reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2015 :)

Moje jak rosly w zastraszajacym tepie na poczatki i bolaly ze plakalam tak teraz nic sa takie jak urosly i nic nie bola tylko sutki mam wrazliwe
 
reklama
Dziewczyny zasady w każdym mieście mogą być inne. U mnie jest tak jak u Agami, po porodzie wypełnia się w szpitalu dokumenty m.in. wskazując przychodnię dla dziecka i u mnie to sygnał, że położna ma nas odwiedzić kilka razy (dla mnie niepotrzebne, ale ja już jestem mamą) i dodatkowo wizyta patronażowa pediatry. W moim szpitalu dodatkowo osoby, które opłacają poród komercyjny mają załatwioną przez szpital wizytę w przychodni ortopedycznej w 6 tyg. na badanie bioderek
 
Dzień dobry dziewczęta,

ja tez nie wiem co z tymi położnymi nie jestem tu zapisana do zadnej przychodni chyba, w luxmedzie tylko i nie wiem musze tam chyba spytac.

Ehh badania glukozy wyszly nieco powyzej normy po 2 godzinach 154 wynik i juz do mnie jakis lekarz dzwonil z luxmed i kazal skonsultowac z ginekologiem. Mam nadzieje ze to poprostu z powodu mojej ostatniej diety bo jakos w ciagu ostatnich 2 tygodni nabralam ochoty na slodkie i wiecej jem slodkiego.
 
Jeśli organizm dobrze spala cukier i nie ma zaburzeń to nie ma znaczenia, można nawet dzień przed badaniem zjeść tabliczkę czekolady a cukier nie powinien być podniesiony

Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka
 
Tak własnie pediatra tez z automatu u nas w domu byla w 2 tyg po porodzie.Jak jest problem to i dwa razy przyjdzie.A środowiskowa sciaga szwy po porodzie i doglada malucha i ciebie.Warto wtedy to wykorzystac i podpytywac.Zapytac ja co na kolki czy zna jakies metody masazu, co na ciemieniuche bo tez moze sie zrobic, moze pokazac jak czyscic pepek.Zasypcie ja pytaniani :)
 
Mama to ze jadlas slodkie nic nie znaczy, organizm powinnien sobie poradzic. Dostaniesz pewnie diete . ja jestem zaskoczona ze nie mam z tym problemu bo u mnie 3/4 rodziny ma cukrzyce a z tego co mowil lekarz to jak w ciazy wychodzi cukrzyca to glownie u ludzi ktorzy tak czy siak dostana cukrzyce tylko w pozniejszym czasie
 
Mama_32 a na czczo i po 1h jakie masz wyniki ? Ewel ma absolutną rację, lekarze często podkreślają, żeby przed krzywą odżywiać się w taki sam sposób jak zwykle, wtedy jest to miarodajne.
 
No niestety tak jest. Tylko ze u ciebie to jeszcze nie cukrzyca a wskazanie do kontroli. I bardzo wazne by tej diety przestrzegac. Ewel a ty stosujesz diete? Bo teraz mialas juz ok cukier?
 
Na czczo mialam 84 a po godzinie 144, yyy nie straszcie kurcze u mnie cukrzycy w najblizszej rodzinie nie ma no moze dwaj bracia mojego taty ale juz w podeszlym wieku.

W sumie na wyniku po 2 h napisane ze norma jest 140, ale jak dzwonil internista do mnie to mowil ze norma 153, i niby nieznacznie mam przekroczone ale musze skonsultowac z ginem. To ja juz nie nwiem jakie oni te normy mają w kazdym razie nie lubie miec wynikow na granicy grrrrrrrr
 
Ostatnia edycja:
reklama
Sylka nie stosuje bo mam cukier dobry ale. Pilnuje się by jeść regularnie żeby nie przytyć dużo. :))

Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry