okołoowulacyjnie, ale przecież co miesiąc mi nie wystawią skierowania w systemie :) ja ciąże prowadziłam w przyszpitalnych przychodniach, wcześniej miałam medicover, ale naprawdę na nic nie narzekałam w tej przyszpitalnej...pełen pakiet badań, a USG i tak prywatnie robiłam. A w tych prywatnych jak sobie znalazłam kogoś z dobrymi opiniami to upolować do niego termin to hardcore...

Mam dziś 1dc, to kiedy te wszystkie badania najlepiej zrobić 2-3?
 
reklama
Dziewczyny.. dziś wprowadziłam pomiar temperatury i na wykresie pojawiła się pozioma linia a jedna z temperatur została oznaczona literą B. Co to znaczy?
Screenshot_20221107-080338_Premom.jpg
 
Dziewczyny.. dziś wprowadziłam pomiar temperatury i na wykresie pojawiła się pozioma linia a jedna z temperatur została oznaczona literą B. Co to znaczy? Zobacz załącznik 1461255

Zakładam że w twn sposób apka określiła pierwsza wyższa temperatur w cyklu. Wprowadziłaś już 3 pomiary po owulacji więc by pasowało
 
Dziękuję, pierwszy raz tak monitoruję cykl. Dziś idę do ginekologa i zastanawiam się czy cokolwiek dojrzy na usg co dawałoby szansę na dziecko

3 dni po owulacji? No nie dojrzy 😅😂
Na usg lekarz może coś zobaczyć w jakimś 5 tyg ciąży więc tak z kilkanaście dni po owulacji najwcześniej
 
3 dni po owulacji? No nie dojrzy 😅😂
Na usg lekarz może coś zobaczyć w jakimś 5 tyg ciąży więc tak z kilkanaście dni po owulacji najwcześniej
Ale jak 3 dni? Testy lh i temperatura pokazywały, że owu była 5 dni temu.
I ok, nie dojrzy ciąży ale może np ciałko żółte?
 
Ale jak 3 dni? Testy lh i temperatura pokazywały, że owu była 5 dni temu.
I ok, nie dojrzy ciąży ale może np ciałko żółte?

Ciałko żółte masz po każdej owulacji i ono nie wskazuje na ciążę tylko na owulacje. Co miesiąc je masz jeśli masz owulacje. No jak dla mnie na wykresie owu była 4.11 i chyba apka wyznaczyła tak samo
 
Dziewczyny mam pytanie... nie jestem tiktokowa, ale ostatnio wpadł mi w oczy taki filmik, w którym jakąś babeczka mówi o skutkach brania foliku czy innych suplementów dla starających się. Że branie kwasu foliowego syntetycznego powoduje autyzm i inne skutki. Olałam temat ale teraz jakoś myśli mi krążą wokół tego tematu. Biorę femibion 0 i kwas foliowy, a ten drugi bardzo długo... Pewnie z 5 lat... Slyszalyscie moze cokolwiek na ten temat. Staram się nie przeszukiwać internetow i siać paniki i dość duży dystans zachowuje co do takich wiadomości. Na codzien pracuje z dziećmi że spektrum i zastanawiam się czy to nie kolejna nowina typu "szczepionki zawierają rtęć i powodują autyzm". Co sądzicie?

Link do filmiku Link do: Monika - dietetyka hormonalna na TikTok
Brałam Femibion 3 lata przed zajściem w ciążę i w całej ciąży i moje dziecko nie przejawia żadnych oznak autyzmu, ma ponad rok już
 
reklama
Do góry