reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2015 :)

Ja nie czułam słabiej.
One się zmieniają z każdym tygodniem, pod koniec to już nie kopniaki, ale takie wiercenie, dziecko wypycha różne części ciała, brzuch się deformuje- czasami jest całkiem krzywo :) Ale ja do końca czułam mocne i częste ruchy.

Ja też mam zwykle niskie ciśnienie- 80/60. Lekarz się cieszy, ja mniej :)

A dlaczego lekarz sie cieszy?
 
reklama
A dlaczego lekarz sie cieszy?
Bo mówi, że ma bardzo dużo kobiet ze zbyt wysokim ciśnieniem. Znacznie więcej niż miewał kiedyś. Zresztą problemy z ciśnieniem to plaga naszych czasów nie tylko wśród ciężarnych. Mówi, że w zasadzie ciężko u ciężarnych ciśnienie regulować, że same kłopoty z tym, a mi to nie grozi. Niskie powoduje złe samopoczucie ale nie jest niebezpieczne.
A ja mam w sumie takie zawsze nie tylko w ciąży.
 
W 8 miesiacu pod koniec czulam slabiej pojechalam na ip okazalo sie ze obkrecila sie glowa do gory i cala poowijala pepowina wokol szyjki tez ale tetno bylo dobre. Bylam na obserwacji tydzien czasu odwrocila sie spowrotem i wszystko wrocilo do normy. To byl najgorszy tydzien w moim zyciu lekarz straszyl niedotlenieniem.
 
W 8 miesiacu pod koniec czulam slabiej pojechalam na ip okazalo sie ze obkrecila sie glowa do gory i cala poowijala pepowina wokol szyjki tez ale tetno bylo dobre. Bylam na obserwacji tydzien czasu odwrocila sie spowrotem i wszystko wrocilo do normy. To byl najgorszy tydzien w moim zyciu lekarz straszyl niedotlenieniem.

Zawału bym dostała i sama sobie cesarkę zrobiła.
Moja też była owinięta pępowiną i w sumie nie za bardzo chciała przez to wyjść, ale cieszę się, że nie wiedziałam o tym wcześniej. Ja wiem, że dzieci w brzuchu zawijają się i odwijają, ale lepiej o tym nie wiedzueć co one tam wyrabiają
 
Wróciłam wszystko wyszło dobrze tętno prawidłowe dziecię nadal mało ruchliwe taki chyba dziś dzień ma nawet mi sie brzuch nie spiął gadałam z lekarzem i mam cześciej zacząć przyjeżdzać na ktg muszę pogadać z położna trafiła mi sie znajoma na dyżurze wiec trochę poplotkowalan o newsach szpitalnych
 
No gdyby na usg ktos mi powiedzial ze moje dziecko jest pepowina owiniete pepowina to ja bym chyba co 2 godziny na izbe jechala z nerwow . ja juz teraz inaczej czuje ruchy juz nie ma takich typowych kopniakow tylko przeciagania czasami mocno niemile uczucie
 
Mnie zostawili w szpitalu ciagle wszystko sprawdzali. Jak wrocilam do domu obiecalam sobie nigdy wiecej dzieci za duzo stresu i zaduzo lez wylanych ale coz... Czas lecial i zmienilam decyzjie :) mama 290 super ze wszystko dobrze :)
 
No mama dobrze ze pojechalas spokój matki bardzo wazny :) eeeh ta ciąża byle do listopada :D My dzis znów szkole rodzenia mielismy. Byla fizjoterpeutka mowila o etapach rozwoju. W przyszly poniedziałek ma byc psycholog. Fajne te zajęcia :)
 
reklama
Do góry