reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2015 :)

A do jakiegoś czasu trzeba czekać i obserwować czy to rumień? Czy samo to ze zrobiło mi się czerwone to powinnam pójść do lekarza??
rumien przy boleriozie jest dosc charakterystyczny, robi sie taka "obrecz" wkoło
https://www.google.pl/search?q=rumi...a=X&ei=ze11VceLEMuVsgH55oPgAQ&ved=0CAYQ_AUoAQ
moze byc zaczerwienienie bo sie cos zabrudziło, podraznienie jakies było itp...
ale ja bedac w ciazy poszla bym chyba mimo to skonsultowac po kleszczu - ja ogolnie tego sama nie tykam, zawsze czy to u mnie czy u chlopakow to ide do przychodni i wyciagają.ja nie tykam bo sie boje ze cos zepsuje... :)
 
reklama
Lotka ja w Norwegii prędzej bym się na śmierć doczekała niż oni na IP zajęli się wyciaganiem kleszcza:)

I tak mam obawy ze mnie nie przyjmą wcześniej do lekarza niż jak mam wizytę 29 czerwca. ..ale jeśli to byłby ten cały rumień to bym bez myślenia spróbowała się umówić na wizytę wcześniej. ..ale tak to nie wiem ....bo to narazić tylko czerwone w miejscu gdzie był kleszcz....
 
cześć dziewczyny. ja dziś cały dzień przespałam bo w nocy ani minuty nie spałam. cały czas boli mnie brzuch i mam problemy z jedzeniem bo tych 3 dniach głodówki i grupy żołądkowej.

co do pytań to ja pracuję w banku ale po macierzyńskim zostaję 2 lata w domu więc wrócę do pracy ja dzidzia skończy 2 latka :-)

widzę że większość z Was chowała się w domu i tęskni za domem z ogródkiem. Ja mam 35 mieszkanie w bloku, czuje się jak w klatce i czuję się w nim źle. zawsze marzyłam o budowie własnego domu więc teraz będziemy to marzenie realizować :-)

gratuluję dziewczyny poznania płci :-) super sprawa że widziałyście się ze swoimi dzidziami :-)
 
Anastazi ja bym pościemniala ze boli wtedy musza cię przyjąć wcześniej ale ten rumień to chyba sie robi po czasie albo sie mylę boje sie keszczy chyba wole komary :)
 
Lotka ja w Norwegii prędzej bym się na śmierć doczekała niż oni na IP zajęli się wyciaganiem kleszcza:)

I tak mam obawy ze mnie nie przyjmą wcześniej do lekarza niż jak mam wizytę 29 czerwca. ..ale jeśli to byłby ten cały rumień to bym bez myślenia spróbowała się umówić na wizytę wcześniej. ..ale tak to nie wiem ....bo to narazić tylko czerwone w miejscu gdzie był kleszcz....
a tez prawda, ja "po polsku' pomyslalam ;-) jezdzilam juz i ze sobą, i ze starszakiem i wyciągali bez problemu.
 
Wyjełam kilka kleszczy w życiu ale nie sobie tylko innym w rodzinie.Wiem jak to robić bo ojciec mi pokazał.Penseta jest do tego najlepsza i trzeba w całości z nogami go wydłubać żeby nic tam nie zostało.Potem się to miejsce obserwuje i jak w dobę nie znika ślad to na pogotowie czy gdzieś. Natomiast w ciąży to ja bym nikomu nie wydłubywała tylko odrazu do lekarza i koniecznie antybiotyki na boleriozę- to moje zdanie. :happy:
 
Anastazi szkoda ze wywalilas kleszcza u nas mozna oddac takiego do zbadania w sanepidzie koszt to 70 zl . bolerioza nie zawsze objawia sie rumieniem. Idz do lekarza bo bolerioza to swinstwo. Lezalam na neurologi z babeczkami do rozpoznania i serio poki wczesne da sie wyleczyc a stara bolerioza niestety jest nieuleczalna. Wiec czy masz rumien czy idz do lekarza i tam ustalcie co robicie. Na jakiekolwiek badania za wczesnie, na tym etapie jedynie mozna bylo zbadac kleszcza czy jest nosicielem.
Ja panicznie boje sie kleszczy chyba przez to ze widzialam jak wyglada leczenie. Nie wchodze w trawe powyzej kostki nie chodze do lasu ani w nigdzie gdzie ich wystepowanie jest bardziej prawdopodobne. Wczoraj wlasnie mowili ze nawal kleszczy jest ogromny. Ten pajeczak nie ma wroga naturalnego tylko temp ponizej 15 stopni je zabija a jak wiadomo u nas od kilku lat z ta zima to kiepsko.
 
Ja pare lat temu mialam rumien. Co ciekawe pojawil mi sie zima a latem/jesienia nie mialam, tzn nie zauwazylam kleszcza. Rumien moze wiec pojawic sie duzo pozniej. Wowczas bylam 2 miesiace na kuracji antybiotykowej i przechodzilam serie badan na borelioze. Na szczescie w moim przypadku skonczylo sie na strachu ale od tego czasu jestem panikara jesli chodzi o kleszcze i zawsze dokladnie siebie i todzine ogladam po wycieczkach w las czy poza miasto.
 
reklama
Ja to tez boje sie kleszczy choc mnie nigdy sie nie czepialy corki bogu dzieki tez nie. Ale moja siostra raz z lasu przyszla miala 12 kleszczy na plecach w pachwinach na nogach ach tragedia na pogotowie z nia jechali. Do lasu w lato nie chodze traw tez unikam. A jak tam u was z ruchami? Bo u mnie nieraz sa dni ze buszuje ostro ale wczoraj tylko jeden kopniaczek i dzis tez narazie nic.
 
Do góry