reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

🍁🎃Listopadowe kreski - niech to będzie miesiąc radości i u każdej z nas bejbik zagości🎃🍁

Lekarz przy wypisie powiedział, żebyśmy z mężem zrobili badania genetyczne, bo skoro to już 2. poronienie, to trzebaby coś podziałać w tym temacie. Czy Kiry i kariotypy wystarczą? Czy jeszcze coś do tego? 🥺 ktoś się orientuje?
 
reklama
U mnie też będzie obciążony na maksa. Myślami, że ten miesiąc będzie lżejszy jeśli chodzi wydatki, ale udało się ogarnąć geodetę
i notariusza (rodzice przepisują działki) i jak się każdy domyśla jest to nie najmniejszy wydatek. Żeby było lepiej ubezpieczenie auta własnej zapłaciłam z autocasco. Koniec roku i same duże wydatki 🤷🏻‍♀️
Najgorzej jak się tak kilka rzeczy na siebie nałoży. My się przeprowadziliśmy trzy miesiące temu do innego mieszkania. Z racji tego, ze nikt tu nie mieszkał, to właściciel nie ma książeczki żeby płacić za wodę. Więc od początku za nią nie płacimy. Teraz czekam jak mi przyjdzie świetny rachunek za te kilka miesięcy 😓
 
Jesteśmy pod opieką lekarza, co miesiąc do początku roku byłam pod opieką ginekologiczną, mam torbiel 2 cm na jajniku i m.in. też w celu obserwacji.
Robiłam wszelkie badania, wszystko w normie poza B12 i homocysteina podwyższona (16) ☹️ zrobiłam test DNA na trombofilię - wyszedł mi jeden z wyników negatywny - zgodnie z interpretacją lekarza zalecony acard i stwierdzone, że nie przyswajam kwasu foliowego - od tego czasu biorę foliany.
Od sierpnia nie byłam na wizycie, po ciąży biochemicznej miałam ciezko psychicznie dojść do siebie.
P.s. Jeśli ktoś na forum też nie przyswaja kwasu foliowego i przyjmuje foliany to proszę u podzielenie się, z których korzystacie i czy zamawiacie przez internet. U mnie tylko 1/5 aptek dysponowała folianami dla osób nieprzyswajajacych.
Suplementacja na tą chwilę: B12, foliany, D3, femibion 0.
Choroby przewlekłe: arytmia, wypadanie zastawki mitralnej serca - od lat betaloc
Która mutacja Ci wyszła? Każda bierze inny, mój nie jest najlepszy więc nie będę go polecać. Duża część bierze preparaty z dwoma formami, może idź w tym kierunku.
 
Ałaał... Oby wszystko było okej z tą raną po zębie 😩

Właśnie, też planuję już teraz kupować prezenty świąteczne. Z jednej strony poczekałabym na Black Friday, ale z drugiej wiem już z doświadczenia że w ten dzień wszystkie ceny są sztucznie ponaciągane i te promocje to wcale nie są promocje... A teraz chociażby Empik ma urodziny i ceny bardzo fajne.
Oj tak black Friday jest bardzo przesadzony. Ja już zaczęłam kupować prezenty. Oby tylko dzieci się nie rozmyslily bo będzie kiepsko😂 lista już zrobiona tylko teraz poluje na tańsze wersje.
A Może polecicie maszynkę do golenia brody ale tak na zero?? Co kupuje mężowi to zawsze niezadowolony bo zostawiają cień zarostu.
 
Najgorzej jak się tak kilka rzeczy na siebie nałoży. My się przeprowadziliśmy trzy miesiące temu do innego mieszkania. Z racji tego, ze nikt tu nie mieszkał, to właściciel nie ma książeczki żeby płacić za wodę. Więc od początku za nią nie płacimy. Teraz czekam jak mi przyjdzie świetny rachunek za te kilka miesięcy 😓
Masz rację. Ja się zabieram za odkładnie pieniędzy do kopert żeby później mniej bolały wydatki 🙂
 
Oj tak black Friday jest bardzo przesadzony. Ja już zaczęłam kupować prezenty. Oby tylko dzieci się nie rozmyslily bo będzie kiepsko😂 lista już zrobiona tylko teraz poluje na tańsze wersje.
A Może polecicie maszynkę do golenia brody ale tak na zero?? Co kupuje mężowi to zawsze niezadowolony bo zostawiają cień zarostu.
Niestety nie pomogę, bo mój ma lichy i jasny zarost więc u niego nie ma większego problemu.
 
W tym problem, ze jestem pracoholikiem 🤷🏼‍♀️ teraz ciągle chodzę i coś robię- tu coś sprzątnie, tu walizkę rozpakuje ze szpitala, no ja nie potrafię odpocząć ☹️
No właśnie muszę coś znaleźć na netflixie godnego polecenia 😁 albo na playerze. Na razie mam do końca przyszłego tygodnia l4, potem chwile pochodzę do pracy aż nie dostanę wyników badan płci malucha, pójdę do USC, przedstawię to w pracy i potem będzie dłuższy odpoczynek 🙈
Czuje się ok, nic mnie nie boli na szczęście. Myślałam, ze będę miała jakąś dziurę po wenflonie (nigdy nie miałam), a tu lekka dziurka tylko 😱
Miałam zwykłe podpaski i takie podkłady poporodowe. To położna doradzila mi, żebym jednak nosiła te drugie, a potem kupowała bezzapachowe, najzwyklejsze podpaski na okres plamienia- te najdroższe nie zawsze są najlepsze- jak to ona stwierdziła 😏 na wypisie mam kontrole za 4 tygodnie. Mam nadzieje, ze do tego czasu pojawi się okres i wszystko się oczyści 🙏🏻
Polecam na Netflixie " Zatrzymać morderstwo " "Gdzieś pomiędzy" "Podróżnicy" " Wędrująca ziemia " ( choć nie wiem czy to na Netflixie)
Niestety nie pomogę, bo mój ma lichy i jasny zarost więc u niego nie ma większego problemu.
No właśnie mój na głowie włosów jak kot napłakał a i gniazdo już mi się robi a broda coś jakby nie chciała iść rowno z góra i wciąż dużo, twarde i grube...
 
Hej dziewczyny, ale dzisiaj brzuch jak na miesiączkę mnie ciągnie a to dopiero 5dpo. Wczoraj wyrwana ósemka i to mi mniej doskwiera jak podbrzusze. Co zabawniejsze, test owu wczoraj 3x razy na dzień na poziomie 0,06 wg premom a dziś już 0,36 😅 w mojej pierwszej ciąży też tak rosło aż był pozytyw przed testem ciążowym 🤪
No co? Pomarzyć można 😆 milego dnia/popoludnia 🥳☕
 
reklama
Ja też mam takie ombre 🤣 strasznie nie chce mi się chodzić do fryzjera, to farbowałam włosy co pół roku i w końcu przestałam 😅teraz mam 2/3 naturalnych, a resztę farbowanych. A że mam kręcone, to nawet nie rzucą się to w oczy (przynajmniej w moje nie 🤪).


Ja podziwiam Was, że czekacie z takimi nowinami - jak pierwszy raz zobaczyłam dwie kreski, to od razy wybiegłam z łazienki i mojemu pokazałam jak był w trakcie calla (plusy home office). Teraz jak robię testy, to czekam aż wyjdę z łazienki, żeby od razu wiedzieć
Ja też przy 1 powiedziałam szybko. Ale to nie zmienia faktu, że jakby byly Mikołajki to bym podjechała po jakaś fancy rzecz ;)
 
Do góry