reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

🍁🎃Listopadowe kreski - niech to będzie miesiąc radości i u każdej z nas bejbik zagości🎃🍁

Olej z wiesiołka możecie przyjmować do początku cyklu do owulacji. Osobiście zauważyłam jego właściwości gdy zażywałam po 4-6 tabletek dziennie.
Pomówiła przestajemy przyjmować gdyż olej z wiesiołka ma działanie skurczowe więc może powodować skurcze macicy, czego przy implantacji i pierwszym trymestrze nie chcemy. Później zaczynamy przyjmować w 3 trymestrze aby przygotować się do porodu małego wiesiołka.
Uwaga na skutki uboczne 😅u mnie to pojawiające się podskórne wypryski na początku a później świetlista cera, wzmocnione i śliniące włosy.


Ja brałam 3 tabletki a wcześniej nie suplementowalam nic w ogóle dlatego może mój organizm przeżywa szok że coś dodatkowo dostaje 😂
 
reklama
4 dni po zapłodnieniu? Wtf? Czy on kojarzy, że beta wytwarzana jest dopiero po implantacji, do której dochodzi najwcześniej 6 dpo (a zazwyczaj 8-10 dpo)?
Jeśli zaczynasz brać proga tuż po owulacji (mój lekarz twierdzi, że min 2/3dpo) to wg mojej wiedzy, powinnaś go przyjmować 8-10 dni, wówczas zrobić test i jeśli będzie negatywny - odstawić leki, a jeśli pozytywny - przyjmować je dalej.
No właśnie miałam takie super wrażenia co do tego lekarza. Patrzył na wyniki badań jak nikt inny, wysłał mnie do szpitala, miał super opinie i ogólnie wszystko na plus.
Do czas aż się owulacja nie przesunęła 😛 i wczoraj przeżyłam szok. Specjalnie dopytałam czy aby na pewno, bo wiem, że faza lutealna to u mnie ok 13 dni.
Zakładając, że dziś jest 2dpo, to skończyłabym brać proga 7dpo. I co wtedy 🙄
Teraz tylko kminię czy w ogóle go nie brać w tym cyklu, czy po prostu zgodnie z moimi obserwacjami od 7dpo do 12dpo.
 
Ostatnia edycja:
Moim zdaniem jest. Pytanie kiedy masz owulację :) bo na dwa dni bym nie kupowała. A w następnym miesiącu przecież nie będzie Ci potrzebny :)
Właśnie nie mam pojęcia! 🤪 To mój pierwszy cykl po odstawieniu anty po zabiegu, owulaki zaczynają już ciemnieć co mnie zaskakuje, bo mam PCOS i cykle 40 dni się często zdarzały. A teraz 9dc i już coś się pojawia w aplikacji. No nic, jesli spotka mnie szczęście że nie będzie mi potrzebny to oddam przyjaciółce która też się stara 😊 olej z wiesiołka to omega-6, suplementujecie osobno omega-3 i 9? Czy wcale?
 
Właśnie nie mam pojęcia! 🤪 To mój pierwszy cykl po odstawieniu anty po zabiegu, owulaki zaczynają już ciemnieć co mnie zaskakuje, bo mam PCOS i cykle 40 dni się często zdarzały. A teraz 9dc i już coś się pojawia w aplikacji. No nic, jesli spotka mnie szczęście że nie będzie mi potrzebny to oddam przyjaciółce która też się stara 😊 olej z wiesiołka to omega-6, suplementujecie osobno omega-3 i 9? Czy wcale?
Kwasy DHA w tym są omegi biorę w pueri uno. Czasami zdążą mi się wypić olej lniany i olej z czarnuszki, co odnotowuje głośno i z wielką euforią :)
 
Kupiłam 2opakowania magnezu dzieciorobnego. Zapłaciłam 37.12 zł, bo okazało się, że mam w aplikacji allegro kupon na -10zł ważny do jutra :) czyli kolejne 15 zł zaoszczędzone na beta hcg. Pierwsze 15 zł zaoszczędziłam robiąc pakiet badań w alabie i uzyskując cash back na left shops 😅
Zbieraj grosik do grosika, zostań królem Janosika 💰

Za każdym razem jak nie przejadę na pomarańczowym to sobie powtarzam, że zaoszczędziłam 1.5tys. na mandacie... 🤷‍♀️
 
reklama
Niestety bardzo dobrze Cię rozumiem :( ja 10 dni po poronieniu dowiedziałam sie, że dziewczyna, która ledwo zaczęła u nas pracę, dostała umowę na czas nieokreślony poszła na l4, bo jest w ciąży. Przytulam :(
To ciężkie emocje.

Ostatnio mam dużo takich emocji i mam wrażenie ze mąż mnie nie rozumie albo to ja jego nie rozumiem bo mnie psują cały dzień czadem tydzień takie wieści a on mówi ze jak to tak rozdrapuje to podkreślam jego porażkę
 
Do góry