reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2015 :)

Ja biore tylko folik i jod. Gdzieś czytałam ze przy blizniakach trzeba folik podwojnie ale nic mi nie mowila a w zaleceniach na karcie ciazy jest 1x1
 
reklama
Cale spoleczenstwo ma niedobr wit d tak na prawdę i ona jest zalecana od 1 trymestru nie kazdy lekarz to mowi i nie wiem czemu....a wit dla kobiet w ciazy jest za mala.dawka wit d zazwyczaj 400 j. Nie ktorzy juz przed ciaza zalecaja brac jak np mi .... A nie ktorym dopiero w 2 trym zalezy od lekarza
 
Ostatnia edycja:
jeśli masz taki niski poziom witaminy d to musisz przynajmniej 2000 j.j. przyjmować. przynajmniej dopóki nie zaczniesz wystawiać na działanie promieni słonecznych 30% ciała na 15 minut dziennie. i musisz kupić dobrą witaminę d. pytaj się o taką przebadaną a nie pierwsza lepsza.... bo w aptece potrafią wciskać szajs...
 
Ewel no to obie mamy jeszcze sporo zasu do USG ;-) a co do wit D to mi lekarz juz przed ciaza kazal brac 900j. I tal sobie biore no i folik.. Zastanawiam sie nad tym jodem ale nie wiem czy trzeba czy nie?

Lekarz nie kazal ale powoedzial ze moglabym... Hmmm
 
ja też chyba zacznę brać jod a szczególnie że używam nie jodowanej soli w kuchni. z tym że ja nad morzem mieszkam to raczej nie powinnam cierpieć na jego brak tylko muszę częściej odwiedzać plażę :-)
 
a propos jodu to postanowiłam z synkiem wybrać się na plażę chyba pojedziemy na półwysep helski tam jodu nie brakuję. spacer po plaży to nam dobrze zrobi :-)
 
Ja to nawet teraz na spacer bym poszła;-) pogoda byla tak piekna dzis ze caly dzien na hamaku lezalam :-) a teraz bym chodzila, tym bardziej ze mdlosci odpuscily wreszcie :-D herbata mietowa czyni cuda ;-)

Tak sobie mysle ze trzeba sie czyms konstruktywnym na L4 zajac.. Nudzic mi sie zaczyna i juz wytrzymac nie moge :-D
 
reklama
Ja nie bralam wit D ani w pierwszej ciazy ani teraz mi nic lek nie mowil jodu tez nie. W obu ciazach najpierw folik a pozniej kompleks witamin i tyle.
 
Do góry