reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2015 :)

reklama
Ja mam dla dziewczynki dla chlopca nie mam pojecia bo zadne mi sie nie podobaja wiec jak bedzie chlopak to bedzie rozkmina
 
Wgoracejwodziekapana gratulacje super że już znasz płeć:) Ja jutro będę mieć super poranek muszę być w przychodni już o 7 rano żeby w miarę szybko dostać się na wizytę chociaż po 2 tygodniach nieobecności mojego gina może być to mało realne...
 
Hey dziewczyny mam pytanie czy miałyśmy robione juz badanie przepływów to ZD czy jakoś tak? Bo słyszałam że to się robi dopiero po 20 tygodniu ciąży. ?

Z tego co wiem to na genetycznym USG często się bada kierunek przepływu żylnego jako jeden z markerów na choroby genetyczne. (Jak jest niedomykalność zastawki to przepływ jest nieprawidłowy) Ja miałam badane ale podobno nie każdy lekarz to robi i na pewno wymaga to dobrego sprzętu z kolorowym dopplerem.
Potem po 20 tc robi się badanie przepływów łożyskowych czyli czy do dziecka trafia odpowiednia ilość krwi czyli tlenu i substancji odżywczych czy przepływy są wystarczająco wydolne.
a jak nie to dziecko może mieć np hipotrofię.
Więc to dwie różne rzeczy przynajmniej z tego co wiem.
 
Co do imion to my mamy listę wypisaną które nam się podobają ale przyznam że dość sporo tego i czuje że czekają nas ciężkie negocjacje ale znając życie jeszcze ktoś z rodzinki podrzuci jakieś...
A co myślicie o imieniu Honorata?? moja ciocia dała córce tak na imię 2 tygodnie temu mi się wydaje że ją trochę skrzywdzili chociaż te stare imiona powracają w niektórych rodzinach...
 
Honorata mi nie podchodzi...u mnie ponoć dziewczynka Kornelia Nadia albo Emilia...propozycje mojego tz, ja miałam wybierać dla chłopaka i byłby Filip ;) ale stawiam na Nadie jak myślicie?
 
reklama
Do góry