reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2015 :)

powiedz mi jak wyglada to odczulanie? placisz coś za to? moja córka ma straszną alergię na brzozę i zastanawiam się czy odczulanie daje jakieś efekty?
 
reklama
powiedz mi jak wyglada to odczulanie? placisz coś za to? moja córka ma straszną alergię na brzozę i zastanawiam się czy odczulanie daje jakieś efekty?
to zalezy od osoby,
odczulanie w sumie trwa ok 5 lat... zastrzyki najpierw co tydzien, potem co pare tygodni/miesiecy(zalezy od decyzji lekarza).
placi sie za szczepionki, sa refundowane, wiec to po pare zlotych za opakowanie(ja mam 2 alergeny wiec placilam 1,99 za szczepionke ktora wystarcza na kilkanascie wkłuć).
ja chodzilam panstwowo - wiec za wizyty nie placilam. nie wiem czy na mnie to zadziala, bo przerwalam na czas ciazy a potem musze zaczac od nowa.
 
Mam pytanie do was. Natchnęło mnie jak była rozmowa o farbowaniu włosów.

Czy jest coś z czego zrezygnowałyście na czas ciąży? Jakieś kosmetyki, jedzenie, jakaś pasja, albo coś jeszcze innego?


Ja z jazdy na rolkach i teraz mąż sam jeździ a ja spacerek:( Z grania w siatkówkę moja pasja od xx lat:) Kawy jakoś mi nie smakuje pomarańczy, grejpfrutów no i oczywiście z alkoholu i papierosów
 
Hej, jesli chodzi o rezygnowanie, to narazie nie odpuszczam jazdy na rowerze. Jeżdżę dopoki brzuch mi pozwoli. Nie moge za to patrzec na mieso, ani kurczaka, ani nic, ale za to mam faze na warzywa i owoce jak nigdy wczesniej. Ostatnio zjadlam piec jablek jedno po drugim :)
 
Ostatnia edycja:
hej ja też męczę się z alergią, na szczęście mogę unikać, np. kotów. a tak na chwilę obecną to na razie zrezygnnowałam z basenu, nigdy wcześniej nic mnie nie dopadło, ale wiem, że łatwo przywlec jakiegoś grzybk czy inną infekcję :/ na rowerze jeżdżę jak zwykle, raczej spokojnie, no oczywiscie nie pije i nie palę, mam fioła na tym punkcie nawet cukierka z alkoholem nie zjem:no: ale ja raczej w ogóle mało piłam, a teraz to chociż wygoda, bo mogę na imprezkę pojechać autem :D
 
Mam pytanie do was. Natchnęło mnie jak była rozmowa o farbowaniu włosów.

Czy jest coś z czego zrezygnowałyście na czas ciąży? Jakieś kosmetyki, jedzenie, jakaś pasja, albo coś jeszcze innego?

Ja zrezygnowalam tylko z pracy z fitness zamienilam na basen ;) jesli chodzi o jedzenie to z chipsow zrezygnowalam i wiekszosci fast foodow raz ze nie zdroweva dwa ze nie moge na to teraz wogole patrzec- i caly szczescie ;) aa no i oczywiscie z alkoholu, kawy nie pije, nie pale wiec tak naprawdevbez wiekszych wyrzeczen ;)
 
Ostatnia edycja:
Hej dzieeczyny ;)
Dzisiaj weszlam do was i mialam 148 nowym postow....w zyciu tego nie doczytam, ajak bym zaczela to pewnie kolejne 100 by sie pojawilo juz;D

Holcia ja tez smigam na rowerze, moja tesciowa oczywiscie jest przerazona i swiruje ale rower w ciazy jest bezpieczny, zadnych przeciwskazan nie ma oczywiscie jak ciaza nie jest zagrozona;)

Co do jedzenia to nie ma czegos co by mnie odrzucilo jem wszystko, byle nie za duzo niezdrowrgo i tlustego;P
Kawy nie pieje bo mi nie smakuje a przed ciaza pilam conajmniej 2-3 dziennie;)

Zakazane jedzienie to surowe miesa jaja sery plesniowe... Tego nie jem ale i tez nigdy wczensiej nie jadlam.

A z tym terminem porodu To nie wiem czy tak ja mam patrzec na OM bo moje cykle to 38. Wiec sporo a termin wg OM tyczy sie cykli regularnych 28dniowych, wiec u mnie jest ponad tydzien roznicy i nic sie pewnie nie zmieni. W pierwszej ciazy mialam identycznie ;)
 
Malaja, ewel87, mama290 mam zdjęcie z usg, na którym u góry jest wyświetlone 12,9 cm. Ale patrze teraz na opis badania i długość ciemieniowo-siedzeniowa wynosi 60,5 mm, czyli by się zgadzało i wszystko jest w normie ;)
 
reklama
Moniqq no to masz dziecie 6cm:-)ja tez mam na zdjeciu 10 cm a w opisie niecale 5 wiec wszytsko masz w porzadku :-)
Ja sie niczego nie wystrzegam jakos specjalnie nie jem stekow :-(a uwielbiam serkow plesniowych tez nie oczywiscie alcohol ale wypilam chyba ze dwa razy karmi bo taka mialam ochote na piwo ze szok moj sport to podnoszenie ciazrow 12 kg dobrze ze juz nie chca tak czesto na rece :-)kawe pije bo mam niskie cisnienie ale jedna tylko slaba slodak z mlekiem jeszcze biegam po schodach 100 razy dziennie :-)glownie poleguje na sofie bo mnie ostatnio meczy kregoslup I nerki
 
Do góry