reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2015 :)

Ona moze miec cos nie tak z przegroda albo polipy w nosku najlepiej morfo i mocz zeby wykluczyc anemie itp plus laryngolog ja bym nie zbagetelizowala ja od kad pamietam jak mialam okres dostac i bylam oslabiona to krew mi z nosa leciala potem wyszla anemia a teraz od zlamanej przegrody nosowej w ciazy masakra tez mi leci ;/
Dziewczyny zzarlo mi posta ktoras miala/ma klucia w pepku?
Bo mnie juz dzis to drazni od rana ani siedziec ani lezec ani stac....
 
reklama
Czesc dziewczeta! Wrocilam po 3 tygodniach wakacji:) bylo cudownie, mnostwo przygod jak to zwykle na naszych wakacjach...myslalam ze w poprzedniej ciazy szalalam bo na imprezy chodzilam rozne i jezdzilam wszedzie do konca ciazy ale teraz to juz przegielam:) Chyba robilam juz wszystko wlacznie z lazeniem po gorkach w 40st goraca, jezdzeniu po dzikich szlakach samochodem i plywaniu motorowka:) Ale warto bylo....super wspomnienia.

Z PL przytargalam mnostwo rzeczy dla dziecka musze teraz to wszystko rozpakowac i zastanowic sie co z tym zrobic i gdzie poukladac.
Jestem w szoku ze to juz koniec drugiego trymestru! Zarty sie skonczyly:)

nie nadrobie was z ostatnich 3 tygodni tylko powiem - finkemma co za pech z ta noga:( wyobrazam sobie jak bardzo trdno musi ci byc teraz, ale co zrobic, cieszmy sie ze to "tylko"zlamanie i ze wszystko bedzie za kilka tygodni znowu dobrze!
kasieczna ja chcialam tez zrobic sobie zelowe jak bylam w PL ale ostatecznie zrobilam hybryde - z zelowym to troche szkoda inwestowac bo jak zrobisz sobie po ciazy to bedziesz tylko uzupelniac co 3 tygodnie, a tak to za 3 miesiace musisz calkiem sciagnac bo z tego co mi wiadomo na porod nie powinno sie isc z pomalowanymi paznokciami - tzn ogolnie do szpitala sie nie powinno isc z manicure bo jakby trzeba bylo robic operacje np to gdybys miala narkoze to sinienie paznokci to pierwszy objaw ze jest niedotlenienie organizmu.

Ja poczekam z zelem na po porodzie. Poki co mialam przez 3 tygodnie hybryde i super sie trzymala.
 
madzius5, wiem, ale i tak zrobie. Do porodu mam 3 miesiące wiec spokojnie jeszcze z 3 razy uzupełnie i zdąże zdjąć, a hybrydy mi się znudziły, sama sobie robiłam, więc żadna atrakcja dla mnie.
I wiem, że do porodu nie można mieć pomalowanych paznokci.
Nie ma co panikować, nie jesteśmy jeszcze na 'wylocie', że tak powiem ;p
 
Ona moze miec cos nie tak z przegroda albo polipy w nosku najlepiej morfo i mocz zeby wykluczyc anemie itp plus laryngolog ja bym nie zbagetelizowala ja od kad pamietam jak mialam okres dostac i bylam oslabiona to krew mi z nosa leciala potem wyszla anemia a teraz od zlamanej przegrody nosowej w ciazy masakra tez mi leci ;/
Dziewczyny zzarlo mi posta ktoras miala/ma klucia w pepku?
Bo mnie juz dzis to drazni od rana ani siedziec ani lezec ani stac....

Ja mialam w i obok az bolalo i dostawalam szalu ale po kilku dniach mala zmienila pozycje i przeszlo
 
Ja mam +10 kg. Teoretycznie. A praktycznie to waga różnie pokazuje. Zawsze ważę się rano, jeszcze przed śniadaniem, a bywa że ważę mniej niż dzień wcześniej. Chyba zbieram wodę. Zaczęłam pić pokrzywę i po paru dniach picia miałam nagle 2 kg mniej niż wcześniej. Więc w końcu nie wiem ile przytyłam: od 8 do 10 kg☺
Zgagi takiej na maksa jeszcze nie miałam. Coś mnie tam czasem zapiecze wieczorem, ale wtedy Renni pomaga.
Córeczka jest bardzo aktywna, ale zauważam w końcu jakieś unormowanie Jej snu i czuwania. Może nie będzie tak źle po porodzie z tym spaniem.
No i do terminu zostało mi 81 dni. Ale jeśli zechce się urodzić wcześniej (a przecież może i w 37 tygodniu, bo to już ciąża donoszona przecież) to już tylko 60 dni - 2 miesiące. Szok!

Nie pomyślałam o tym w ten sposób. To bardzo pocieszające, że zostały tak naprawdę dwa miesiące ( i tydzień w moim przypadku) do "donoszenia".
Ja wiem, że moja raczej się nie urodzi przed terminem, ale już trzy przed będzie takie przyjemne czekanie, że może zaraz się zacznie :)

Ja pamiętam, że w pierwszej ciąży to właśnie 2- 3 tyg przed byłam taka pełna nadziei, że może jednak wcześniej się zacznie choć o tydzień, a potem księgowa mi uświadomiła, że mam nie rodzić bo macierzyńskiego nie dostanę :)
Miałam termin na 5 sierpnia i miałam zakazane rodzić w lipcu :)
 
Madzius podziwiam za taka aktywność mi by psycha na to nie pozwolila a chciałoby sie duzo jak samopoczucie dobre. Pepek mam ciągle obolaly bo obaj chlopcy maja tam nogi :D słabe uczucie ale cóż. A co do paznokci to ja dzis zdjelam żele po 3 latach. Zrobilam to teraz zeby sie wzmocnily przez 3 miesiace bo są jak z papieru auuu. Cierpie :(
 
hej dziewczyny :-) ja dziś się kiepsko czuję. po obudzeniu się poszłam się umyć. ubrałam stanik i majtki i położyłam się na łóżku i spałam do 14. masakra. muszę się chyba kawy napić

co do sody raczej nie ma ograniczeń. ona tylko neutralizuje kwasy w żołądku a nie szkodzi naszym organizmom.
 
dziewczyny, a macie już wypukle pępki? widziałam u niektórych ciężarówek tak się robi, ja na razie mam wklęsły, i ciekawa jestem czy tak zostanie:)
 
reklama
Do góry