reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2015 :)

reklama
Mam swoje daje swoje, a jak nie mam to słoiczek. Wczoraj jadła ziemniaczki z maselkiem i mięsko z indyka w pulpecikach. Nie blendowalam, ziemniaki gniotlam widelcem, a mięsko używałam kawałki i do buzi i se gryzla. Ale takiego obiadu zje mało, a jak daje słoiczek to cały prawie zje.
 
Ja rozgniatam widelcem i tak je, czasami daje kawalki i powoli gryzie. Wczoraj dalam jej banana ugryzla i rozdrabniala zebami i slina :)
 
Moj jeszcze nie ma zabkow to ciezko cos w kawaleczkach przemycic. Raczej zupki gotowe, ale ostatnio mniej mi zjada. W ogole kaszki tez ostatnio malo, tylko cyc. Boje sie ze jak tak dalej pojdzie to go nie oducze piersi :-)
 
Kinie tez mnie ta Wit.D zaciekawiła, myślałam że trzeba do roku, a tu piszą tak....
Przez ile czasu trzeba podawać maluszkowi preparat zawierający witaminę D?
Eksperci zalecają, by – ze względu na duże niedobory – profilaktycznie podawać tę witaminę nie tylko niemowlętom, lecz także dzieciom w wieku przedszkolnym i szkolnym. Powinni ją również przyjmować dorośli, w tym zwłaszcza kobiety w ciąży i karmiące.
 
w naszej strefie klimatycznej trudno jest zapewnićorganizowi wit D tylko słońcem (bo lbo pochmurnie, lbo filtry, długie rękawy, a trzeba by ię naświetlaćmiędzy 11-16 przez 1,5h nakrótki rękaw ikrótkie spodnie. i to tylko od kwietnia do września, przeznastępnepół roku to w ogóle nie maszans. my wszyscy birzemywege wit D2K3 wtedy jest najlepsza przyswajalność. ja do tego łykam teżwege Omegi bo o Omegi też ciężko w naszej diecie, trzeba by codziennie jeść ryby tłuste, albodużo glonów, albo dużo orzechów nie przetworoznych, anie zawsze jest okazja. kupuje suplementy naturalne
 
reklama
Do góry