reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2015 :)

reklama
Moj je wlasciwie wszystko. Oczywiscie z normalnych rzeczy, zdowych nie jakies syfy. Ostatnio uwielbia truskawki, wiec korzystamy poki sezon. No i zjadl pierwszy raz pomidora na kanapce. Tez mu smakowal.
Przesypia cale noce, w dzien jedna drzemka. Wszystko powtarza, rozumie ale nie zawsze sie slucha.

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Mój to lobuziak straszny nic nie słucha.Powtarza nowe słowa ale niewyraznie. Dziś sobie przypomniałam i uświadomiłam że pierwsze słowo przed mama i tata które zaczął świadomie i wyraźnie powtarzać jest "kawa". Rozumie zamiłowanie mamy do kawy [emoji477][emoji477][emoji6]. Sprawny jest bardzo i niestety z racji tego że nie słucha to nawet sekundę nie może być sam, bo nawet na stół wchodzić chce(i potrafi). Dziś w nocy się obudził i ponad godzinę płakał. W ogóle to sięga już do kuchenki więc tylko na tych palnikach z tyłu mogę gotować. A ostatnio u babci pranie włączył niewiadomo kiedy, ona zauważyła dopiero jak się wypralo. Jeśli chodzi o ubieranie to dopiero zaczynam go uczyc, jeszcze nie umie. Powiem Wam że gdyby nie Wy nie pomyślałam że już czas na to, taki człowiek zabiegany nie przeczyta nigdzie a to pierwsze dziecko.

Napisane na HUAWEI SCL-L01 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Jeśli chodzi o jedzenie to niestety nadal 0 wedlin, parowek kiełbas(nie chce i już). Poza tym warzywa wszystkie :rzodkiewke, papryke, pomidor, ogórek kiszony, szczypior;ser żółty, kaszka jaglana, manna, owoce, mm rzadko już, zupki, kotlet, kaszki gotowe,

Napisane na HUAWEI SCL-L01 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja to w ogóle widzę, ze mało młodego nauczyłam. Ale tak naprawdę dopiero od niedawna potrafi ze mną usiąść i np. Cierpliwie oglądać książeczkę a jak tata wraca tu mu pokazuje i powtarza co robił z mama :) Ubierać i rozbierać się nie chce. Czasem zakłada moje buty ;) umie mowic buty ale z zakladaniem już jest gorzej.
Uwielbia samochody i bieganie. Manualnie jest wg. Mnie fajnie rozwinięty. Sam je łyżeczka. Tylko jesc to on ostatnio nie chce. Ma fazy. Albo je co mu sięi da albo wybredny i nic nie chce.
MM mało kiedy, jajko w każdej postaci ale najlepiej z plynym żółtkiem. Je raczej to co my. Ale na wedline, zolty ser czy warzywa inne niz zielone ciężko go namówić. Makaronu i pieczywa raczej nie odmawia. Lubi buraki. Kszotta, risottah uwielbia. Kasza z sosem. Najgorzej jest z surowymi warzywami i owocami. Owoce to je banana, czasem gruszke a reszta blenderem i do jogurtu/kaszy/serka. Ostatnio jadl szparagi i tez bylo zjedzone.
Ostatnio na blogu " szpinak robi bleee" był fajny plener posiłków i ogolnie fajny wpis o żywieniu dzieci. Polecam

Napisane na HTC One_M8 w aplikacji Forum BabyBoom
 
U nas posiłki bez większych zmian ograniczam mocno kasze manne bo najprawdopodobniej od niej były zaparcia. Nad ranem pije mleko między 3-6 potem śpi do 8. Śniadanie na zmianę jajko smażone na maśle lub jajko na miękko zjada 2 z niewielką ilością chleba w ogóle ostatnio mało kanapek zajada rzadko po rowki raz na dwa tygodnie. Jeśli zdążę przed drzemka to jogurt z naszymi truskawkami twarogu nie chce jesc wcale. Potem zupa lub drogie danie je to co my nie raz dwa razy drugi z mężem. Wieczorem druga zupka lub jakiś makaron lub kaszka z owocami. W między czasie tylko jabłko truskawki lub nektarynka ewentualnie paluszki. Uwielbia chodzić w moich ciapach i buzia się nie zamyka ciągle gada całymi zdaniami , , Mamus chodź tu bo Nadia chce bardzo, , ,, Nadia chce budyń i mleko,, ostatnio ,, Mamus nudzi mi się,, - zaczyna mówić o sobie , ja , ale w większości Nadia to Nadia tamto... liczy palcem do pięciu sama najchętniej moje włosy na głowie...
 
reklama
Trampolina mam z firmy Neo... z tego co pamiętam 315 cm średnica wystarczająco... super zabawa skacze z reguły sama lub z dwulatka myślę że jak ma sie coś niemiłego przytrafić to trampolina do tego nie potrzebna.
Polecam zakup kuchni dla dziewczynek super zabawa ciągle gotuje, piecze, smaży, robi kawę herbatę i daje do jedzenia. Na razie dostała taka plastikowa zwykła na dzień dziecka. Jak zrobię jej pokoik a już szukam mebli to zamówię jej drewniana żeby pasowała do reszty a ta kuchnia pójdzie na dwór na plac albo do domku drewnianego.
 
Do góry