reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2015 :)

Ja mam +3kg od wagi wyjściowej ale przez 1 połowę ciąży chudłam. Ogólnie apetyt mi w ciąży zmalał zamiast wzrosnąć. Ale dzidzia rośnie prawidłowo.
 
reklama
Hej ho ;)
U mnie zostało 98 dni do porodu :) coraz bliżej :) mała mnie obudziła, bo zaczęła nieźle się wiercić, ale i tak dała mamie o dziwo do 10 pospać. Doszłam do wniosku, że będę D. emigrować do drugiego pokoju, żeby spał. Mi samej śpi się cudownie, mam dużo miejsca i łatwiej mi znaleźć wygodną pozycję.
Na ostatniej wizycie miałam +10 kg, teraz pewnie będzie około +12, okaże się w czwartek, już nie mogę się doczekać, aż zobaczę malutką!!!!
A jutro idę zrobić sobie paznokcie żelowe, bo doszłam do wniosku, że zaszaleję jeszcze przed porodem :)
 
Ja mam +10 kg. Teoretycznie. A praktycznie to waga różnie pokazuje. Zawsze ważę się rano, jeszcze przed śniadaniem, a bywa że ważę mniej niż dzień wcześniej. Chyba zbieram wodę. Zaczęłam pić pokrzywę i po paru dniach picia miałam nagle 2 kg mniej niż wcześniej. Więc w końcu nie wiem ile przytyłam: od 8 do 10 kg☺
Zgagi takiej na maksa jeszcze nie miałam. Coś mnie tam czasem zapiecze wieczorem, ale wtedy Renni pomaga.
Córeczka jest bardzo aktywna, ale zauważam w końcu jakieś unormowanie Jej snu i czuwania. Może nie będzie tak źle po porodzie z tym spaniem.
No i do terminu zostało mi 81 dni. Ale jeśli zechce się urodzić wcześniej (a przecież może i w 37 tygodniu, bo to już ciąża donoszona przecież) to już tylko 60 dni - 2 miesiące. Szok!
 
Pilam ja wczoraj i dzisiaj i pomaga ale jest wstretna bo ta soda jest slona pije sie to jak lekarstwo ale fakt na chwile pomaga. Nie wiecie ile tej sody mozna wypic na dobe
 
Po porannym ważeniu 9 kg na plusie. Z jednej strony nieźle (bo mniej niż w pierwszej ciąży) ale jednak miałam nadzieję, że będzie mniej. No ale jest ile jest i podobnie jak Fusun, mam wrażenie, że zaczynam w szybkim tempie zbierać wodę bo przez ostatnie dni w zasadzie niewiele jadłam bo tak gorąco, że woda i owoce głównie były grane. NIc... będę się odchudzać po.

Dziewczyny, pisałyście, że pijecie pokrzywę bo ma dużo żelaza. Kupiłam dziś herbatkę z pokrzywy a tam napisane, że w ciązy nie powinno się pić. To jak to jest? Można czy nie można?
 
Ja teraz malo pije bo ciezko mi wstawac do wc wczesniej 2 l wody ale w ciagu godziny potrafilam 5 razy wstac jak tylko choc leklo bede mogla stanac na noge nadrabiam i bede pila za dwoch. Pokzywy nie pije bo mama zapomniala mi kupic w pl moze w przyszlym tyg. Mi bardzo dlonie puchna stopy o dziwo nie .
 
Ale zemnie panikara. Masakra. Córce poleciała krew z nosa i ok byłam spokojna ale jak widziałam że dalej mocno leci i nie przestaje to już czułam niepokój i panikę. Jestem chyba zbyt przewrazliwiona, a szczególności jak jej zaczyna od tak krew lecieć a jestem sama :/ mam wrażenie że cos się dzieje i sobie nie poradzę.... Mówiłam mojemu kilka razy chodźmy do lekarza z tymi krwawieniami to nie stwierdził że to normalne czasem się zdarza a ja się poprostu martwię o córkę. dziewczyny myślicie że to normalne że tak od czasu do czasu dziecku sama krew z nosa się puszcza?
 
Zrobilabym morfologie i badanie moczu dla świetego spokoju.To raczej nie jest normalne...

A jeszcze raz jak pijecie ta pokrzywe bo zaraz lece ja kupic.
 
reklama
Do góry