reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2015 :)

reklama
miałam trochę czytania :-)
Migducha ja miałam trzech lekarzy. bo zmieniałam miasto-po porodzie pierwszy ginekolog wypełnil mi kartę ciąży od kiedy chodziłam itp. I to dostarczałam do becikowego.
Co do objawów u mnie wróciły migreny,duże nudności 24 h i mega senność.
w czwartek mam wreszcie pierwszą wizytę. Zobaczymy- jestem w trakcie 7 tygodnia to już chyba nie powinno być problemu z zobaczeniem zarodka i serducha :-) Idę sìę polożyć póki mąż w domu.
 
85justyna dacie radę. w życiu nie raz jest pod górkę. ważne żebyście byli w tym razem. a może w pracy się poprawi. nie raz z dużej chmury mały deszcz.
co do zwolnienia i zaświadczenia to normalne że dostarcza się zaświadczenie do pracodawcy. i nie ma w tym nic nienormalnego. po pierwsze jeśli kobieta jest w ciąży i dalej pracuję to to ją chroni przed wykonywaniem ciężkich prac itp. a po drugie chodzi o teczki personalne w kadrach. porządek i tyle

dzięki za wsparcie, co do zaświadczenia to zgadzam się jak kobieta dalej pracuje to jest potrzebne ale ja już jestem na zwolnieniu od 10-tego marca
 
Nasza polityka przecież właśnie jak.kobieta jestbma zwolnieniu ze znaczkiem B to już chyba powinno wystarczyć. Justyną nie matte sie jak trzeba będzie lekarz ci da na pewno:-)
 
Hej! Ja pracuje w dwoch miejscach i w obu wymagali oprócz L4 zaświadczenia od lekarza o ciazy. Kadry mówiły ze to niby konieczne dla płac. Na tej podstawie naliczaja wynagrodzenie 100 procent. Lekarz wydał bez problemu.
Ja w poprzednich ciazach brałam urosept w pierwszym semestrze, lekarz mówił ze jest bezpieczny.
 
Mi w poprzedniej ciazy przepisal furagin bo ja tez cala ciaze borykalam sie z bateriami w moczu. Co do becikowego to nie musi byc jeden lekarz musisz byc po prostu pod opieka ciazaowa idziesz do takiego lelarza u ktorego bylas jako pierwszego i on daje ci zaswiadczenie w ktorym tyg ciazy sie zglosilas. Glupie prawo bo moja mama dowiedziala sie ze jest w ciazy dopiero jak poronila w 11 tyg bo caly czas normalnie miala miwsiaczke wiec co w tych czasach gdyby donosila to by nie dostala bo organizm zeobil jej psikusa glupie to
Jesli chodzi o zaswiadczenia to mi w pracy powiedzieli ze zaswiadczenie niezbedne jest gdybym pracowala ale jesli jestem na l4 to zaswiadczenie do niczego nie sluzy bo wynagrodzenie liczone jest na podstawie l4 ale wydaje mi sie ze nie bedzie probkemem dostac cos takiego od lekarza niektorzy pracodawcy obrazaja sie na ciezarna i sobie wymyslaja.
 
Ostatnia edycja:
To zaswiadczenie jest bez sensu ale skoro tak. Mnie najbardziej wkurza podejscie pracodawcy do pracownicy w ciąży. W tak wielu przypadkach mam wrażenie ze się modlą by pracownica byla bezplodna :/ sama jestem pracodawcą ale az mnie krew zalewa jak słyszę takie rzeczy. :/ a co do becikowego to nie jest tak ze dają je tylko jak dochod nie przekracza jakiejś tam kwoty? Jeszcze jedno ostatnio sie dowiedziałam od kolezanki co urodzila. Ojciec dziecka nie jest jej mężem to mu sie nie należy ojcowski. Jezeli chce go wziac to matce ucinaja z macierzyńskiego! Slyszalyscie o tym? To jakas masakra!
 
cześć dziewczyny :) widzę że przybyło nas trochę :)
mnie nie było parę dni a tu tyle czytania, nawet nie dałam rady doczytać wszystkiego. Ja byłam wczoraj na tym swoim pierwszym usg. okazało się że zdrowe w terminie. TP 5.11. ale są dwa dzidziusie nie jedno :) więc jestem przerażona na maxa jak na razie ustalono jednokosmówkowe, i chyba dwuowodniowe- ale to do cąłkowitego stwierdzenia za 2tyg... poza tym szok szok i dalej szok co to będzie. a my mamy 1 pokój malutki i salon a już nas jest 3. a gdzie jeszcze 2? Mąż musi się spieszyć z robieniem góry :p
pzdr :)
 
Sylka to jakaś bzdura bo moja siostra jest w związku nie ślubnym o 4 msc temu urodziła dziecko i jej facet dostał ojcowski i jej nikt nie ucial macierzyńskiego. Dziewczyny jest wszystko o becikowym w internecie dokładnie napisane.
 
reklama
Natka gratulacje no to masz szczescie razy 2. Ja tez nie wiedzialabym co poczac z blizniakami ale zawsze sie jakos to uklada juz nie ma odwrotu. Ja w pt mam nadzieje zobaczyc rYnajmniej jedno serduszko steresa mam ale bardzo sie cieszse
 
Do góry