reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Listopad 2015 :)

Claudia no to w witamonach jest jod i witamina d tez. ;-) Ja biore juz witaminy bo doktorka pow ze wazne sa foliany czyli wit z gr B i polecila femibion wiec biore;-)
 
reklama
No ja bralam femibion od II trymestru i teraz tez mi powiedzial ze w pierwszym mam nie brac a od II zaczac brac femibion. Drogie te witaminy z tego co pamietam.
 
Warto porownywac sklady zestawow witamin dla ciezarnych. Czesto sklady sa niemal identyczne a roznica w cenie zasadnicza. Ja w pierwszej ciazy Femibion zamienilam na Vita Miner Prenatal. Poki co biore witaminy "pojedynczo", od drugiego trymestru zamienimy ta garsc na zestaw. Biore min kwas foliowy, b6, b12, kwasy omega3, jod tez no i wit D - duza dawke bo 2000j.
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny znowu jestem pelna czarnych mysli. ;(
Zauwazylam ze juz nie budze sie w nocy na siku, juz mnie tak pechcerz nie cisnie;/ ja juz nie pamietam jak to bylo w poprzedniej ciazy czy to mija ? Ale chyba powinno narastac bo dzidzia rosnie a u mnie ustalo;(
Wczesniej ograniczalam picie wieczorem a i tak wstawalam conajmniej 2razy a teraz nawet po wieczornej herbacie nie wstalam;(
 
Oletka, spokojnie - organizm to nie zegarek, czasem siusiamy wiecej czasem mniej. Poza tym wczoraj byl naprawde cieply dzien, wieksze zapotrzebowanie na nawodnienie organizmu i na pewno wieksze wydalanie takze przez pory. Glowa go gory! :)
 
W pierwszej ciazy brałam femibion od II tr. sporo jadłam produktów z wapniem a mimo to syn urodził się bez części kości czaszki no i trochę jest zaburzony. czytałam że niedobór Wit D powoduje słabe wchłanianie wapna i fosforu i nawet autyz, problem z miesniami. Więc chyba mam winowajce naszych problemów. moze taka moja uroda z ta wit. D.
 
Claudia no tanie nie sa ja za 30 tabl placilam 39zl ale znalazlam apteke w Warszawie gdzie sa po 25zl i te wlasnie na 2 trym z dha sa wszedzie po 59zl a tam po 35 i maja strone internetowa mozna zamowic u nich.
Mysle ze kazda wit d powinna brac min 1000j nie zaszkodzi a moze duzo pomoc wplywa tez na cukrzyce i cisnienie dobrze
 
Witam was!

Czytam od dawna co tu piszecie, ale miałam problemy z rejestracją. Wreszcie się udało.
Przyjmijcie mnie do swojego grona :) Termin mam na 17 listopada. Mam już 2, 5 letnią córkę.
Ostatnie USG miałam dwa tygodnie temu. Kolejne za ponad dwa tygodnie.
 
Dziewczyny znowu jestem pelna czarnych mysli. ;(
Zauwazylam ze juz nie budze sie w nocy na siku, juz mnie tak pechcerz nie cisnie;/ ja juz nie pamietam jak to bylo w poprzedniej ciazy czy to mija ? Ale chyba powinno narastac bo dzidzia rosnie a u mnie ustalo;(
Wczesniej ograniczalam picie wieczorem a i tak wstawalam conajmniej 2razy a teraz nawet po wieczornej herbacie nie wstalam;(

Nie martw się. Częste sikanie nie trwa zazwyczaj przez całą ciąże. W pierwszym trymestrze nie jest powodowane wielkością płodu czy macicy a zminiam hormonalnymi, a dopiero pod koniec ciąży macica uciska na pęcherz. Pod koniec pierwszego trymestru wieczne parcie na pęcherz mija a wraca pod koniec ciąży.
 
reklama
Sylka ty się nie zastanawiaj z tym wysokim ZUSem. Prowadzisz działalność długo, to żadne wyłudzenie,te pieniądze Ci się należą i tyle. Nikt nie ma prawa kwestionować tego bo nie założyłaś działalności tylko po to by dostać wysoki zasiłek. Tak robiło wiele kobiet i potem musiały oddawać pieniądze, ale ty wiele lat płacisz składki więc nawet się nie wahaj bo utrzymać działalność samemu nie pracując nie jest łatwo i dodatkowe pieniądze będą Ci potrzebne,
Ja też prowadzę swoją DG.
 
Do góry